USD/JPY به پایین ترین حد چهار روزه سقوط می کند، با SMA 50 روزه در حدود منطقه 133.70 معاشقه می کند.


اشتراک گذاری:

  • USD/JPY برای دومین روز متوالی در روز جمعه تحت فشار فروش سنگین باقی می ماند.
  • ارقام قوی‌تر تورم ژاپن و لحن ریسک ملایم‌تر به نفع ین امن است.
  • شرط بندی برای افزایش بیشتر نرخ بهره فدرال رزرو به عنوان یک باد پشتی برای دلار عمل می کند و می تواند ضررهای بیشتر را محدود کند.

معامله گران اکنون مشتاقانه منتظر انتشار چاپ های فلش PMI از ایالات متحده هستند، که بعداً در اوایل جلسه آمریکای شمالی ارائه می شود. این، همراه با بازده اوراق قرضه ایالات متحده، بر پویایی قیمت دلار تأثیر می گذارد و انگیزه ای برای جفت USD/JPY ایجاد می کند. جدای از این، احساس ریسک گسترده‌تر، تقاضا برای ین امن را افزایش می‌دهد و به ایجاد فرصت‌های معاملاتی کوتاه‌مدت در آخرین روز هفته کمک می‌کند.

سطوح فنی برای تماشا

جفت USD/JPY برای دومین روز متوالی در روز جمعه پایین‌تر می‌آید و در اوایل جلسه اروپا به پایین‌ترین حد چهار روزه، در حدود منطقه 133.70 سقوط می‌کند.

جدای از این، لحن ضعیف تر در بازارهای سهام به وضعیت نسبی امن ین سود می رساند و به لحن پیشنهادی پیرامون جفت USD/JPY کمک می کند. سرمایه گذاران همچنان نگران بادهای معکوس اقتصادی ناشی از افزایش هزینه های استقراض هستند که به نوبه خود تأثیر خود را بر احساسات ریسک جهانی می گذارد. در همین حال، فرار به سمت امنیت منجر به کاهش بیشتر بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده می شود که منجر به کاهش اختلاف نرخ بین ایالات متحده و ژاپن و حمایت بیشتر از ین می شود. با این حال، پذیرش فزاینده مبنی بر اینکه فدرال رزرو (فدرال رزرو) به افزایش نرخ بهره ادامه خواهد داد، به عنوان یک باد پشتی برای دلار آمریکا (USD) عمل می کند و می تواند به محدود کردن روند نزولی برای این شرکت کمک کند. این به نوبه خود، احتیاط را برای معاملات نزولی تهاجمی و قبل از موقعیت‌یابی برای هر سقوط معنی‌دار درون روز تضمین می‌کند.

ترکیبی از عوامل افزایش خوبی را برای ین ژاپن (JPY) فراهم می کند، که به نوبه خود، جفت USD/JPY را از بالاترین سطح چند هفته ای، حول منطقه 135.10-135.15 که روز چهارشنبه لمس شد، می کشاند. بر اساس اطلاعات منتشر شده در اوایل این جمعه، شاخص ملی قیمت مصرف کننده ژاپن (CPI) در ماه مارس از 3.3 درصد قبلی به 3.2 درصد سالانه کاهش یافت. با این حال، این رقم بسیار بالاتر از 2.6 درصد برآورد شده و محدوده هدف بانک مرکزی ژاپن بود. علاوه بر این، شاخص CPI اصلی، که قیمت‌های نفت و مواد غذایی نوسان را در بر نمی‌گیرد، از 3.5 درصد در فوریه به 3.8 درصد در سال افزایش یافت و از انتظارات برای 3.4 درصد فراتر رفت. این به نوبه خود نشان‌دهنده افزایش فشار قیمت‌ها در سومین اقتصاد بزرگ جهان است و این انتظار را زنده نگه می‌دارد که BoJ می‌تواند برنامه محرک عظیم خود را در اواخر سال جاری آغاز کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-jpy-drops-to-four-day-low-flirts-with-50-day-sma-around-13370-region-202304210657