EURUSD در پایان جلسه نیویورک با وجود گرم شدن Core PCE ایالات متحده بهبود یافت

وال استریت روز خود را با سودهای خوب به پایان رساند. حتی اگر روایت چرخش احتمالی فدرال رزرو در بازارهای مالی پخش شود، داده های اقتصادی ایالات متحده، به ویژه تورم، می تواند اشتباه بودن آن را ثابت کند.

در اواخر، میانگین PCE فدرال رزرو دالاس برای سپتامبر از 6% به 4.3% کاهش یافت. در عین حال، پیش‌بینی GDPNow فدرال رزرو آتلانتا برای سه ماهه چهارم 3.1 درصد است.

رشد در فرانسه و اسپانیا کاهش یافت و تورم آلمان افزایش یافت

جدای از داده‌های تورم ایالات متحده، ارزیابی نهایی اکتبر احساسات مصرف‌کننده دانشگاه میشیگان به 59.9 رسید، در حالی که انتظارات تورمی به سختی تغییر کردند. بر اساس این نظرسنجی، انتظارات برای تورم در افق یک ساله از 5.1 درصد به 5 درصد افزایش یافت، در حالی که برای پنج سال 2.9 درصد برآورد شده است.

واکنش بازارها به سرفصل ها شاهد کاهش یورو دلار از بالاترین سطح روزانه 0.9989 به پایین ترین سطح روزانه در حدود 0.9920 بود. با این حال، با پیشروی جلسه آمریکای شمالی، EURUSD از سطوح پایین جهش کرد و جلسه را در حدود 0.9960 به پایان رساند.

احساسات مصرف کننده بدون تغییر است، در حالی که انتظارات تورمی ایالات متحده کاهش می یابد

در این بین، تقویم اقتصادی اروپا تولید ناخالص داخلی (GDP)، تورم و احساسات اقتصادی اتحادیه اروپا را به ترتیب برای فرانسه، اسپانیا، آلمان و منطقه یورو گزارش کرد. رشد فرانسه و اسپانیا برای سه ماهه سوم با برآوردها مطابقت داشت، اگرچه آنها علائم رکود را در حالی که هر دو کشور دنبال خواندن سه ماهه دوم هستند، چشمک زدند.

  • دلار آمریکا توسط PCE اصلی ایالات متحده تقویت شد اما در نزدیکی بسته شدن وال استریت ضعیف شد.
  • تولید ناخالص داخلی در فرانسه و اسپانیا ضعیف شد، در حالی که تورم در آلمان به روند صعودی خود، بالای 10 درصد ادامه داد.
  • EURUSD بایاس خنثی به پایین است، اگرچه کمی به سمت بالا متمایل شده است و در 100-DMA با مقاومت قوی روبرو است.

با توجه به شرایط فوق، بانک مرکزی اروپا و فدرال رزرو به تشدید شرایط پولی ادامه خواهند داد که هم برای یورو و هم برای دلار آمریکا مثبت است. با این وجود، تفاوت‌های نرخ بهره و اهداف اوج در بحبوحه دورنمای تورمی بالا فعلی به نفع دلار آمریکا خواهد بود، بنابراین EURUSD احتمالاً تحت فشار فروش قرار می‌گیرد و نرخ‌های ارز را زیر برابر نگه می‌دارد.

پیش بینی قیمت EURUSD: چشم انداز فنی


منبع: https://www.fxstreet.com/news/eurusd-recovered-ground-towards-the-end-of-the-ny-session-despite-hot-us-core-pce-202210282355

وزارت بازرگانی ایالات متحده فاش کرد که مخارج اصلی PCE ایالات متحده در ماه سپتامبر مطابق با برآوردها 0.5٪ افزایش یافته است، در حالی که در مقایسه با سال گذشته 5.1٪ افزایش یافته است، کمتر از انتظارات اما بالاتر از 4.9٪ در ماه قبل در روز جمعه. . گزارش دیگری که توسط وزارت کار ایالات متحده فاش شد گزارش داد که شاخص هزینه اشتغال (ECI) برای سه ماهه سوم 1.2٪ افزایش یافته است، مطابق با برآورد بلومبرگ، و کمتر از سه ماهه دوم 1.4٪ است.

