NZD/USD به طور پیوسته به بالای 0.6400 صعود می کند، تمرکز بر CPI ایالات متحده قبل از FOMC باقی می ماند.

  • NZD/USD در روز سه‌شنبه در بحبوحه کاهش متوسط ​​دلار، کشش مثبتی را به دست آورد.
  • لحن ریسک مثبت و بازدهی ملایم تر اوراق قرضه آمریکا، دلار آمریکا را در حالت تدافعی نگه می دارد.
  • به نظر می رسد روند صعودی نسبت به شاخص CPI ایالات متحده در روز سه شنبه و FOMC در روز چهارشنبه محدود شده است.
در همین حال، صعودی برای جفت ارز NZD/USD احتمالاً محدود باقی خواهد ماند زیرا معامله‌گران ممکن است از شرط‌بندی تهاجمی قبل از خطرات کلیدی داده/رویداد این هفته از ایالات متحده خودداری کنند. ارقام مهم تورم مصرف کننده ایالات متحده در ماه نوامبر قرار است بعداً در جلسه آمریکای شمالی منتشر شود. با این حال، تمرکز بر نتیجه نشست دو روزه سیاست پولی FOMC در روز چهارشنبه باقی خواهد ماند.

جفت ارز NZD/USD در روز سه‌شنبه قیمت‌های جدیدی را به دست آورد و به طور پیوسته به بالای سطح 0.6400 در اوایل جلسه اروپا صعود کرد.

ترکیبی از عوامل باعث جذب برخی از فروش در اطراف دلار آمریکا می شود که به نوبه خود باعث حمایت از جفت NZD/USD می شود. خوش‌بینی نسبت به کاهش محدودیت‌های COVID-19 در چین همچنان از بهبود اخیر در احساس خطر حمایت می‌کند. علاوه بر این، عدم اطمینان در مورد مسیر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو به عنوان یک باد مخالف برای بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده عمل می کند و گاوهای دلار را در حالت تدافعی نگه می دارد.

با توجه به ریسک‌های رخداد داده‌های کلیدی/بانک مرکزی، پیش‌زمینه بنیادی قبل از موقعیت‌یابی برای حرکت ارزشمندتر، احتیاط را ایجاب می‌کند. حتی از منظر فنی، منطقه 0.6420-0.6425 به نظر می رسد به عنوان یک مانع فوری ظاهر شده است. منطقه 0.6440-0.64450 یا بالاترین سطح از اواسط آگوست که باید به عنوان یک نقطه محوری برای جفت ارز NZD/USD عمل کند، از نزدیک دنبال می شود.

سطوح فنی برای تماشا

به نظر می‌رسد فعالان بازار متقاعد شده‌اند که فدرال‌رزرو سرعت چرخه افزایش نرخ خود را کاهش خواهد داد و انتظار افزایش نسبتاً کوچک‌تر 50 واحدی در ثانیه را دارد. با این اوصاف، داده‌های کلان مثبت دریافتی ایالات متحده، این گمانه‌زنی‌ها را تقویت کرده است که بانک مرکزی ایالات متحده ممکن است نرخ‌ها را بیش از پیش‌بینی‌شده افزایش دهد. از این رو، سرمایه گذاران به دنبال شفافیت در مورد چشم انداز سیاست فدرال رزرو هستند، که باید بر پویایی قیمت دلار در کوتاه مدت تأثیر بگذارد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/nzd-usd-steadily-climbs-back-above-06400-mark-focus-remains-on-us-cpi-ahead-of-fomc-202212130844