EUR/USD پتانسیل ضعف را نشان می دهد

EUR/USD پتانسیل ضعف را نشان می دهد


اشتراک گذاری:

 • EUR/USD در محدوده باریکی معامله می شود قبل از انتشار داده های کلیدی تورم آمریکا در روز سه شنبه.
 • داده‌های CPI ایالات متحده احتمالاً انتظارات مربوط به زمانی را که فدرال رزرو شروع به کاهش نرخ بهره خواهد کرد شکل می‌دهد – محرک دلار آمریکا.
 • علائم فنی وجود دارد که ممکن است این جفت ارز در شرف اصلاح بیشتر باشد، اگرچه روند کوتاه مدت صعودی باقی می ماند.

EUR/USD در روز دوشنبه در طول جلسه اروپا در 1.0940 معامله می شود، زیرا معامله گران منتظر انتشار کلان داده های بعدی برای این جفت، داده های تورم شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) در روز سه شنبه در ساعت 12:30 GMT هستند.

گزارش CPI به عنوان یک عامل کلیدی در تصمیم گیری برای تصمیم گیری فدرال رزرو ایالات متحده (Fed) برای شروع کاهش نرخ بهره در نظر گرفته می شود. اگر تورم کمتر از حد انتظار کاهش یابد، آنگاه می‌تواند لحظه‌ای را که فدرال‌رزرو می‌چرخد، به جلو بیاورد. نرخ‌های بهره پایین‌تر برای دلار آمریکا (USD) منفی خواهد بود که همه چیزهای دیگر برابر هستند، زیرا جریان‌های ورودی کمتری از سرمایه خارجی را جذب می‌کنند.

محرک های بازار خلاصه روزانه: یورو/دلار آمریکا در انتظار داده های تورم است

 • EUR/USD در اواسط 1.0900 معامله می شود زیرا معامله گران منتظر انتشار داده های CPI ایالات متحده برای ماه فوریه هستند.
 • پیش‌بینی می‌شود که شاخص قیمت مصرف‌کننده بر اساس مواد غذایی و انرژی به 3.7 درصد در سال – از 3.9 درصد قبل و 0.3 درصد از 0.4 درصد قبل از آن به 3.7 درصد برسد.
 • پیش‌بینی می‌شود که رقم اصلی بهای مصرف‌کننده در سال 3.1 بدون تغییر نسبت به ماه قبل و 0.4 درصد در ماه قبل از 0.3 درصد در ماه قبل باشد.
 • با توجه به CME FedWatch Tool، که انتظارات مبتنی بر بازار را محاسبه می کند که فدرال رزرو چه زمانی شروع به کاهش نرخ وجوه فدرال می کند، احتمال اولین کاهش در ماه مارس 4٪، در ماه مه 31.5٪ و احتمال کاهش است. تا ژوئن 73.8٪ است.
 • پس از اینکه داده های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) تصویری متفاوت از بازار کار ایالات متحده ترسیم کرد، EUR/USD شاهد پایان نوسانی در هفته گذشته بود.
 • اگرچه رقم اصلی NFP بیشتر از برآوردها بود، رقم قبلی از 353 هزار به 229 هزار کاهش یافت، میانگین درآمد ساعتی – یک عامل کلیدی در تورم – کمتر از حد انتظار بود و نرخ بیکاری از 3.7٪ به 3.9٪ در زمانی که اقتصاددانان پیش بینی کرده بودند افزایش یافت. بدون تغییر.
 • این نتیجه بر دلار آمریکا (USD) تأثیر گذاشت زیرا احتمال افزایش احتمالی فدرال رزرو را برای کاهش نرخ بهره برای جلوگیری از فرود سخت نشان داد. این منجر به صعود EUR/USD به 1.0970 شد.
 • با این حال، این جفت ارز نتوانست بالاترین سطح را حفظ کند، زیرا یورو نیز به دلیل گزارش هایی که دو چهره کلیدی در بانک مرکزی اروپا (ECB) پیشنهاد کرده بودند که بانک مرکزی اروپا ممکن است نیاز به کاهش نرخ بهره در ماه آوریل داشته باشد، تضعیف شد.
 • رئیس بانک دو فرانس، فرانسوا ویلروی دو گالهو، رئیس بانک دو فرانس، و دکتر یواخیم ناگل، رئیس بوندس بانک، هر دو گفتند که کاهش نرخ بهره در بهار ممکن است در حال حاضر ضروری باشد.
 • این در تضاد با موضع رسمی کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، در کنفرانس مطبوعاتی خود پس از نشست روز پنجشنبه است، جایی که او ژوئن را به عنوان ماه بررسی سیاست های بانک مرکزی اروپا در مورد نرخ بهره در نظر گرفته بود.
 • تحلیلگران ING پیش بینی می کنند که یورو/دلار در هفته آینده کاهش یافته است.
 • “ما باید تکرار کنیم که EUR/USD در بالای محدوده معامله می شود، مطابق با اختلاف نرخ های کوتاه مدت که هنوز کاهش یافته است. شکاف نرخ مبادله 2 ساله EUR: USD از ابتدای ماه مارس تغییر چندانی نکرده است و در همین حد باقی مانده است. 125 bps، و ما باید شاهد همگرایی واضح تر نرخ دلار و یورو برای توجیه ادامه حمایت بیش از 1.1000 باشیم.” گفت ING.