EURUSD جلسه روز جمعه را تقریباً ثابت در حدود 0.9960s با افزایش اندک 0.02٪ به پایان رساند. داده های اقتصادی ایالات متحده به دلیل اقدامات بیشتر توسط فدرال رزرو، دلار آمریکا را تقویت کرد. به عنوان معیار مطلوب تورم، مخارج مصرف شخصی اصلی (PCE) بالاتر از ارقام آگوست جهش کرد که باد مخالفی برای یورو بود. با این وجود، ارز مشترک در بسته شدن نیویورک تا حدودی در برابر دلار آمریکا بهبود یافت. در زمان نوشتن این مقاله، EURUSD با 0.9966 معامله می شود که کمی بالاتر از قیمت افتتاحیه خود است.

سنج تورم فدرال رزرو از آستانه 5 درصد جهش می کند

در همان زمان، آلمان تورم ماه اکتبر را در قرائت اولیه خود گزارش داد که در مقایسه با برآوردهای 10.1 درصدی، 10.4 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت و از نرخ تورم ماه قبل فراتر رفت.

از طرف دیگر، سطوح پشتیبانی کلیدی در میانگین متحرک نمایی 50 روزه در 0.9887 قرار دارد. پس از پاک شدن، پشتیبانی زیر متحرک نمایی 20 روزه در 0.9838، جلوتر از 0.9800، و به دنبال آن پایین ترین ماهانه ماه اکتبر 0.9631 خواهد بود.

بنابراین، برآوردها برای تشدید بیشتر توسط بانک مرکزی اروپا (ECB) ضروری است، زیرا برخی از سخنرانان بانک مرکزی اروپا، یعنی مولر، واسل، و ویلروی اظهار داشتند که نرخ‌های بهره هنوز پایین هستند و در سطح محدودی نیستند. شایان ذکر است که واسل گفت که انتظار افزایش بیشتر نرخ بهره را دارد، در حالی که ویلروی افزود که بانک مرکزی اروپا در مورد افزایش نرخ بهره تصمیم خواهد گرفت، جلسه به جلسه.

شاخص قدرت نسبی (RSI) در قلمرو صعودی در نوسان است، که نشان می دهد خریداران در حال افزایش شتاب هستند. با این حال، برای تغییر سوگیری به سمت خنثی، خریداران EURUSD باید EMA 100 روزه و 1.0100 را فتح کنند. و اگر یورو از 1.0200 پاک شود، حرکت به سمت 200-EMA در کارت است.

داده‌ها معامله‌گران را شگفت‌زده نکرد و به دارایی‌های درک شده از ریسک روی آوردند و حدس زدند که یک محور فدرال رزرو قریب‌الوقوع است. با این وجود، داده های روز جمعه افزایش 75 واحدی نرخ بهره فدرال رزرو در نشست نوامبر را بیشتر توجیه کرد، در حالی که احتمال افزایش قابل توجه دیگری در نشست دسامبر از 34.1 درصد دیروز به 44.9 درصد رسید.

علیرغم بسته شدن با لحنی خوش‌بینانه در روز جمعه، EURUSD همچنان در جهت خنثی به نزولی است، همانطور که در نمودار روزانه نشان داده شده است. معامله گران باید توجه داشته باشند که یورو در چهار روز از پنج روز معاملاتی گذشته افزایش یافته و بالاتر از میانگین متحرک نمایی 50 روزه (EMA) باقی مانده است. با این وجود، در تنها روزی که EURUSD به سمت متحرک نمایی ۱۰۰ روزه صعود کرد، رد شد و این جفت ارز به سمت پایین ترین سطح روزانه ۲۷ اکتبر در ۰.۹۹۵۷ سقوط کرد.