NZD/USD در بالای 0.6200 راحت به نظر می رسد در حالی که دلار آمریکا ملایم تر است


اشتراک گذاری:

  • NZD/USD در حال و هوای آرام بازار در مسیر صعودی قرار دارد.
  • CPI ایالات متحده تقریباً مطابق با کاهش تورم مبتنی بر خدمات است.
  • داده های تولید ناخالص داخلی نیوزیلند بر روی اندازه گیری تاثیر طوفان متمرکز است.

حتی اگر بدتر شدن اکوسیستم مالی زیربنایی، فعالان بازار را بر آن داشته است که از عدم افزایش نرخ بهره فدرال رزرو تا 25 واحد در ثانیه افزایش داشته باشند.

اکنون تمرکز فوری بر روی داده های فعالیت چین برای انگیزه معاملاتی جدید جفت کیوی باقی مانده است.

سطوح برای تماشا


منبع: https://www.fxstreet.com/news/nzd-usd-looks-comfortable-above-06200-amid-softer-us-dollar-202303150150

از سوی دیگر، تقویم اقتصادی داده های تولید ناخالص داخلی (GDP) نیوزلند را در روز پنجشنبه نشان می دهد. قرائت سه ماهه برای سه ماهه چهارم سال 2022 به ترتیب در حدود -0.2٪، QoQ و 3.3٪ سالانه از 2٪ و 6.4٪ قبلی پیش بینی می شود. کاهش مورد انتظار به طوفان گابریل نسبت داده می شود که حداقل یک سوم جمعیت پنج میلیونی نیوزلند را تحت تاثیر قرار داده است. هر گونه انحراف قابل توجه در مسیر نزولی ممکن است بانک مرکزی نیوزلند (RBNZ) را وادار کند که چرخه افزایش نرخ را متوقف کند.

NZD/USD پس از رسیدن به سطح پایین نزدیک به 0.6220، حرکت صعودی خود را دست نخورده نگه می دارد. پیشرفت NZD/USD به دلیل کاهش ارزش دلار در بحبوحه کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده اتفاق می افتد. ارز بتای بالا نیز توسط مجتمع های سهامی قوی تر از سه روز گذشته افزایش یافت.

در همین حال، شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) که روز سه شنبه منتشر شد مطابق با انتظارات بود. رقم سرفصل MoM مطابق انتظار 0.4% از 0.5% قبل و رقم سالانه 6% مطابق با انتظارات از 6.4% قبلی رسید. قرائت هسته MoM با 0.5% در مقابل 0.4% مورد انتظار، از 0.4% قبل و هسته سالانه 5.5% مطابق با انتظارات قبلی 5.6% بود.

انتهای کوتاه‌تر منحنی بازدهی پس از سقوط SVB تحت فشار قابل توجهی قرار گرفت و سرمایه‌گذاران را بر آن داشت تا انتظارات افزایش نرخ بهره را 50 واحد (bps) برای نشست مارس FOMC تعیین کنند.

حرکت مبتنی بر دلار آمریکا در اوایل هفته پس از سقوط اخیر بانک سیلیکون ولی (SVB) و Signature Bank، پشتوانه این جفت شد. حادثه فوق تأثیر مستقیمی بر مجتمع های بازدهی خزانه داری ایالات متحده داشت.