LULU پس از کاهش دستورالعمل درآمد برای سال 2024، 16 درصد سقوط کرد

LULU پس از کاهش دستورالعمل درآمد برای سال 2024، 16 درصد سقوط کرد

  • Lululemon Athletica برای اولین بار در پنج ماه گذشته به زیر 400 دلار سقوط کرد.
  • راهنمای کل سال به 250 میلیون دلار کمتر از حد توافق کاهش یافت.
  • سهام LULU نزدیک به حمایت طولانی مدت 386.50 دلار سقوط کرد.
  • درآمد و درآمد سه ماهه چهارم بالاتر از حد توافق است.

مورد علاقه وال استریت Lululemon Athletica (LULU) پس از اینکه چشم انداز درآمد سال 2024 مدیریت تحلیلگران را تحت تأثیر قرار داد، سهام در روز جمعه به شدت رشد کرد. سهام ورزشکاران در یک نقطه بیش از 18 درصد کاهش یافت و به 387 دلار رسید و برای اولین بار از نوامبر گذشته به زیر 400 دلار رسید. با این حال، سهام LULU تا حدودی بهبود یافت و به 403.19 دلار رسید که 15.8 درصد کاهش داشت.

آن را موردی بنامید که انتظارات خیلی جلوتر از منحنی است. Lululemon پیش بینی های اجماع را برای سه ماهه چهارم شکست داد، اما این برای رضایت معامله گران کافی نبود.

بازار در روز جمعه با اندکی کاهش باز شد، زیرا پس از کنفرانس مطبوعاتی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، که در آن علیرغم اشارات اخیر در مورد تورم در اقتصاد ایالات متحده، متعهد به کاهش نرخ بهره در سال جاری بود، هضم شد. NASDAQ 0.16% افزایش یافت، در حالی که S&P 500 0.14% و داوجونز 0.77% سقوط کردند.

نایک (NKE) سهام نیز پس از درآمد ۷ درصد سقوط کرد زیرا این برند ورزشی به طرح‌های نوآورانه‌تر متمرکز شد و گفت که به بخش عمده‌فروشی خود باز خواهد گشت.

اخبار سهام Lululemon Athletica

عامل اصلی در فروش روز جمعه این بود که مدیریت برند ورزشکاران چشم انداز فروش تمام سال 2024 خود را منتشر کردند. این رقم در محدوده 10.7 تا 10.8 میلیارد دلار بود که بسیار کمتر از اجماع 11 میلیارد دلاری تحلیلگران وال استریت بود.

برای سه ماهه جاری، سه ماهه اول، مدیریت گفت فروش به 2.18 تا 2.2 میلیارد دلار خواهد رسید که به همین ترتیب کمتر از توافق 2.26 میلیارد دلاری است. اساساً، این بدان معنی است که درآمد نسبت به سه ماهه اخیر در اواسط سال 2023 تا حد زیادی ثابت می ماند، اما این دستورالعمل همچنان در سه ماهه اول سال 2023 (سه ماهه اول مالی 2024) حدود 9 درصد بیشتر خواهد بود.

Lululemon در طول سه ماهه چهارم که در ماه دسامبر به پایان رسید، 25 فروشگاه جدید افتتاح کرد و این دوره با مجموع 711 فروشگاه به پایان رسید.

در سه ماهه چهارم، Lululemon 5.29 دلار درآمد GAAP به ازای هر سهم به دست آورد که بیش از 5 درصد از توافق پیشی گرفت. درآمد 3.21 میلیارد دلاری نسبت به سال گذشته 16 درصد افزایش یافت که با 10 میلیون دلار به بهترین شکل ممکن اجماع کرد.

افزایش فروش در سه ماهه چهارم عمدتاً به افزایش 54 درصدی درآمد بین المللی نسبت داده شد. به طور کلی، فروش همان فروشگاه در سه ماهه چهارم 12 درصد افزایش یافت.

یکی دیگر از جزئیات مثبت، راهنمایی مدیریت برای کل سال بود. این محدوده برای 14.00 دلار تا 15.20 دلار در GAAP EPS داده شد که از توافق فعلی 14.26 دلار پیشی گرفت.

سایر آمارهای خوب مربوط به حواشی Lululemon بود. حاشیه ناخالص از 55 درصد به 59 درصد در سال افزایش یافت، اما هزینه های فروش، عمومی و اداری (SG&A) از 29 درصد درآمد به 31 درصد افزایش یافت.

