AUD/USD در آستانه انتشار داده های بازار کار ایالات متحده به پایین ترین حد در چند ماه گذشته به زیر 0.6500 سقوط کرد.

علاوه بر این، اگر استرالیا به از دست دادن زمین ادامه دهد، سطوح حمایت فوری در منطقه 0.6440 و سپس در منطقه 0.6300 و سپس در سطح 0.6250 مشاهده می شود. از سوی دیگر، در صورت افزایش کشش استرالیایی، مقاومت زیر در منطقه 0.6500 به دنبال سطوح 0.6550 و 0.6600 قرار می گیرد.

پس از انتشار روز دوشنبه از کاهش شدید مجوزهای ساختمانی استرالیا به میزان 8 درصد در مقابل افزایش 2 درصدی مورد انتظار، بازده استرالیا همچنان رو به کاهش است. اوراق قرضه 10 ساله 3.60 درصد بازدهی دارد و 0.24 درصد زیان نشان می دهد. نرخ 2 ساله 3.55 درصد کاهش 0.51 درصد است، در حالی که بازدهی 5 ساله 3.37 درصد است و 0.24 درصد از دست داده است.

با توجه به انتشار اطلاعات کلیدی بازار کار از ایالات متحده، بازار اوراق قرضه آمریکا ممکن است با نوساناتی روبرو شود. در روز پنج‌شنبه، شرکت پردازش خودکار داده‌ها، ارقام تغییر اشتغال را از ماه مه منتشر خواهد کرد و روز جمعه، اداره آمار کار ایالات متحده، حقوق و دستمزد غیر کشاورزی (NFP) را از همان ماه منتشر خواهد کرد. از این نظر انتظار می رود هر دو گزارش به درد بیشتر در بازار کار ایالات متحده اشاره کنند که ممکن است بر تصمیم آینده فدرال رزرو (فدرال رزرو) تأثیر بگذارد. در حال حاضر، فعالان بازار انتظار افزایش 25 واحد پایه (bps) دارند.


اشتراک گذاری:

  • AUD/USD به پایین ترین حد خود از نوامبر 2022 سقوط کرد.
  • شاخص قیمت مصرف کننده ماهانه از استرالیا در ماه آوریل شتاب گرفت.
  • سرمایه گذاران منتظر داده های بازار کار از ایالات متحده هستند.

علاوه بر این، فرصت‌های شغلی JOLTS که در روز چهارشنبه از ایالات متحده برای ماه آوریل منتشر شد، با 10.10 میلیون در مقابل 9.37 میلیون مورد انتظار به دست آمد. در ادامه جلسه، سرمایه گذاران به انتشار کتاب Fed Beige چشم دوخته اند تا درک بهتری از وضعیت اقتصادی فعلی ایالات متحده داشته باشند.

سطوح برای تماشا


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-falls-to-multi-month-low-below-06500-ahead-of-us-labor-market-data-202305311637

AUD/USD چشم‌اندازی نزولی برای کوتاه‌مدت دارد زیرا شاخص‌های نمودار روزانه نشان می‌دهد که فروشندگان برتری دارند در حالی که این جفت ارز بسیار پایین‌تر از میانگین‌های متحرک اصلی (SMA) معامله می‌شود.

دلار استرالیا به دلیل افزایش ارزش دلار آمریکا و ابهامات پیرامون داده های بازار کار ایالات متحده و قبض محدودیت بدهی که با مقاومت کنگره مواجه شده است، به پایین ترین حد چند ماهه سقوط کرد. از سوی دیگر، تورم استرالیا در ماه آوریل تا حدودی افزایش یافت، اما بازده اوراق قرضه در حال کاهش است و فشار بیشتری بر دلار استرالیا وارد می‌کند.

بازدهی استرالیا و آمریکا نسبت به داده های NFP ضعیف است

از سوی دیگر، بازده اوراق قرضه ایالات متحده در حال کاهش است، که نشان دهنده احساس نزولی بازار ناشی از افزایش تقاضا برای اوراق قرضه آمریکایی است. بازده 10 ساله با کاهش 1.13 درصدی به 3.66 درصد رسید، در حالی که بازدهی 2 ساله به 4.38 درصد رسید که نشان دهنده کاهش 2.12 درصدی است. به همین ترتیب، بازدهی 5 ساله در 3.77 درصد با زیان 1.33 درصد قرار دارد.