USD/JPY به بالای 139.50 شکست که با افزایش بازدهی ایالات متحده، پیش از پاول افزایش یافت.

به طور کلی، اعداد متفاوت بود، و از این ایده حمایت می‌کند که بازار کار همچنان در حال کاهش است. در روز پنجشنبه، گزارش کلیدی شاخص قیمت هزینه مصرف شخصی خواهد بود. روز جمعه نوبت به گزارش رسمی اشتغال شامل حقوق و دستمزد غیرکشاورزی و نرخ بیکاری می رسد.

پاول فدرال رزرو جلوتر است

ین ژاپن یکی از بدترین عملکردها در روز چهارشنبه است که تحت تاثیر بازدهی بالاتر اوراق قرضه قرار گرفته است. بازده 10 ساله ایالات متحده در 3.79% است، که بالاترین سطح از 23 نوامبر است. بازده 10 ساله آلمان با 1.96% افزایش یافته است. در همان زمان، گرین‌بک از حرکت در بازار اوراق قرضه شتاب بیشتری می‌گیرد.

  • USD/JPY به بالاترین سطح در یک هفته رسید و بالای 139.50 نگه داشت.
  • بازده ایالات متحده به دنبال داده های اقتصادی ایالات متحده که شامل تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم و اشتغال ADP است، افزایش می یابد.
  • پاول، رئیس فدرال رزرو بعداً روز چهارشنبه در موسسه بروکینگز سخنرانی خواهد کرد.

USD/JPY در حال شکستن سطح مقاومت کلیدی است که در حدود 139.50 مشاهده شده است. اگر دلار آمریکا موفق شود بالاتر از آن تثبیت شود، نشان دهنده افزایش بیشتر خواهد بود، با هدف احتمالی در منطقه مقاومت نزدیک به 141.00.

ین از بدتر شدن جو بازار کمکی دریافت نمی کند. داوجونز 0.55 درصد سقوط کرد و S&P 0.22 درصد سقوط کرد. نزدک 0.31 درصد رشد کرد.

چشم انداز قیمت USD/JPY

USD/JPY روز چهارشنبه قبل از سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو (فدرال رزرو) در حال افزایش است. پس از انتشار گزارش‌های مختلف اقتصادی از ایالات متحده، بازدهی ایالات متحده به سمت صعودی حرکت کرد و از جفت ارزی حمایت کرد که نزدیک به بالاترین سطح روزانه در 139.70، قوی‌ترین سطح در یک هفته، در نوسان است.

سایر گزارش‌های اقتصادی ایالات متحده نشان می‌دهند که شاخص PMI شیکاگو در ماه نوامبر برخلاف انتظارات برای افزایش اندک، از 45.2 به 37.2 سقوط کرد. فروش خانه معلق 4.6 درصد کاهش یافت، کمی کمتر از حد انتظار.

فعالان بازار در نظرات پاول به دنبال سرنخ هایی در مورد اینکه آیا فدرال رزرو افزایش نرخ بهره خود را کاهش خواهد داد یا خیر، خواهند جست. پس از آخرین قرائت های تورم، انتظارات برای افزایش 50 واحدی نرخ در جلسه دسامبر افزایش یافت. همچنین چشم انداز اقتصادی ارائه شده از رئیس فدرال رزرو برای اقدام قیمت مرتبط خواهد بود.

بازدهی بالاتر بر ین تاثیر گذاشت

دفتر تجزیه و تحلیل اقتصادی ایالات متحده نشان داد که اقتصاد ایالات متحده با نرخ سالانه 2.9٪ در سه ماهه سوم رشد کرد که بالاتر از 2.6٪ تخمین قبلی بود. شاخص های قیمت با کاهش تورم تولید ناخالص داخلی از 4.2 درصد به 4.3 درصد بازنگری شدند.

بازگشت به زیر 139.50 نشان دهنده ادامه تثبیت فعلی است. در جهت نزولی، حمایت بحرانی در 138.50 قرار دارد. بسته شدن روزانه به زیر می‌تواند چشم‌انداز دلار را بدتر کند و نشان‌دهنده آزمایش پایین‌ترین سطح نوامبر در 137.52 است.

نمودار روزانه USD/JPY

USDJPY

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در ساعت 18:30 به وقت گرینویچ در موسسه بروکینگ در مورد “سیاست های مالی و پولی در مورد چشم انداز اقتصاد، تورم و بازار کار در حال تغییر” سخنرانی خواهد کرد. پاول پس از سخنان خود با دیوید وسل، مدیر مرکز هاچینز مصاحبه خواهد کرد و به سوالات پاسخ خواهد داد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-jpy-breaks-above-13950-boosted-by-higher-us-yields-ahead-of-powell-202211301526به طور کلی داده های ایالات متحده متفاوت بود و تأثیر چندان واضحی بر دلار داشت. با اندازه گیری DXY، 0.05٪ کاهش می یابد. ین ژاپن یکی از بدترین عملکردهای روز است.

داده های اقتصادی ایالات متحده: اعداد مختلط

گزارش منتشر شده توسط Automatic Data Processing (ADP) در روز چهارشنبه نشان داد که اشتغال بخش خصوصی در ایالات متحده 127 هزار نفر در ماه نوامبر افزایش یافته است که کمتر از 200 هزار مورد توافق بازار است. این پایین ترین میزان از ژانویه 2021 بود.