سوالات متداول داو جونز

میانگین صنعتی داوجونز، یکی از قدیمی ترین شاخص های بورس در جهان، از 30 سهام پرمعامله در ایالات متحده تشکیل شده است. شاخص به جای وزندهی با ارزش، وزنی بر اساس قیمت دارد. با جمع کردن قیمت سهام تشکیل دهنده و تقسیم آنها بر ضریب فعلی 0.152 محاسبه می شود. این شاخص توسط چارلز داو، که همچنین وال استریت ژورنال را تأسیس کرد، تأسیس شد. در سال‌های بعد، به دلیل اینکه بر خلاف شاخص‌های گسترده‌تر مانند S&P 500، تنها 30 شرکت را دنبال می‌کند، به دلیل اینکه به اندازه کافی نماینده گسترده نیست، مورد انتقاد قرار گرفته است.

عوامل مختلف باعث ایجاد میانگین صنعتی داوجونز (DJIA) می شود. عملکرد کل شرکت‌های جزء که در گزارش‌های سود فصلی شرکت آشکار می‌شود، اصلی‌ترین عملکرد است. داده های اقتصاد کلان ایالات متحده و جهانی نیز به دلیل تأثیر آن بر احساسات سرمایه گذاران کمک می کند. سطح نرخ بهره تعیین شده توسط فدرال رزرو (فدرال رزرو)، همچنین بر DJIA تأثیر می گذارد زیرا بر هزینه اعتبار تأثیر می گذارد، که بسیاری از شرکت ها به شدت به آن وابسته هستند. بنابراین، تورم می تواند یک محرک اصلی و همچنین معیارهای دیگری باشد که بر تصمیمات فدرال رزرو تأثیر می گذارد.

نظریه داو روشی برای شناسایی روند اولیه بازار سهام است که توسط چارلز داو توسعه یافته است. یک گام کلیدی این است که جهت میانگین صنعتی داوجونز (DJIA) و میانگین حمل و نقل داوجونز (DJTA) را مقایسه کنید و فقط روندهایی را دنبال کنید که هر دو در یک جهت حرکت می کنند. حجم یک معیار تاییدی است. این نظریه از عناصر تحلیل اوج و پایین استفاده می کند. تئوری داو سه مرحله روند را مطرح می کند: انباشت، زمانی که پول هوشمند شروع به خرید یا فروش می کند. مشارکت عمومی، زمانی که عموم مردم به آن ملحق شوند؛ و توزیع، زمانی که پول هوشمند خارج می شود.

روش های مختلفی برای معامله DJIA وجود دارد. یکی از آنها استفاده از ETF است که به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا DJIA را به عنوان یک اوراق بهادار واحد معامله کنند، به جای اینکه مجبور باشند سهام تمام 30 شرکت را بخرند. یک مثال برجسته، میانگین ETF صنعتی SPDR داوجونز (DIA) است. قراردادهای آتی DJIA معامله گران را قادر می سازد تا در مورد ارزش آتی شاخص حدس و گمان بپردازند و گزینه ها حق خرید یا فروش شاخص را با قیمت از پیش تعیین شده در آینده فراهم می کنند، اما نه تعهد. صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک، سرمایه‌گذاران را قادر می‌سازد تا سهمی از یک سبد متنوع از سهام DJIA را خریداری کنند و بنابراین در معرض شاخص کلی قرار می‌گیرند.

پیش بینی سهام Lululemon

سهام LULU فروش خود را به پایین ترین سطح روزانه در روز جمعه 387.11 دلار متوقف کرد. این نشانه خوبی برای سهامداران نگران است و همچنین به نظر می رسد که به گاوهای نر اشاره کرده است که به آنجا وارد شوند زیرا قیمت به آن پایین بازگشته است. این به این دلیل است که سطح حمایت/مقاومت 386.50 دلاری از دسامبر 2022 حدود ده بار در اکشن قیمت ظاهر شده است.

اگر 386.50 دلار نتواند حفظ شود، نشانه بدی خواهد بود، اما تا اینجای کار به نظر نمی رسد. سهام LULU برای جذب مجدد گاوها باید به بالای 410 دلار برسد. این سطح از یک محدوده بالاتر در آوریل 2022 ناشی می شود. هر شکست 386.50 دلاری، سهام Lululemon را به 360 دلار کاهش می دهد، جایی که گاوها دو بار در آگوست و اکتبر 2023 از روند نزولی محافظت کردند.


نمودار سهام روزانه LULU

منبع: https://www.fxstreet.com/news/lululemon-athletica-stock-news-lulu-plunges-18-on-lower-2024-revenue-guidance-202403221605