USD/CAD به سمت 1.3800 پیش می رود، با گرم شدن بیشتر شرایط بازار، نفت بهبود را گسترش می دهد

پس از آن که کتاب بژ فدرال رزرو خطرات افزایش تورم و تقاضای داخلی ضعیف را به دلیل افزایش نرخ های بهره، اختلال در زنجیره تامین و افزایش فشار قیمت ها ذکر کرد، در DXY قدرتمند شاهد تقاضای تازه ای بودیم. فروش خودرو در میان قیمت خودروهای بالاتر و تعهدات بهره بالاتر کاهش یافته است.

شاخص دلار آمریکا (DXY) در معاملات اولیه به بالاترین سطح روز چهارشنبه در حدود 113.10 صعود کرده است و انتظار می رود با تلاش کمتر از همان رقم پیشی بگیرد. همچنین، بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در بحبوحه شرط بندی های فزاینده برای افزایش بیشتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو (فدرال رزرو) به 4.15 درصد افزایش یافته است.

  • USD/CAD به سمت 1.3800 حرکت می کند، زیرا جو بازار در بحبوحه افزایش بازدهی ضعیف شده است.
  • کتاب بژ فدرال رزرو به دلیل پیش بینی کاهش رشد اقتصادی، تقاضای نیروی کار را تعدیل کرده است.
  • با وجود افزایش عرضه جهانی نفت از سوی ایالات متحده، قیمت نفت به شدت بهبود یافته است.

جفت USD/CAD قیمت‌ها را در حدود 1.3760 انتخاب کرده است و قصد دارد مانع بحرانی 1.3800 را پس بگیرد. با بدتر شدن بیشتر حال و هوای بازار، ارزهای گاوهای دلار حمایت شدند. معاملات آتی S&P500 پس از یک جلسه ضعیف چهارشنبه، ضرر خود را افزایش دادند.

در واکنش به نرخ تورم بالاتر از پیش‌بینی‌شده، تحلیلگران CIBC معتقدند که بانک کانادا (BOC) باید در هفته آینده نرخ‌ها را ۷۵ واحد پایه (bps) افزایش دهد، در مقابل ۵۰ واحدی که قبلاً پیش‌بینی شده بود.

در همین حال، چارلز ایوانز، رئیس فدرال رزرو شیکاگو، اشاره کرد که بانک مرکزی ایالات متحده “باید مطمئن شود که فشارهای تورمی بیشتر از این گسترش نمی یابد”، او معتقد است که فدرال رزرو باید شش ماه زودتر از اولین افزایش نرخ بهره خود در مارس 2022 تشدید سیاست پولی خود را آغاز می کرد. پس از همه گیری

در جبهه نفت، علیرغم اعلام انتشار نفت توسط جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، قیمت نفت به شدت به نزدیک به 85.00 دلار بازگشته است. انتشار 15 میلیون بشکه نفت برای متعادل کردن مکانیسم تقاضا-عرضه از ذخایر استراتژیک نفت آمریکا (SPR) ممکن است زودتر به پایان برسد.

علاوه بر این، فعالیت‌های اقتصادی در مناطق اصلی ثابت مانده است و تقاضای نیروی کار تعدیل شده است زیرا شرکت‌ها فرآیند استخدام را به دلیل پیش‌بینی رکود اقتصادی کنار گذاشته‌اند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cad-advances-towards-13800-as-market-mood-heats-further-oil-extends-recovery-202210200139

در این هفته، داده های تورم کانادا در کانون توجه قرار گرفت. شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در مقابل پیش بینی های 6.8 درصدی به 6.9 درصد افزایش یافت. در حالی که CPI اصلی از انتظارات 5.6% به 6.0% افزایش یافت.