XAU/USD نزدیک به چند ماه قبل از سخنرانی پاول قرار دارد

  • قیمت طلا نزدیک به بالاترین حد هشت ماهه که روز دوشنبه به ثبت رسید، ثابت باقی می‌ماند.
  • افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده تقاضای دلار را احیا می کند و به عنوان یک باد مخالف عمل می کند.
  • لحن ملایم‌تر ریسک کمی حمایت می‌کند زیرا معامله‌گران اکنون مشتاقانه منتظر سخنرانی پاول رئیس فدرال رزرو هستند.

پس زمینه بنیادی فوق الذکر حاکی از آن است که مسیر کمترین مقاومت برای قیمت طلا به سمت صعود است و از چشم انداز تمدید حرکت افزایشی اخیر حمایت می کند. با این حال، هنوز عاقلانه است که منتظر حرکتی پایدار فراتر از نوسان یک شبه، در اطراف منطقه 1,881 دلار، قبل از قرار دادن شرط‌های جدید صعودی باشیم.

چشم انداز فنی قیمت طلا

پاول قرار است در سمپوزیوم بین المللی Riksbank در مورد استقلال بانک مرکزی بعداً در اوایل جلسه آمریکای شمالی سخنرانی کند. اظهارات او برای سرنخ هایی در مورد مسیر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو به دقت مورد بررسی قرار خواهد گرفت. با این حال، تمرکز بر آخرین ارقام تورم مصرف کننده از ایالات متحده (ایالات متحده) است که قرار است روز پنجشنبه منتشر شود. گزارش مهم CPI ایالات متحده برای بینش جدیدی از موضع سیاست فدرال رزرو مورد بررسی قرار خواهد گرفت، که نقش کلیدی در تعیین مسیر کوتاه مدت برای قیمت بدون بازده طلا ایفا خواهد کرد.

افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری، دلار آمریکا می تواند قیمت طلا را محدود کند

با توجه به ریسک رویداد/داده‌های کلیدی، دلار آمریکا (USD) از پایین‌ترین سطح هفت ماهه خود در روز دوشنبه در بحبوحه افزایش خوب درون روزی بازده اوراق قرضه خزانه‌داری ایالات متحده بهبودی ملایمی را تجربه کرد. این به نوبه خود ممکن است هر گونه افزایش معنی داری را برای قیمت طلای دلار آمریکا محدود کند. با این حال، چشم انداز افزایش نسبتاً کوچکتر نرخ بهره فدرال رزرو باید به عنوان یک باد مخالف برای بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده و دلار عمل کند. در واقع، در بحبوحه نشانه هایی مبنی بر تضعیف فشارهای تورمی، بازارها با افزایش 25 واحدی در ثانیه قیمت گذاری کردند.

لحن ریسک ملایم تر از قیمت امن طلا حمایت می کند

جدای از این، روحیه محتاطانه رایج می تواند تا حدودی از قیمت امن طلا حمایت کند و به نفع معامله گران صعودی باشد. علیرغم دور شدن چین از سیاست سختگیرانه‌اش برای مقابله با کووید صفر، نگرانی‌ها مبنی بر اینکه جریان عظیم مسافران چینی ممکن است باعث افزایش مجدد عفونت‌ها شود، بر احساس خطر تأثیر می‌گذارد. علاوه بر این، جنگ طولانی روسیه و اوکراین به نگرانی‌ها در مورد رکود عمیق‌تر اقتصاد جهانی دامن زده و اشتهای سرمایه‌گذاران را برای داشتن دارایی‌های پرریسک‌تر کاهش داده است. این از لحن ملایم تر در بازارهای سهام مشهود است و از XAU/USD حمایت می کند.

قیمت طلا برای دومین روز متوالی حرکت قیمتی خود را در روز سه‌شنبه تمدید کرد و نزدیک به بالاترین حد خود در هشت ماه گذشته که روز قبل لمس شد، ثابت ماند. XAU/USD در حال حاضر درست زیر سطح 1880 دلار قرار دارد، زیرا معامله گران مشتاقانه منتظر سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو (فدرال رزرو) برای یک انگیزه جدید هستند.

روی سخنرانی پاول و داده های تورم از ایالات متحده تمرکز کنید

از منظر فنی، به نظر می رسد هر عقب نشینی اصلاحی در نزدیکی نقطه شکست مقاومت 1865 تا 1860 دلار پشتیبانی مناسبی پیدا کند. شکست مداوم زیر ممکن است باعث فروش فنی در حدود قیمت طلا شود، اگرچه می‌توان آن را در حمایت افقی 1835-1833 دلار خریداری کرد. از سوی دیگر، گاوها احتمالاً برای اولین بار از ماه می 2022 به دنبال بازپس گیری رقم 1900 دلاری خواهند بود. برخی از خریدهای متعاقب، نشانگر شکست تازه ای خواهد بود و راه را برای سودهای کوتاه مدت اضافی هموار می کند.

سطوح کلیدی برای تماشا


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-sits-near-multi-month-top-ahead-of-powells-speech-202301101018