XAUUSD در بحبوحه کاهش احتمال افزایش شدید نرخ بهره فدرال رزرو به سمت 1800 دلار می رود.

  • قیمت طلا در بحبوحه خوش بینی محض در بازار قصد دارد از مانع 1800 دلاری عبور کند.
  • اقتصاددانان بانک Danske بر این عقیده هستند که خطر تورم پایدار از بین نرفته است.
  • آمار خرده فروشی روز چهارشنبه علیرغم کاهش داده های تورم، بالاتر از 0.9 درصد است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xauusd-advances-towards-1-800-amid-a-decline-in-odds-for-hefty-feds-rate-hike-202211132231

قیمت طلا (XAUUSD) به بالای مقاومت بحرانی 1770.00 دلار در اوایل جلسه توکیو صعود کرد. این فلز گرانبها در هفته گذشته پس از انتشار گزارش تورم اکتبر ایالات متحده که کاهش فشار قیمت ها را فاش کرد، به یک دارایی عزیز برای فعالان بازار تبدیل شده است. قیمت طلا برای افزایش بیشتر به سمت مقاومت حیاتی 1800.00 دلار تعیین شده است زیرا کاهش فشارهای تورمی نویدبخش این است که فدرال رزرو (فدرال رزرو) در سیاست پولی دسامبر خود به دنبال افزایش شدید نرخ نخواهد بود.

در همین حال، کاهش شاخص دلار آمریکا (DXY) پس از افت شدید اعتماد مصرف‌کننده آمریکا، رشد طلا را تقویت کرد. داده های احساسات در مقابل پیش بینی های 59.5 به 54.7 کاهش یافت. در آینده، روند قیمت در بازار اوراق قرضه ایالات متحده پس از یک تعطیلات آخر هفته طولانی به شدت رصد خواهد شد.

در مقیاس روزانه، قیمت طلا به سمت مقاومت افقی که از اوج 10 آگوست در 1807.93 دلار ترسیم شده بود حرکت می کند. شاخص قدرت نسبی (RSI) (14) به محدوده صعودی 60.00-80.00 تغییر کرده است که نشان می دهد گاوهای نر طلا در حال حرکت صعودی هستند.

نمودار روزانه طلایی

در آینده، داده‌های خرده‌فروشی چهارشنبه در کانون توجه باقی خواهند ماند. داده های ماهانه بالاتر در 0.9٪ در مقابل انتشار قبلی 0٪ دیده می شود. شیب تقاضای خرده‌فروشی علی‌رغم کاهش ماهانه فشار قیمت‌ها، نشان‌دهنده تقاضای قوی خرده‌فروشی توسط خانوارها است.

تحلیل تکنیکال طلا

برخلاف افزایش ریسک پذیری ناشی از کاهش نرخ تورم ایالات متحده، اقتصاددانان Danske Bank معتقدند که فشارهای قیمتی در ایالات متحده همچنان ادامه خواهد داشت. «در حالی که بازارها واکنش بسیار مثبتی به چاپ CPI اکتبر نشان دادند، ما همچنان شاهد خطرات بیشتر تورم پایدارتر هستیم و فکر می‌کنیم که هنوز برای معامله با محور روشن فدرال رزرو زود است.»