USD/CAD با 100 DMA، کمی بالاتر از 1.3500 در بحبوحه افزایش قیمت نفت/دلار ملایم تر، معاشقه می کند.


اشتراک گذاری:

  • USD/CAD از بالاترین سطح یک هفته ای خود عقب نشینی می کند و توسط ترکیبی از عوامل کاهش می یابد.
  • بازگشت اندک در قیمت نفت، زیربنای Loonie است و در بحبوحه کاهش قیمت دلار، کمی فشار وارد می کند.
  • با این حال، پس‌زمینه اساسی، از چشم‌اندازی برای ظهور برخی خریدهای پایین‌تر حمایت می‌کند.

در غیاب هرگونه محرک بنیادی مرتبط، یک لحن ریسک مثبت در اطراف بازارهای سهام دیده می‌شود که بر گرین‌بک امن تاثیر می‌گذارد. با این حال، افزایش بیشتر بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، که با گمانه زنی ها مبنی بر اینکه فدرال رزرو (فدرال رزرو) ممکن است به مواضع جنگ طلبانه خود پایبند بماند، تقویت شده است، باید به عنوان بادی برای دلار عمل کند. قرائت اولیه ماه می از دانشگاه میشیگان که در روز جمعه منتشر شد نشان داد که مصرف کنندگان شاهد افزایش قیمت ها در پنج سال آینده با نرخ سالانه 3.2 درصدی هستند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cad-flirts-with-100-dma-just-above-13500-amid-rebounding-oil-prices-softer-usd-202305150938

علاوه بر این، نگرانی‌ها مبنی بر اینکه رکود عمیق‌تر اقتصاد جهانی باعث کاهش تقاضای سوخت می‌شود، باید هر گونه بهبود معنی‌دار قیمت نفت را پوشش دهد. این به نوبه خود نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت برای جفت USD/CAD به سمت صعود است و احتمال خرید هر نزولی بعدی بیشتر است. معامله گران اکنون به سند اقتصادی ایالات متحده نگاه می کنند که شاخص تولید امپایر استیت را نشان می دهد. این، همراه با سخنرانی برنامه ریزی شده توسط نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس و احساس ریسک گسترده تر، تقاضای دلار را به حرکت در می آورد و انگیزه ای برای این شرکت بزرگ ایجاد می کند.

سطوح فنی برای تماشا

جفت USD/CAD برخی از فروشندگان را در نزدیکی منطقه 1.3565-1.3570 یا بیش از بالاترین سطح یک هفته ای که اوایل این دوشنبه لمس کرد، جذب می کند و نزول روزانه خود را تا نیمه اول جلسه اروپایی ادامه می دهد. این جفت در حال حاضر در نزدیکی انتهای محدوده معاملاتی روزانه خود قرار دارد، درست بالاتر از علامت روانی 1.3500، که با میانگین متحرک ساده 100 روزه (SMA) معاشقه می کند و توسط ترکیبی از عوامل تحت فشار قرار می گیرد.

دلار آمریکا (USD) پس از صعود اخیر به بالاترین سطح خود از آوریل تا کنون، مکث کوتاهی می کند و افزایش های قوی خود را که در دو جلسه گذشته ثبت شده است، تثبیت می کند، که به نوبه خود، به عنوان یک باد مخالف برای جفت USD/CAD عمل می کند. جدای از این، جهش ملایم قیمت نفت خام از پایین ترین سطح یک هفته ای که در اوایل این دوشنبه تعیین شد، زیربنای Loonie مرتبط با کالا است. این به عنوان یکی دیگر از عوامل اعمال فشار نزولی بر شرکت اصلی تلقی می شود، اگرچه هرگونه سقوط معنی دار گریزان به نظر می رسد.

این بالاترین سطح از سال 2011 است و می تواند فدرال رزرو را مجبور کند که نرخ بهره را برای مدت طولانی تری بالاتر نگه دارد. جزئیات بیشتر نظرسنجی میشیگان نشان داد که احساسات مصرف کننده در ماه مه در پی یک بن بست برای افزایش استقراض دولت فدرال به پایین ترین حد در شش ماه گذشته سقوط کرد. این داده‌ها به نگرانی‌ها در مورد رکود قریب‌الوقوع می‌افزاید، که بیشتر از دورنمای ظهور برخی خریدهای کاهشی در اطراف گرین‌بک حمایت می‌کند و به محدود کردن نزولی برای جفت USD/CAD کمک می‌کند.