تجزیه و تحلیل فنی: یورو بیش از حد خرید و عقب نشینی کرد

با عطف به نمودارها، تصویر کلی کوتاه مدت برای EUR/USD این است که این جفت ارز از ماه فوریه در یک روند صعودی افزایش یافته است که به نفع گاوها ادامه می دهد، اما نشانه های افزایشی وجود دارد که ممکن است اصلاح در شرف آشکار شدن باشد.

شاخص قدرت نسبی (RSI) از منطقه خرید بیش از حد در نمودار 4 ساعته خارج شده است و سیگنال فروش را ارائه می دهد. RSI همچنین الگویی را در ارتفاعات (دایره ای) تشکیل داده است که شبیه الگوی معکوس سر و شانه است. این سیگنال فروش را تقویت می کند.

یورو در مقابل دلار آمریکا: نمودار 4 ساعته

همچنین به نظر می‌رسد این جفت یک الگوی حرکت اندازه‌گیری شده ABC سه موجی را تکمیل کرده‌اند، که بیشتر نشان می‌دهد که اصلاح عمیق‌تری در شرف آشکار شدن است.

یورو در مقابل دلار آمریکا: نمودار 4 ساعته

یکی از مناطق احتمالی که در آن اصلاح می تواند حمایت پیدا کند، بین 1.0898 اوج 2 فوریه و بالای موج A در 1.0888 است.

نمودار روزانه نشان می دهد که یک الگوی شمعدانی ژاپنی Shooting Star (دایره دار) نزولی در روز جمعه، 8 مارس، پس از انتشار NFP شکل گرفته است. اگر این یک روز نزولی دیگر دنبال شود، سیگنال برگشت کوتاه مدت نزولی را تایید می کند.

یورو در مقابل دلار آمریکا: نمودار 1 روزه

تکمیل ستاره تیراندازی همچنین با فیبوناچی اصلاحی کلیدی 0.618 در اوایل سال 2024 در 1.0972 همزمان است.

علی‌رغم تمام این نشانه‌های بد، قیمت خود سرسختانه در 1.0940 باقی می‌ماند و هنوز هم ممکن است که بتواند بهبود یابد و به هدف اصلی بعدی در 1.1000 برسد، و به سادگی روند کوتاه‌مدت را بالاتر ببرد. پس از آن، 1.1043 در 0.786 اصلاح فیبوناچی نمایان می شود.

شکست زیر 1.0795 نشان دهنده آسیب پذیری در برابر معکوس شدن روند کوتاه مدت است.

روند کلی درازمدت جانبی است و پیش بینی آن دشوار است.

منبع: https://www.fxstreet.com/news/eur-usd-hints-at-weakness-to-come-202403110937