USD/CAD سودهای قبلی را حذف می کند و پس از تولید ناخالص داخلی کانادا به زیر 1.3400 می رود.

پیش از هفته، سند اقتصادی ایالات متحده شاخص های PMI تولیدی S&P Global و ISM و تصمیم فدرال رزرو ایالات متحده (Fed) را نشان خواهد داد. اگر فدرال رزرو ضعیف به نظر برسد، احتمالاً جفت USD/CAD تضعیف می شود که می تواند زیان آن را به زیر 1.3300 برساند.

تحلیل فنی USD/CAD

USD/CAD روز سه شنبه عقب نشینی کرد، زیرا دلار آمریکا (USD) زیان های خود را به دنبال گزارش وزارت کار ایالات متحده (DoL) افزایش داد، که نشان داد هزینه های اشتغال کاهش یافته است. در همان زمان، اقتصاد کانادا مطابق انتظار رشد کرد. بنابراین، USD/CAD پس از رسیدن به بالاترین سطح روزانه 1.3471 در 1.3319 معامله می شود.

داده های ایالات متحده بر دلار آمریکا تأثیر گذاشت و CAD را تقویت کرد


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cad-erases-earlier-gains-and-dives-below-13400-after-canadas-gdp-202301311814

در همان زمان، آمار کانادا نشان داد که اقتصاد در ماه دسامبر با سرعت 0.1 درصد رشد کرد، بدون تغییر نسبت به داده های نوامبر. به طور سالانه، تولید ناخالص داخلی (GDP) احتمالاً 1.6 درصد در سه ماهه چهارم افزایش یافته است. اگر برآورد اولیه درست ثابت شود، اقتصاد در سال 2022 نسبت به سال قبل 3.8 درصد رشد خواهد کرد که بالاتر از پیش بینی 3.6 درصدی بانک مرکزی است.

دلار آمریکا به روند نزولی خود ادامه داد، با توجه به شاخص هزینه اشتغال ایالات متحده (ECI)، که غرامت کارگران را اندازه می‌گیرد، پس از چاپ 1.2% کاهش یافت، در حالی که در 1% قرار داشت، کمتر از برآورد 1.1%. پس از انتشار داده ها، دلار برخی از سودهای قبلی خود را در برابر اکثر ارزهای G8، به ویژه Loonie (CAD) کاهش داد. گمانه زنی ها مبنی بر اینکه فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) ممکن است پس از نشست های فوریه و مارس متوقف شود، به وجود می آید، زیرا شاخص تورم دیگری که داده های هفته گذشته نشان داد روند نزولی تورم به چهار ماه متوالی افزایش یافته است. در همین حال، تحلیلگران مالی تخمین می زنند که فدرال رزرو آمریکا پس از رسیدن به اوج 4.75 تا 5 درصدی، به افزایش نرخ بهره پایان خواهد داد.

USD/CAD، کندل روز سه‌شنبه، نشان می‌دهد که دامنه معاملات در طول جلسه گسترده بوده است. حتی اگر این جفت میانگین متحرک نمایی 20 و 50 روزه (EMA) را پس گرفتند، هر کدام در 1.3406 و 1.3457، به شدت زیر هر دو سقوط کردند و شمعی با یک فتیله بالا تشکیل دادند که نشان می دهد فروشندگان مسئول هستند. بنابراین، اولین حمایت USD/CAD، پایین ترین سطح YTD در 1.3300 خواهد بود، پس از آن، متحرک نمایی 200 روزه در 1.3255 قرار می گیرد، قبل از اینکه به سمت علامت روانی 1.3200 حرکت کند. از سوی دیگر، اگر خریداران USD/CAD 1.3400 را پس بگیرند، آزمون متحرک نمایی 100 روزه روی کارت است.

با انعکاس موارد فوق، USD/CAD از حدود بالاترین حد روزانه سقوط کرد و زیان های خود را به سمت 1.3340 افزایش داد، در حالی که شاخص دلار آمریکا، معیاری برای اندازه گیری ارزش دلار در برابر شش همتا، 0.13% اسلاید، برای دومین بار بالای 102.00 می ماند. روز متوالی

  • همانطور که ECI نشان داد، تورم در ایالات متحده همچنان به کاهش خود ادامه می دهد، که جرقه صحبت هایی در مورد چرخش فدرال رزرو شد.
  • اقتصاد کانادا در ماه دسامبر متوقف شد و با سرعت 0.1 درصد رشد کرد.
  • تحلیل قیمت USD/CAD: احتمالاً روند نزولی خود را گسترش داده و متحرک نمایی 200 روزه را آزمایش خواهد کرد.