AMZN با رشد درآمد 8 درصد افزایش می یابد، چشم انداز قوی برای سه ماهه دوم

نمودار روزانه AMZN


منبع: https://www.fxstreet.com/news/amazon-stock-news-and-forecast-amzn-soars-8-on-revenue-growth-solid-outlook-for-q2-202304272049

بیشتر رشد هنوز هم مربوط به بخش آمریکای شمالی است که نسبت به سال گذشته 11 درصد افزایش داشته است، در حالی که فروش بین المللی رشد ناچیزی 1 درصدی داشته است. با این حال، باد مخالف فارکس تأثیر عمده ای بر ارزش فروش بین المللی داشت.

برای سه ماهه دوم، مدیریت درآمد بین 127 تا 133 میلیارد دلار را هدایت کرد که به خوبی با اجماع بالاتر از حد وسط این محدوده مطابقت دارد. آنها انتظار دارند درآمد عملیاتی بین 2 تا 5.5 میلیارد دلار باشد که بالاتر از 3.3 میلیارد دلار گزارش شده در سال قبل است.

پیش بینی سهام آمازون

سهام آمازون 8.3 درصد جهش کرد و به نزدیک به 119 دلار رسید.

اخبار سهام آمازون

سهام AMZN نزدیک به پنجره مقاومتی 120 تا 122 دلار حرکت کرده است که باعث کاهش قیمت ها در ماه اکتبر سال گذشته در موارد متعددی شد. در حال حاضر این محدوده هدف است و احتمالاً مستلزم کسب سود فراوان است. RSI نزدیک به محدوده خرید بیش از حد است. میانگین متحرک 21 روزه، که در حال حاضر نزدیک به 103 دلار است، ممکن است پشتیبانی ایجاد کند.

جف بزوس نمی تواند مغرورتر باشد. آمازون (AMZN) سهام در اواخر روز پنجشنبه بیش از 8 درصد افزایش یافت، زیرا درآمدهای قوی سه ماهه اول این نیروگاه خرده فروشی/ابر ابری شکست خورد. آمازون گزارش داد 0.31 دلار به ازای هر سهم از درآمد GAAP، که از اجماع 0.20 دلار وال استریت شکست خورد. درآمد نیز به همین ترتیب به 127.4 میلیارد دلار رسید که تقریباً 3 میلیارد دلار جلوتر از اجماع و تقریباً 10 درصد بیشتر از دوره سال قبل بود.

آمازون علیرغم زیان 500 میلیون دلاری از سهام خود در سه ماهه امسال 3.2 میلیارد دلار به دست آورد ریویان (RIVN).

اندی جاسی، مدیر عامل شرکت در بیانیه‌ای گفت: «کسب و کار تبلیغاتی ما همچنان به رشد قوی ادامه می‌دهد، عمدتاً به دلیل سرمایه‌گذاری‌های یادگیری ماشینی مداوم ما که به مشتریان کمک می‌کند هنگام تعامل با ما اطلاعات مرتبط را ببینند، که به نوبه خود نتایج غیرعادی قوی برای برندها ارائه می‌دهد.» «در حالی که کسب و کار AWS ما شرکت‌هایی را که با احتیاط بیشتری در این محیط کلان هزینه می‌کنند هدایت می‌کند، ما همچنان به ایجاد روابط بلندمدت با مشتری از طریق کمک به مشتریان در صرفه‌جویی در هزینه و توانمندسازی آنها برای استفاده آسان‌تر از فناوری‌هایی مانند مدل‌های زبان بزرگ و هوش مصنوعی در اولویت قرار می‌دهیم».


اشتراک گذاری:

  • آمازون انتظارات درآمدی را در سه ماهه اول کاهش داد.
  • سهام AMZN با انتشار این خبر 8.3 درصد جهش کرد.
  • بیشترین رشد از بخش آمریکای شمالی بود.
  • مقاومت در محدوده 120 تا 122 دلار قرار دارد.

درآمد خدمات وب آمازون با افزایش 16 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به 21.35 میلیارد دلار در سه ماهه سال گذشته رسید که از اجماع 21 میلیارد دلار شکست خورد. این شرکت قصد دارد در این سه ماهه بخش سرگرمی خود را با 100 شغل کاهش دهد.