XAU/USD به مانع 1807 دلاری پیش از حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده نزدیک می شود

همانطور که گفته شد، سیگنال‌های صعودی شاخص میانگین متحرک همگرایی و واگرایی (MACD) به شکست صعودی میانگین متحرک 200 روزه (DMA) روز قبل و یک خط روند نزولی از اوت می‌پیوندند تا قیمت طلا در رادار گاو نر بماند.

پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که سرفصل‌های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) احتمالاً با چاپ 200 هزار در مقابل 261 هزار نفر قبلی کاهش می‌یابد در حالی که نرخ بیکاری ممکن است بدون تغییر در 3.7 درصد باقی بماند. لازم به ذکر است که کاهش احتمالی میانگین درآمد ساعتی در ماه مذکور نیز می تواند بر قیمت طلا تاثیر بگذارد.

در شرایطی که XAU/USD پس از 1782 دلار ضعیف باقی بماند، خط حمایت صعودی یک ماهه نزدیک به 1758 دلار برای معامله گران طلا حیاتی خواهد بود که کلید ورود خرس را حفظ کند.

قیمت طلا: نمودار روزانه

با این اوصاف، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به 3.50 درصد کاهش یافت در حالی که همتای دو ساله آن 4.23 درصد چاپ شد در حالی که تا زمان انتشار به پایین ترین سطح از اکتبر رسیده است.

با این وضعیت، شاخص دلار آمریکا (DXY) به پایین‌ترین سطح در چهار ماه گذشته سقوط کرد و حداکثر در حدود 104.70 تحت فشار قرار گرفت.

شرایط کووید در چین، عمدتاً داده‌های ضعیف ایالات متحده نیز بر XAU/USD تأثیر می‌گذارد

سه روز متوالی روند نزولی آلودگی روزانه کووید در چین از بالاترین رکورد به سیاستگذاران این امکان را داد تا ضمن اعلام تسهیل چندگانه اقدامات کنترل فعالیت، «مرحله بعدی» در مبارزه با ویروس را به چالش بکشند.

روند: صعودی بیشتر انتظار می رود

در جاهای دیگر، شاخص قیمت اصلی هزینه های مصرف شخصی ایالات متحده (PCE)، شاخص تورم ترجیحی فدرال رزرو، با پیش بینی های بازار 5.0 درصد در سال قبل مطابقت داشت، اما به 0.2 درصد در ماهانه در مقابل 0.3 درصد کاهش یافت. علاوه بر این، PMI تولید ISM ایالات متحده برای نوامبر به 49.0 در مقابل 49.7 مورد انتظار و 50.2 قبلی کاهش یافت.

حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده کلیدی برای خریداران طلا است

اخیرا، میشل بومن، رئیس فدرال رزرو (فدرال رزرو) اعلام کرد که (برای ما مناسب است که سرعت افزایش را کاهش دهیم). قبل از او، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو نیز از کند شدن افزایش نرخ بهره انتقاد کرد، در حالی که یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده نیز از فرود نرم حمایت کرد. علاوه بر این، معاون نظارت، مایکل بار، نیز گفت: “ممکن است در جلسه بعدی به سرعت کاهش نرخ افزایش دهیم.” شایان ذکر است که به نظر می رسد اظهارات اخیر جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک، کاهش ارزش دلار را مورد آزمایش قرار داده است، زیرا سیاست گذاران اعلام کرده اند که فدرال رزرو راه هایی برای افزایش نرخ دارد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-approaches-1-807-hurdle-ahead-of-united-states-nonfarm-payrolls-202212012335

قیمت طلا (XAU/USD) به بالاترین حد چهار ماهه خود به بالای 1800 دلار رسید و در اوایل صبح جمعه در آسیا به 1805-07 دلار رسید. در انجام این کار، فلز زرد حالت محتاطانه بازار را جلوتر از کاتالیزورهای کلیدی به تصویر می‌کشد. همچنین احتمالاً به‌روزرسانی‌های اخیر فدرال رزرو و همچنین داده‌های ایالات متحده، خریداران طلا را بررسی کرده‌اند.

Dovish فدرال رزرو بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، دلار آمریکا و قیمت طلا را کاهش داد

  • قیمت طلا پس از نوسازی بالاترین سطح چهار ماهه، نزدیک به مانع اصلی رسید.
  • امید به افزایش آهسته تر نرخ بهره فدرال رزرو باعث غرق شدن بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، دلار و مطلوبیت XAU/USD شد.
  • خوش بینی پیرامون چین نیز به خریداران طلا اجازه داد تا کنترل را حفظ کنند.
  • حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده در بحبوحه مذاکرات درباره افزایش 50 واحدی نرخ بهره فدرال رزرو در دسامبر بسیار مهم خواهد بود.

از این رو، به نظر می رسد یک شکست واضح صعودی از 1807 دلار برای شمش ضروری است تا خریداران بتوانند روی صندلی راننده بنشینند. پس از آن، صعود به اواسط ژوئن 1858 دلار و سپس به اوج ژوئن در حدود 1880 دلار را نمی توان رد کرد.

از طرف دیگر، حرکت‌های عقب‌نشینی گریزان باقی می‌مانند، مگر اینکه قیمت‌ها فراتر از سطح 200-DMA نزدیک به 1796 دلار باقی بماند، که شکست آن می‌تواند به سرعت قیمت طلا را از اوایل آگوست به سمت خط مقاومت تبدیل شده به حمایت، حداکثر نزدیک به 1782 دلار بکشاند.

از این رو، یک گزارش مشاغل ضعیف در ایالات متحده ممکن است به خریداران XAU/USD اجازه دهد کنترل را حفظ کنند. با این حال، تحلیل تاریخی حاکی از محو شدن حرکات مبتنی بر NFP در عرض چهار ساعت است و از این رو هرگونه غافلگیری ممکن است به آخرین حرکات فلز زرد آسیب نرساند.

در حالی که کاتالیزورهای فوق الذکر برای تاثیرگذاری بر قیمت طلا مناسب هستند، این نگرانی بازار پیش از گزارش اشتغال ایالات متحده در ماه نوامبر است که اخیراً گاوهای XAU/USD را بررسی می کند، به خصوص زمانی که فدرال رزرو در حال نارضایتی است.

همچنین بخوانید: پیش نمایش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی نوامبر ایالات متحده: تجزیه و تحلیل واکنش طلا به شگفتی های NFP

تحلیل تکنیکال قیمت طلا

خریداران طلا در میان شرایط خرید بیش از حد خط شاخص قدرت نسبی (RSI) که در 14 قرار گرفته است، در بالاترین سطح از اوایل ماه اوت تا کنون نفس می کشند. همچنین منطقه افقی اطراف 1805-07 دلار شامل سطوح متعددی است که از اواسط ماه گذشته مشخص شده است. ژوئن.

تعصبات غیرقانونی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو (فدرال رزرو) و همچنین اظهارنظرهای بد جنت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده، در ابتدا امیدها برای افزایش آسان نرخ بهره را افزایش داد.

با این حال، شایان ذکر است که به نظر می‌رسد اشاره‌های بانک ژاپن (BOJ) مبنی بر تعدیل سیاست‌های پول آسان، بازده اوراق قرضه اخیر را در میان ترس از تقاضای کمتر از سوی بزرگترین مشتری در آسیا به چالش کشیده است.

نظرات طرفدار افزایش 50 واحدی نرخ بهره فدرال رزرو در دسامبر به بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده اجازه داد که در میان کاهش بدبینی بازار و هجوم به سمت دارایی های پرریسک تر، به پایین ترین سطح چهار ماهه خود بازگردد.