خیلی باریکه

پیروزی را نمی توان اعلام کرد، قیمت نفت به کف رسیده است و همچنان به تورم اصلی می افزاید و اعتماد مصرف کننده را کاهش می دهد. استفاده از کارت اعتباری افزایش یافته است، قیمت بنزین افزایش یافته است، و انتظارات بازار برای کاهش نرخ در سپتامبر 2023 با تمام گفته های پاول و آنچه دیگر مقامات اشاره می کنند در تضاد است. به یاد داشته باشید، قصد فدرال رزرو این است که به آرامی نرخ‌ها را محدود کند و آنها را برای مدت طولانی در آنجا نگه دارد – به اندازه کافی بدون افزایش بیش از حد و خیلی سریع (به امید جلوگیری از ایجاد رکود) – مهم نیست که اوراق قرضه چقدر باشد. بازار به دنبال پایان انقباض و کاهش نرخ است.

اکنون، فدرال رزرو هنوز به راحتی می تواند محدود کننده باشد و نرخ وجوه فدرال رزرو را بالا نگه دارد، حتی اگر این انگیزه ای برای خروج سپرده ها و برنامه های نقدینگی آن در حمایت از گسترش سیستم بانکی باشد. می توان آن را به عنوان یک مرحله اولیه در نظر گرفت که در نهایت منجر به کنترل منحنی بازده می شود، اما ما هنوز به آنجا نرسیده ایم.

در مورد درآمدها، AAPL بازارها را نیز غرق نخواهد کرد – رشته META، AMZN که از روند صعودی بی وقفه نامیده می شود، نمی بیند که فرش روی AAPL کشیده شود.

خنثی سازی گاوها ناشی از کاهش جریان نقدینگی، پایین آمدن VIX به کمتر از 15، افزایش نوسانات بازار اوراق قرضه، وسعت ضعیف بازار، چرخش های محدود و آسیب پذیری کلی بخش است (نگاهی به صنایع پرمخاطره بیندازید – و اینها قرار است زودتر پیشروی کنند. در مسابقات گاو نر).

چشم انداز اس اند پی 500 و نزدک

سلام 4,188 یا حتی 4,209 (مقاومت ضعیف برای متقاعد کردن خریداران بیشتر به بازار صعودی) – وسعت بازار همچنان علائم هشدار دهنده ای را ارسال می کند زیرا این رالی فشرده کوتاه با فدرال رزرو شاهین روبرو می شود که برای آن آماده نیست. خرس‌ها بلافاصله قدرت برتر را از دست دادند و احتمالاً قیمت‌ها در اوایل هفته به راحتی پایین نمی‌آیند – بنابراین نه 4115 یا 4136 خیلی زود. صعود باید ابتدا خود را خسته کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/way-too-narrow-202304301610

زمانی که اقتصاد در نهایت وارد رکود شود، فدرال رزرو کار سخت تری برای محدود کردن خواهد داشت (و این کار – LEI، منحنی بازده معکوس دوبرابر، تشدید استانداردهای وام بانکی و غیره) دروغ نمی گوید. کسری بودجه افزایش می‌یابد، مبادلات پیش‌فرض در حال افزایش است، درآمدهای مالیاتی کاهش می‌یابد – و البته همه نوع هزینه‌ها افزایش خواهند یافت.

S&P 500 به فشار کوتاه ادامه داد، بیش از اینکه درخواست من برای عدم شکست جمعه را تأیید کند. وسعت بازار و قدرت داخلی آنقدرها هم مثبت نیست – با این حال بازارها به گونه‌ای جشن می‌گیرند که گویی بحران بانکی به پایان رسیده است، گویی فدرال رزرو چرخیده است، یا گویی درآمدهای فناوری بزرگ قرار است انعطاف‌پذیری مشابهی را به نتایج سایر صنایع بدهد. به نوعی، هدایت منفی UPS به جلو نیز به سرعت از بین رفته است.

فیل در اتاق به خروج رسوبات ادامه می دهد – و مهم نیست که چقدر KRE و XLF خوشحال هستند، با FRC تمام نمی شود. فدرال رزرو همچنان در حال افزایش نرخ بهره است، فدرال رزرو هنوز ترازنامه خود را کاهش می دهد و خزانه داری باید تنها در سال جاری تقریباً 7 تریلیون دلار بدهی داشته باشد (و حدود 3 تریلیون دلار در سال آینده). تورم، به ویژه اجزای اصلی، تقریباً به اندازه کافی سریع کاهش نمی‌یابد، درآمد شخصی افزایش می‌یابد، بازار کار علیرغم همه افزایش ادعاهای بیکاری هنوز بسیار داغ است – خلاصه، فدرال رزرو دلیلی برای چرخش ندارد.


اشتراک گذاری:

جریان ورودی به سرمایه گذاری غیرفعال، نزدیک شدن به سقف بدهی، حساب عمومی خزانه داری که نیاز به تکمیل دارد، برای اثبات خوش بینی بی مورد سود شرکت ها نسبت به سه ماهه دوم مفید است. در حال حاضر، فدرال رزرو همچنان محدود کننده است – تولید ناخالص داخلی آنقدرها هم بد نبود که به کاهش موجودی های خصوصی مربوط می شد و نه مصرف فی نفسه.