NZD/USD به 0.6440 کاهش می یابد در NZ HYEFU، RBNZ، کاوشگرهای احتیاط پیش از فدرال رزرو، کاهش می یابد.

همچنین بخوانید: تحلیل قیمت NZD/USD: گاوها برای حفظ صندلی راننده نیاز به شکست شفاف 0.6480 دارند.

به گزارش رویترز، وزارت خزانه داری نیوزیلند سه چهارم رشد منفی تولید ناخالص داخلی (GDP) را در سال مالی جاری 2023 (CY23) مشاهده می کند. در این خبر همچنین اشاره شد که نیوزلند روز چهارشنبه کسری بودجه 3.63 میلیارد دلاری (2.34 میلیارد دلار) را برای سال مالی منتهی به 30 ژوئن 2023 پیش بینی کرد که کمتر از کسری بودجه 6.63 میلیارد دلاری این کشور در ماه مه بود.

با این حال، باید توجه داشت که به نظر می‌رسد آخرین نگرانی‌های ناشی از چین، عمدتاً به دلیل بدبینی جهانی و داخلی پیرامون شرایط کووید، به نفع NZD/USD برای تثبیت دستاوردهای روز قبل است. کریستالینا جورجیوا، مدیر عامل صندوق بین المللی پول (IMF) به دلیل آخرین جهش روزانه مبتلایان به کووید، انتظار رشد اقتصادی کندتر برای چین را داشت. علاوه بر این، بلومبرگ با این خبر منتشر شد که نشان می دهد رهبران چین جلسه سیاست های اقتصادی را به دلیل مشکلات COVID-19 به تاخیر انداخته اند. در همین راستا، بانک توسعه آسیایی (ADB) پیش بینی رشد اقتصادی چین در سال 2023 را از 4.5 درصد در سپتامبر به 4.3 درصد کاهش داد.

RSI بیش از حد خرید (14) به ناتوانی در ارائه بسته شدن روزانه فراتر از مانع کلیدی 0.6480، شامل قله های مشخص شده در ماه اوت و تا کنون در دسامبر، برای به چالش کشیدن خریداران NZD/USD می پیوندد.

NZD/USD به روز رسانی اقتصادی و مالی افتی نیم ساله را توجیه می کند (زمستان) از نیوزلند (NZ) به پایین ترین سطح روزانه نزدیک به 0.6440 در اوایل چهارشنبه. با این حال، اظهارات بانک مرکزی نیوزلند (RBNZ) و روحیه محتاطانه پیش از جلسه سیاست پولی کلیدی کمیته بازار باز فدرال (FOMC) اخیراً جفت فروشندگان را به چالش می کشد.

روز چهارشنبه، شاخص دلار آمریکا (DXY) پس از افت شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) که به 7.1% سالانه در ماه نوامبر در مقابل 7.3% مورد انتظار و 7.7% قبل کاهش یافت، سقوط کرد. علاوه بر این، CPI سابق غذا و انرژی، که به عنوان CPI اصلی شناخته می شود، در مقایسه با پیش بینی های 6.1 درصدی بازار و 6.3 درصدی پیش بینی های قبلی، به 6.0 درصد در طول ماه اعلام شده کاهش یافت. رویترز پس از این داده ها گفت: معامله گران معاملات آتی وابسته به نرخ سیاستی فدرال رزرو، روز سه شنبه شرط بندی کردند که بانک مرکزی ایالات متحده سرعت افزایش نرخ بهره خود را در اوایل سال آینده بیشتر کاهش دهد، پس از اینکه گزارش دولت نشان داد تورم به شدت در نوامبر کاهش یافته است. .

به دنبال اعلامیه‌های نزولی، RBNZ از طریق رویترز عبور کرد و گفت: «حتی با وجود کاهش پیش‌بینی‌شده در دوره پیش‌رو، پیش‌بینی می‌شود که سطح اشتغال همچنان بالا بماند». بانک مرکزی نیوزلند همچنین اشاره کرد که تورم واقعی و مورد انتظار بسیار زیاد است و باید کاهش یابد.

در مقابل این پس زمینه، وال استریت مثبت بسته شد، اما S&P 500 Futures برای مسیرهای روشن تلاش می کند. علاوه بر این، بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده نیز پس از اینکه بیشترین کاهش در یک هفته را به ثبت رساند تا یک روند صعودی سه روزه را تجربه کند، در حاشیه باقی می ماند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/nzd-usd-slides-to-06440-on-downbeat-nz-hyefu-rbnz-pre-fed-caution-probes-bears-202212140054

در ادامه، اضطراب پیش از فدرال رزرو می‌تواند حرکات NZD/USD را محدود کند، اما ترس از یک غافلگیری جنگ‌طلبانه می‌تواند خرس‌ها را در بالاترین سطح چند روزه امیدوار نگه دارد.

  • NZD/USD برای کاهش بیشترین سود روزانه در دو هفته در حدود بالاترین سطح شش ماهه، پیشنهاداتی را پیشنهاد می کند.
  • NZ HYEFU سه چهارم رشد تولید ناخالص داخلی منفی را برای نیوزیلند پیش بینی می کند.
  • RBNZ از پیش بینی های افزایش نرخ با انتظار سطوح بالاتر اشتغال و تورم دفاع می کند.
  • تورم ایالات متحده درخواست ها برای نرخ 50 واحدی در ثانیه و سیاست کمتر شاهین فدرال رزرو در سال 2023 را تقویت کرد، اما نمی توان شگفتی ها را رد کرد.

همچنین بخوانید: پیش نمایش دسامبر فدرال رزرو: آیا فروش دلار آمریکا ادامه خواهد داشت؟

تحلیل تکنیکال