AUD/USD از بالاترین سطح بیش از یک هفته اخیر کاهش یافت، اما همچنان قیمت مناسبی در زیر 0.6700 داشت.


اشتراک گذاری:

  • AUD/USD در واکنش به افزایش غیرمنتظره نرخ بهره 25 bps RBA به بالاترین حد یک هفته ای رسید.
  • ظهور مقداری کاهش قیمت دلار و محدودیت ریسک ملایم تر، استرالیا حساس به ریسک.
  • عدم قطعیت در مورد مسیر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو برای معامله گران تهاجمی احتیاط لازم را ایجاب می کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-eases-from-over-one-week-high-still-well-bid-just-below-06700-mark-202305020920

با این حال، بازارها اکنون انتظار دارند که بانک مرکزی ایالات متحده یک وقفه در چرخه افزایش نرخ خود را پس از ماه می نشان دهد. این ممکن است گاوهای USD را از شرط‌بندی تهاجمی باز دارد و همچنان به عنوان یک بادگیر برای جفت AUD/USD پیش از تصمیم موردانتظار FOMC که قرار است در روز چهارشنبه اعلام شود، عمل کند. در همین حال، معامله‌گران در روز سه‌شنبه از انتشار داده‌های JOLTS Job Openings که بعداً در اوایل جلسه آمریکای شمالی منتشر می‌شود، سرنخ‌هایی خواهند داشت.

سطوح فنی برای تماشا

جفت AUD/USD از بالاترین سطح یک هفته‌ای که در اوایل سه‌شنبه ثبت شد، چند پیپ عقب‌نشینی کرد و در نیمه اول جلسه اروپا درست زیر 0.6700 معامله شد، که همچنان در روز بیش از 1% افزایش داشت.

در همین حال، چشم‌انداز تشدید سیاست‌های بیشتر توسط فدرال رزرو (فدرال رزرو) به نگرانی‌ها در مورد بادهای معکوس اقتصادی ناشی از افزایش هزینه‌های استقراض می‌افزاید. این به نوبه خود، اشتهای سرمایه گذاران را برای دارایی های پرریسک تر کاهش می دهد، که از لحن ملایم تر در بازارهای سهام مشهود است. جریان ضد خطر بیشتر به وضعیت پناهگاه نسبی گرین‌بک کمک می‌کند و به حفظ هر گونه سود بیشتر برای جفت AUD/USD، حداقل در حال حاضر، کمک می‌کند.

دلار آمریکا (USD) یک افت روزانه را معکوس کرد و در نزدیکی بالاترین رقم دو هفته‌ای که اوایل این سه‌شنبه ثبت شد، ثابت ماند، در حالی که انتظار می‌رود در پایان نشست دو روزه سیاست پولی FOMC در روز چهارشنبه، 25 واحد در ثانیه افزایش یابد. این شرط ها توسط گزارش ISM PMI ایالات متحده که در روز دوشنبه منتشر شد، تأیید شد که نشان داد فعالیت های تجاری در بخش تولید در آوریل به پایین ترین حد سه ساله خود رسید و در ماه گذشته فشارهای تورمی افزایش یافت.

دلار استرالیا (AUD) در واکنش به افزایش غیرمنتظره 25 واحدی نرخ بهره بانک مرکزی استرالیا (RBA) و چشم انداز جنگ طلبانه، در سراسر جهان تقویت می شود. در واقع، بانک مرکزی استرالیا اشاره کرد که ممکن است برای اطمینان از بازگشت تورم به هدف در یک بازه زمانی معقول، به تشدید بیشتر سیاست پولی نیاز باشد. این به نوبه خود باعث افزایش تهاجمی پوشش کوتاه در اطراف جفت AUD/USD می شود، اگرچه حرکت حرکت نزدیک به ناحیه 0.6715 از بین می رود.