NZD/USD زیان پاول رئیس فدرال رزرو را در پایین ترین حد چند روزه نزدیک به 0.6100 نگه می دارد.

در حرکت رو به جلو، کاتالیزورهای ریسک ممکن است معامله گران NZD/USD را سرگرم کنند، اما توجه عمده به دور دوم شهادت پاول، رئیس فدرال رزرو و تغییر اشتغال ADP ایالات متحده، سیگنال اولیه برای حقوق و دستمزدهای غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) در روز جمعه معطوف خواهد شد.

تحلیل فنی


منبع: https://www.fxstreet.com/news/nzd-usd-keeps-fed-chair-powell-inflicted-losses-at-multi-day-low-near-06100-202303080224

NZD/USD در اوایل روز چهارشنبه پس از سقوط به پایین ترین سطح در بیش از سه ماه گذشته، در اطراف رقم دور 0.6100 تدافعی می ماند. با انجام این کار، جفت کیوی عادت بازار را برای ارزیابی مجدد کاتالیزورهای قبلی در میان یک تقویم سبک و همچنین قبل از داده ها/رویدادهای کلیدی به تصویر می کشد.

با این حال، جفت کیوی پس از اینکه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو (فدرال رزرو) روز سه شنبه با نشان دادن آمادگی برای افزایش بیشتر نرخ بهره معامله گران را غافلگیر کرد و شرط افزایش 50 واحدی نرخ بهره فدرال رزرو در ماه مارس را تقویت کرد، جفت کیوی بزرگترین افت روزانه در پنج هفته گذشته را رقم زد. . این سیاستگذار انتظارات نرخ “بالاتر برای طولانی تر” فدرال رزرو را افزایش داد و بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده را در حالی که بر سهام فشار می آورد، تقویت کرد. نظرات او بازده و دلار آمریکا را به حرکت درآورد و در عین حال کالاها و سهام و آنتی‌پودیان را نیز غرق کرد.

جدای از موقعیت‌یابی قیمت و اضطراب پیش از داده‌ها، آخرین انفعال جفت کیوی می‌تواند با سرفصل‌های ریسک مثبت پیرامون چین مرتبط باشد، زیرا ایالات متحده محدودیت‌های آزمایشی را برای مسافران از کشور اژدها حذف می‌کند. با این حال، به نظر می‌رسد نگرانی‌های فدرال رزرو و ترس از تنش چین و آمریکا بر سر نشست ایالات متحده و تایوان خرس‌ها را امیدوار نگه می‌دارد.

اولین بسته شدن روزانه زیر 200-DMA در سه ماه بیشتر، NZD/USD را به سمت پایین ترین سطح اطراف 0.6060 در اواخر نوامبر 2022 هدایت می کند.

لازم به ذکر است که S&P 500 Futures پس از افت بیشترین سقوط در دو هفته اخیر، در اطراف سطح 3992 باقی می ماند. از سوی دیگر، تفاوت بین کوپن اوراق قرضه 10 ساله و دو ساله ایالات متحده، عمیق ترین وارونگی منحنی بازده در بیش از 40 سال گذشته را در روز قبل نشان داد و تا زمان انتشار آن را دست نخورده نگه داشت. با این حال، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده 0.15 درصد افزایش یافت در حالی که در روز سه شنبه حدود 3.97 درصد بسته شد، اما همتای دو ساله با افزایش 2.60 درصدی در روز به بالاترین سطح از سال 2007، حداکثر به 5.02 درصد رسید.


اشتراک گذاری:

  • NZD/USD به ضرر خفیف نزدیک به پایین ترین سطح از اواخر نوامبر 2022 می چسبد.
  • اخبار مرتبط با چین، فقدان داده‌ها/رویدادهای مهم به خرس‌های کیوی اجازه می‌دهد نفس بکشند.
  • تغییر اشتغال ADP ایالات متحده، شهادت پاول رئیس فدرال رزرو 2.0 به دنبال مسیرهای روشن است.