USD/JPY علیرغم بازدهی خوش‌بینانه و مذاکرات تندروانه فدرال رزرو، روند صعودی دو روزه را تغییر داد


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-jpy-snaps-two-day-uptrend-despite-upbeat-yields-hawkish-fed-talks-202302150050

جفت USD/JPY در رادار خرس باقی می ماند، مگر اینکه بسته روزانه فراتر از میانگین متحرک نمایی 200 روزه (EMA) ارائه شود.

USD/JPY در اوایل چهارشنبه، پس از یک برد دو روزه، به رادار خرس بازگشت، زیرا بازیگران بازار در حال ارزیابی مجدد رای فدرال رزرو در برابر انتظارات از حرکت بعدی بانک ژاپن (BoJ) هستند. با این حال، جفت ین پایین‌ترین قیمت روزانه خود را نزدیک به 132.70 افزایش می‌دهد، در حالی که اولین زیان روزانه را در سه سال گذشته منتشر می‌کند که 0.20 درصد در روز تا زمان چاپ کاهش یافته است.

شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) انتظارات بازار را در سال گذشته به 6.4 درصد افزایش داد، اما کمترین افزایش را از سال 2021 به ثبت رساند در حالی که قبل از آن به زیر 6.5 درصد کاهش یافت. مهمتر از همه، CPI سابق غذا و انرژی، که بیشتر به عنوان CPI اصلی شناخته می‌شود، در مقایسه با پیش‌بینی‌های بازار 5.5 درصد و پیش‌بینی‌های قبلی 5.7 درصد رشد 5.6 درصدی در سال داشته است.

روز سه شنبه، دولت ژاپن رسماً کازوئو اوئدا را به عنوان فرماندار BoJ معرفی کرد. لازم به ذکر است که بلومبرگ داستانی را منتشر کرد که در آن به دلیل تعصبات جنگ طلبانه Ueda، سیاست پولی آسان BoJ را با چالش مواجه کرد.

به دنبال این داده ها، رئیس فدرال رزرو دالاس، لوری لوگان، اظهار داشت که آنها باید برای ادامه افزایش نرخ بهره برای مدت طولانی تر از آنچه قبلاً پیش بینی شده بود، آماده باشند. در همین راستا، جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک، اشاره کرد که کار برای کنترل تورم بسیار بالا هنوز انجام نشده است. علاوه بر این، پاتریک هارکر، رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا، نشان داد که آنها (با افزایش نرخ‌ها) تمام نشده‌اند، اما احتمالاً نزدیک هستند.

با این حال، S&P 500 Futures بسته شدن نزولی وال استریت را دنبال می‌کند تا روحیه ملایمی را نشان دهد و قیمت‌های USD/JPY را تحت تأثیر قرار دهد، که عمدتاً به دلیل جذابیت سنتی ریسک-ایمنی ین ژاپن (JPY) است.

به‌نظر می‌رسد انتخاب دولت ژاپن برای رهبر جنگ‌طلب برای هیئت‌مدیره بانک ژاپن (BoJ) با وجود افزایش بازده اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا و افزایش ارزش دلار آمریکا به دنبال داده‌های تورم آمریکا، اخیراً ارزش دلار/ین را به چالش کشیده است.

در جاهای دیگر، بیشتر سیاستگذاران فدرال رزرو (فدرال رزرو) حامی افزایش بیشتر نرخ بهره بودند، حتی در شرایطی که تورم ایالات متحده نتوانست با امیدهای «غافلگیرکننده مثبت» مطابقت کند. همین امر باعث افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا و دلار آمریکا شد.


اشتراک گذاری:

  • USD/JPY پیشنهادها را برای بازخوانی پایین‌ترین سطح روزانه دریافت می‌کند، اولین ضرر روزانه را در سه روز چاپ می‌کند.
  • پس از دفاع سیاستگذاران فدرال رزرو از افزایش نرخ بهره، بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا به بالاترین حد ماهانه رسید.
  • نامزدهای هیئت مدیره BoJ به اندازه کافی جنگ طلب به نظر می رسند که به نفع گاوهای JPY باشند.
  • تورم غیر قابل توجه ایالات متحده فروش خرده فروشی، NY Empire State Manufacturing را برای مسیرهای روشن برجسته می کند.
در میان این اتفاقات، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده پس از افزایش سه واحد پایه (bps) برای تجدید بالاترین سطح شش هفته اخیر، حدود 3.75 درصد را شاهد بود، در حالی که همتای دو ساله با افزایش 4.62 درصدی به بالاترین سطح از اوایل نوامبر 2022 رسید. ، حداکثر حدود 4.61٪.

در ادامه، فقدان داده‌ها/رویدادهای اصلی از ژاپن جفت USD/JPY را در اختیار کاتالیزورهای ایالات متحده قرار می‌دهد تا جهت‌های روشن را مشخص کنند. در میان آنها، جزئیات خرده فروشی و تولید صنعتی برای ژانویه، و همچنین شاخص تولید NY Empire State در ماه فوریه، باید از نزدیک برای مسیرهای روشن مورد بررسی قرار گیرند.

تحلیل تکنیکال