NZD/USD بار دیگر برای یافتن پذیرش بالای 0.6500 در میان قدرت متوسط ​​دلار تلاش می کند.

در همین حال، شاخص‌های قوی اقتصادی، اعتماد سرمایه‌گذاران را افزایش می‌دهد و به‌عنوان یک باد مخالف برای دلار امن عمل می‌کند. علاوه بر این، به نظر می رسد بازارها هنوز متقاعد شده اند که بانک مرکزی ایالات متحده سرعت سیاست های سختگیرانه خود را کاهش خواهد داد. ابزار FedWatch CME به احتمال نزدیک به 90 درصد برای افزایش نرخ کمتر 25 bps در نشست آتی FOMC در هفته آینده اشاره می کند. این بیشتر به محدود کردن ارزش دلار کمک می کند و از جفت ارز NZD/USD حمایت می کند.

معامله‌گران همچنین ممکن است تمایلی به شرط‌بندی تهاجمی نداشته باشند و ترجیح می‌دهند منتظر انتشار شاخص اصلی قیمت PCE ایالات متحده – شاخص تورم ترجیحی فدرال رزرو باشند. این، همراه با بازده اوراق قرضه ایالات متحده و احساسات ریسک گسترده تر، ممکن است بر دلار تأثیر بگذارد و انگیزه ای برای جفت NZD/USD ایجاد کند. در همین حال، پس‌زمینه بنیادی، قبل از تأیید اینکه جفت به بالای صفحه رسیده است و برای هر عقب‌نشینی اصلاحی معنی‌داری قرار می‌گیرد، باید احتیاط کرد.

سطوح فنی برای تماشا

  • NZD/USD در بحبوحه ظهور برخی خریدها در حدود دلار، سودهای روزانه خود را کاهش داد.
  • داده‌های کلان خوش‌بینانه روز پنج‌شنبه ایالات متحده، انتظارات تندرو فدرال رزرو را تقویت می‌کند و زیربنای دلار آمریکا است.
  • لحن ریسک مثبت به عنوان یک باد مخالف برای دلار عمل می کند و از کیوی حساس به ریسک حمایت می کند.

تقویت متوسط ​​دلار آمریکا به عنوان یک عامل کلیدی در نظر گرفته می شود که به عنوان یک باد مخالف برای جفت ارز NZD/USD عمل می کند، اگرچه لحن کلی مثبت در اطراف بازارهای سهام، نزولی را برای کیوی حساس به ریسک محدود می کند. دلار آمریکا از داده‌های کلان آمریکا که در روز پنجشنبه منتشر شد، حمایت می‌کند، که از این موضوع حمایت می‌کند که فدرال رزرو موضع جنگ طلبانه خود را برای مدت طولانی‌تری حفظ کند. این منجر به بهبود بیشتر در بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده می شود و زیربنای دلار است.

جفت ارز NZD/USD به تلاش خود برای یافتن پذیرش بالای 0.6500 ادامه می دهد و بین سودهای خفیف/زیان های جزئی در روز جمعه می بیند. این جفت در طول اولین جلسه اروپا در محدوده 0.6485-0.6480 معامله می شود و در محدوده معاملاتی آشنا باقی می ماند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/nzd-usd-once-again-struggles-to-find-acceptance-above-06500-amid-modest-usd-strength-202301270712