NZD/USD به رشد متوسط ​​روزانه بالای 0.6300 پایبند است در حالی که دلار ملایم تر و لحن ریسک مثبت است.

ترکیبی از عوامل بر دلار آمریکا فشار می آورد که به نوبه خود به عنوان باد دمی برای جفت NZD/USD عمل می کند. بهبود اخیر در احساس ریسک جهانی – همانطور که با لحن کلی مثبت در بازارهای سهام نشان داده شده است – همچنان به تضعیف سرمایه امن ادامه می دهد و به نفع کیوی حساس به ریسک است. دلار آمریکا تحت فشار ادامه عقب نشینی بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده قرار گرفته است.

عوامل ذکر شده باعث می‌شود قبل از تایید اینکه جفت ارز NZD/USD به پایین‌ترین حد خود رسیده است و لغزش اصلاحی اخیر از بالای چند ماهه سیر خود را طی کرده است، احتیاط‌آمیز است که منتظر خرید بعدی باشیم. معامله گران اکنون مشتاقانه منتظر سند اقتصادی ایالات متحده هستند، که شامل انتشار نسخه نهایی تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم و مطالبات اولیه بیکاری هفتگی است، برای انگیزه تازه بعداً در اوایل جلسه آمریکای شمالی.

سطوح فنی برای تماشا


منبع: https://www.fxstreet.com/news/nzd-usd-sticks-to-modest-intraday-gains-above-06300-amid-softer-usd-positive-risk-tone-202212220848

با این حال، باید دید که آیا جفت ارز NZD/USD می‌تواند در این حرکت سرمایه‌گذاری کند یا با عرضه جدید در سطوح بالاتر در بحبوحه خطرات احتمالی رکود مواجه شود. علیرغم کاهش محدودیت های COVID-19 در چین، سرمایه گذاران همچنان نگران بادهای معکوس اقتصادی ناشی از افزایش موارد جدید هستند. جدای از این، جنگ طولانی روسیه و اوکراین نگرانی‌ها را در مورد رکود عمیق‌تر اقتصاد جهانی افزایش داده است.

در واقع، بازدهی اوراق قرضه 10 ساله دولت ایالات متحده بیشتر از بالاترین رقم ماهانه که روز قبل لمس کرده بود، عقب نشینی می کند، در حالی که انتظار می رود فدرال رزرو از یک موضع فوق شاهین به سمت چیزی خنثی تر حرکت کند. شایان ذکر است که بانک مرکزی ایالات متحده هفته گذشته اعلام کرد که به افزایش هزینه های استقراض برای کاهش تورم ادامه خواهد داد و پیش بینی کرد تا پایان سال 2023 نرخ بهره را 75 واحد در ثانیه افزایش دهد.

جفت ارز NZD/USD در روز پنجشنبه برخی از خریداران را جذب می کند و بخشی از لغزش روز قبل را به ناحیه 0.6275 یا پایین ترین سطح ماهانه معکوس می کند. این جفت در نیمه اول جلسه اروپایی به سود خود ادامه می دهد و در حال حاضر در منطقه 0.6310-0.6315 قرار دارد، فقط چند پیپ پایین تر از بالای روزانه.

  • NZD/USD در روز پنجشنبه در بحبوحه ظهور فروش جدید دلار، کشش مثبت را به دست آورد.
  • به نظر می رسد کاهش بازده اوراق قرضه ایالات متحده و ریسک مثبت بر دلار امن تاثیر می گذارد.
  • ترس از رکود می تواند به عنوان یک باد مخالف برای کیوی حساس به ریسک در آستانه تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم ایالات متحده عمل کند.