WTI مثبت می شود و در حوالی 85.00 دلار در هر بشکه با کاهش ارزش دلار آمریکا در نوسان است.

گذشته از این، قیمت نفت در معاملات متلاطم به دلیل احتمال افزایش تقاضای چین افزایش یافت. اخباری مبنی بر اینکه این کشور ممکن است محدودیت های قرنطینه را برای بازدیدکنندگان خارج از کشور از 10 به 7 روز کاهش دهد، باعث افزایش قیمت نفت شد.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش تصمیم گرفتند تولید نفت خود را در بحبوحه چشم انداز ضعیف اقتصاد جهانی کاهش دهند و بزرگترین اقتصادها را در معرض رکود قرار دهد. اوپک پلاس در تصمیمی که به شدت مورد انتقاد کاخ سفید قرار گرفت و واکنش منفی به این تصمیم داشت، روزانه 2 میلیون بشکه نفت برداشت کرد.

پیش بینی قیمت WTI

  • وسترن تگزاس اینترمدیت (WTI) هفته را با کاهش 0.55 درصدی به پایان خواهد رساند.
  • تقاضای چین و کاهش ارزش دلار آمریکا پشتوانه قیمت نفت بود.
  • خریداران WTI که قادر به شکستن میانگین متحرک نمایی 50 روزه نیستند، این کالا را به سمت پایین نگه می دارد.

WTI در آستانه پایان معاملات روز جمعه تقریباً ثابت است، زیرا وال استریت روز خود را با افزایش چشمگیر در میان امید به چرخش فدرال رزرو به پایان رساند، زیرا سیم‌ها از بحث مقامات فدرال رزرو برای کاهش سرعت افزایش نرخ پس از نشست نوامبر خبر دادند. در زمان نگارش این مقاله، WTI با حداقل 0.19 درصد افزایش، با قیمت 85.17 دلار در هر بشکه معامله می شود.

WTI با توجه به کاهش ارزش دلار آمریکا و تقاضای چین، ضررهای قبلی را کاهش داد


منبع: https://www.fxstreet.com/news/wti-turns-positive-hovering-around-8500-a-barrel-as-the-us-dollar-tumbles-202210212058

بنابراین، اولین حمایت WTI، پایین ترین سطح روزانه 18 اکتبر در 82.10 دلار، پس از آن نوسان پایین در 30 سپتامبر در 79.16 دلار و سپس آزمون مجدد پایین ترین سطح YTD در 76.28 دلار خواهد بود.

با توجه به اینکه فدرال رزرو تهاجم خود را کاهش می دهد، دلار آمریکا سقوط کرد، که یک باد دمی برای کالاهای با ارزش دلار آمریکا بود. بازدهی خزانه داری ایالات متحده افزایش های قبلی خود را تغییر داد و ارزش دلار را تضعیف کرد، که همانطور که توسط شاخص دلار آمریکا نشان داده شد، پس از رسیدن به بالاترین سطح YTD 113.942، 0.88 درصد کاهش یافت و به 111.865 رسید.

وسترن تگزاس اینترمدیت (WTI) در طول روز مقداری بهبود یافت و به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) در 85.13 دلار PB با خشک شدن حجم چسبیده است. در هفته، شاخص نفت خام ایالات متحده نتوانست بالاتر از میانگین متحرک نمایی 50 روزه خود در 86.80 دلار معامله شود، به این معنی که ریسک ها به سمت نزولی می مانند.