GBPUSD به بالاترین سطح چند ماهه صعود کرد و چشم به راه 1.1800 بود

چسبیدن وال استریت به سود روز پنجشنبه، بازتابی از یک روحیه خوش بینانه. احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان (UoM) در ماه نوامبر به پایین ترین حد در چهار ماه گذشته، از 59.5 به 54.7 رسید، در حالی که انتظارات تورمی افزایش یافت. آمریکایی ها انتظار داشتند تورم در یک سال به 5.1 درصد افزایش یابد و برای 5 تا 10 سال، مصرف کنندگان پیش بینی می کنند تورم به اوج خود در 3 درصد برسد. جوآن هسو، مدیر این نظرسنجی، گفت: “تداوم عدم اطمینان در مورد انتظارات تورمی نشان می دهد که چنین نفوذی در آینده هنوز امکان پذیر است.”

آخرین داده‌ها زمینه سختی را برای جرمی هانت، صدراعظم جدید، فراهم می‌کند، که انتظار می‌رود در حالی که بریتانیا با فشارهای تورمی بالای ۴۰ ساله مبارزه می‌کند، سیاست‌های مالی را تشدید کند. بودجه Rishi Sunak افزایش مالیات و کاهش مخارج عمومی تا 55 میلیارد پوند در سال را در نظر گرفته است.

گذشته از این، آخرین گزارش شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ایالات متحده همچنان بر دلار آمریکا (USD) تاثیر می گذارد، زیرا CPI سرفصل و CPI اصلی برای ماه اکتبر کمتر از انتظارات بوده است. بنابراین، گمانه زنی ها مبنی بر افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در اندازه های کوچکتر افزایش یافت. بازتاب آن CMEWatchTool فدرال رزرو است که نشان می دهد معامله گران انتظار دارند فدرال رزرو در نشست دسامبر خود نرخ بهره را 50 bps افزایش دهد، زیرا شانس آن 85.4٪ بدون تغییر نسبت به پنجشنبه است.

در همین حال، شاخص دلار آمریکا، معیاری برای سنجش ارزش دلار در برابر سبدی از همتایان، برای اولین بار از 18 آگوست، برای اولین بار از 18 آگوست، بیش از 1 درصد به زیر مرز 107000 سقوط کرد.

جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده و رئیس سابق فدرال رزرو، اخیراً با عبور از سیم های خبری، اعلام کردند که نرخ تورم در ماه اکتبر مثبت بوده است. با این حال، او هشدار داد که CPI اصلی پایین تر است، اما قیمت پناهگاه همچنان بالاست.

سطوح فنی کلیدی GBPUSD

در جای دیگر، تعدادی از مقامات فدرال رزرو اظهار داشتند که کاهش سرعت افزایش نرخ بهره “مناسب” است. با این وجود، اکثر آنها اظهار داشتند که فدرال رزرو همچنان در حال تشدید سیاست های پولی است، زیرا لوری لوگان، رئیس فدرال رزرو دالاس گفت که “نباید سرعت کمتری برای نشان دادن سیاست آسان تر اتخاذ کرد.”

  • GBP پس از گزارش تورم ملایم ایالات متحده، رشد خود را به سمت 1.1790 افزایش داد.
  • دلار آمریکا به شدت سقوط کرد، همانطور که توسط شاخص دلار آمریکا نشان داده شده است، 1.20 درصد پایین تر از مرز 107.000.
  • با افزایش انتظارات تورمی، احساسات مصرف کننده در ایالات متحده بدتر شد.

گذشته از این، در جبهه بریتانیا، تولید ناخالص داخلی (GDP) برای سه ماهه سوم در ماه سپتامبر بیش از پیش‌بینی‌شده کاهش یافت که نشان‌دهنده آغاز یک رکود طولانی‌مدت پیش‌بینی‌شده توسط بانک انگلستان (BoE) است. تولید ناخالص داخلی بریتانیا بین اوت و سپتامبر 0.6 درصد کاهش یافت که بیش از 0.4 درصد تخمین های تحلیلگران بود.

پوند استرلینگ در جلسه آمریکای شمالی، به دنبال گزارش تورم ملایم تر در ایالات متحده، که گمانه زنی ها مبنی بر اینکه فدرال رزرو ممکن است نرخ بهره را با سرعت کمتری افزایش دهد، افزایش داد. همچنین محدودیت‌های کووید-19 چین کاهش یافت، نشانه‌ای که می‌تواند دومین اقتصاد بزرگ جهان را تقویت کند. در زمان نگارش این مقاله، GBPUSD با قیمت 1.1795 معامله می شود که بالاتر از قیمت افتتاحیه آن 0.65 درصد است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbpusd-rallies-to-multi-month-highs-eyeing-11800-202211111702