XAUUSD با جهش هسته مرکزی PCE تحت فشار قرار گرفت و اقدام بیشتر فدرال رزرو را توجیه کرد

  • قیمت طلا با افزایش ارزش دلار آمریکا به پایین ترین حد خود در سه روز اخیر رسید.
  • سنج ترجیحی فدرال رزرو برای تورم، Core PCE، برآوردها را شکست داد و اقدامات اضافی را توجیه کرد.
  • بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده جهش کرد، با چشم انداز 10 ساله برای بازگرداندن آستانه 4 درصد.

اکنون فعالان بازار به کمیته بازار آزاد فدرال رزرو (FOMC) هفته آینده روی می آورند، که در آن اکثر تحلیلگران انتظار دارند که فدرال رزرو طبق گزارش CME FedWatch Tool، نرخ بهره را 75 واحد در ثانیه افزایش دهد، با احتمال 84.5 درصد. با این حال، جلسه دسامبر بین 50 یا 75 واحد در ثانیه تقسیم می شود که اکثریت سرمایه گذاران هستند

سطوح فنی کلید طلایی

روز جمعه، وزارت بازرگانی ایالات متحده فاش کرد که تورم ماه سپتامبر ایالات متحده، همانطور که توسط Core PCE اندازه گیری شده است، که اقلام بی ثبات مانند غذا و انرژی را حذف می کند، 0.5 درصد در ماه افزایش یافت، در حالی که بر اساس سالانه، 5.1 درصد افزایش یافت. 4.9 درصد پیش بینی توسط تحلیلگران خیابان. طبق گزارش وزارت کار، در گزارشی جداگانه، شاخص هزینه اشتغال (ECI)، شاخصی که توسط فدرال رزرو برای پرداختن به تورم روی دستمزدها استفاده می شود، در دوره جولای تا سپتامبر 1.2 درصد افزایش یافت.

در همین حال، وال استریت در میان یک فصل سود مناسب، رشد خود را حفظ کرده و سهام ایالات متحده را در سبز نگه داشته است.

با توجه به این پس‌زمینه، با وجود تلاش‌های فدرال رزرو برای مهار تورم، می‌توان روایت موسوم به محور فدرال رزرو را کنار گذاشت زیرا تورم سرسختانه بالاست و دستمزدها در حال افزایش است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xauusd-pressured-as-core-pce-jumps-justifying-further-fed-action-202210281532

پس از انتشار داده ها، XAU در حالت تدافعی باقی ماند، زیرا دلایل بالا تشدید بیشتر فدرال رزرو را توجیه می کند. شاخص دلار آمریکا، معیاری برای ارزش دلار در برابر شش ارز، 0.20 درصد افزایش یافت و به 110.78 رسید، در حالی که بازدهی خزانه داری ایالات متحده، یعنی نرخ معیار 10 ساله، پنج واحد در ثانیه در 3.973 درصد بهبود یافت.

قیمت طلا به دلیل تورم بالای سرسختانه آمریکا که گزارش شده است یعنی مخارج مصرف شخصی اصلی (PCE)، معیار مورد علاقه فدرال رزرو برای سنجش تورم، که بیش از حد تخمین ها افزایش یافته و دلار آمریکا را تقویت می کند، کاهش می یابد و زیان خود را به زیر 1650 دلار افزایش می دهد. بنابراین، XAUUSD در 1641.62 دلار معامله می شود که 1.23 درصد کاهش می یابد، با توجه به پایین ترین سطح هفتگی در حدود 1638 دلار.

نرخ تورم فدرال رزرو تشدید بیشتر را توجیه می کند

اخیرا، داده های اقتصادی اضافی ایالات متحده گزارش شده است، با احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان (UoM) بدون تغییر در 59.9. انتظارات تورمی مصرف کننده برای افق یک ساله از 5.1% به 5% کاهش یافت و برای 5 سال به بعد بدون تغییر در 2.9% بود.

دلار آمریکا بر اساس داده های PCE تقویت شد، نشست فدرال رزرو مورد بررسی قرار گرفت