XAU/USD پس از از دست دادن داده‌های PCE افزایش می‌یابد، در مرز بالایی مثلث متوقف می‌شود

در دسترس بودن اعتبار در حال کاهش است، تورم همچنان بالاست و ایالات متحده در آستانه رکود است. هنگامی که مردم کمربند خود را محکم می کنند، خطر افزایش نرخ های نکول در بسیاری از وام های بانک های منطقه ای می تواند بخش جدیدی از وام دهندگان را از مرز خارج کند.

شکستن بالاتر از سقف کلیدی 2009 دلاری مارس تاییدی بر صعود بیشتر خواهد بود. پس از آن، هدف بعدی برای قیمت طلا در بالاترین حد 2070 دلار مارس 2022 قرار خواهد گرفت.

قیمت طلا: نمودار 4 ساعته

این بانک می‌گوید: «افزایش بیشتر قیمت طلا در کوتاه‌مدت محدود به نظر می‌رسد، زیرا نرخ صندوق فدرال را ۵.۵ درصد می‌بینیم».

به گفته اقتصاددان برجسته، دیوید روزنبرگ، بنیانگذار Rosenberg Research، بحران بانکی هنوز به پایان نرسیده است و زمانی که دوباره شعله ور شود، قیمت طلا به بالای 2000 دلار در هر اونس افزایش خواهد یافت، زیرا مردم برای امنیت در حال تپیدن هستند.

داده های اولیه شاخص قیمت PCE که در روز جمعه منتشر شد، کاهش جزئی را به 4.6 درصد در سال در فوریه نشان داد، در حالی که انتظار می رفت 4.7 درصد، مشابه ژانویه باشد. تورم ماهانه 0.3 درصد در مقابل 0.4 درصد پیش بینی شده از 0.5 درصد قبلی افزایش یافت. واکنش بازار این بوده است که بازدهی خزانه‌داری آمریکا کاهش یابد، دلار آمریکا کاهش یابد، با کاهش قیمت طلا.

با این حال، وام‌دهنده استرالیایی احتمال افزایش ریسک‌های بانکی را نیز افزایش می‌دهد، که می‌تواند جریان‌های امن به سمت فلز زرد را افزایش دهد.

اقتصاددان محترم می‌گوید: با توجه به اینکه بحران بانکی تمام نشده است، طلا افزایش می‌یابد

قیمت طلا (XAU/USD) از بالاترین سطح خود در روز جمعه عقب نشینی کرد و در زمان نگارش این مقاله با 1970 دلار دست به دست شد، زیرا گرد و غبار پس از انتشار داده‌های کمتر از حد انتظار مصرف شخصی اصلی – شاخص قیمت (PCE) فروکش کرد. از ایالات متحده در بالاترین سطح خود در روز، قیمت طلا از یک الگوی مثلثی که در نمودارها آشکار می شود، مقاومت بحرانی را لمس کرده است، که معامله گران را به عنوان حرکت بعدی این فلز گرانبها حدس می زند.

کاهش تورم در ماه مارس، آیا فدرال رزرو می تواند توقف کند؟


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-gains-a-lift-as-us-data-misses-the-mark-202303310725

برخی از تحلیلگران هنوز انتظار دارند که فدرال رزرو قبل از پایان چرخه انقباض خود، نرخ بهره را بیش از یک افزایش 0.25 درصدی افزایش دهد. برای مثال، تحلیلگران بانک ANZ پیش‌بینی می‌کنند که قیمت طلا در سطوح فعلی باقی بماند زیرا فدرال رزرو به افزایش نرخ‌های بهره، احتمالاً به 5.5 درصد (از سطح 5.0 درصد فعلی) ادامه می‌دهد.

علیرغم اینکه داده‌های ضعیف ایالات متحده ظاهراً تصویر ضعیف‌تری از اقتصاد ایالات متحده را نشان می‌دهد که نشان می‌دهد نرخ‌ها افزایش نمی‌یابند، به نظر می‌رسد نظرات اعضای فدرال رزرو خلاف این را نشان می‌دهد. در طول 24 ساعت گذشته، حداقل سه عضو کمیته بازار آزاد فدرال رزرو (FOMC) – دو نفر از آنها اعضای رای دهنده – اعلام کردند که فکر می کنند باید اقدامات بیشتری برای مبارزه با تورم مداوم انجام شود.

هیچ کس در مورد کیفیت دارایی ها صحبت نمی کند – این وام های سنتی، به خصوص که مربوط به وام های تجاری املاک تجاری، کارت های اعتباری و وام های خودرو است. روزنبرگ گفت: بسیاری از این وام ها در سطح بانک های منطقه ای نگهداری می شوند.

مشخصات فنی قیمت طلا: مثلث تقریباً در روند صعودی کامل شده است

قیمت طلا در قالب یک مثلث متقارن محتمل که به وضوح در نمودار بازه زمانی 4 ساعته مشخص شده است، به رشد ثابت خود ادامه می دهد. XAU/USD احتمالاً بعد از اینکه قیمت طلا در روز جمعه به بالاترین سطح 1987 دلار رسید، مرحله چهارم مثلث را کامل کرده است، که فقط از خط برودلرین بالاتر بود. این امکان وجود دارد که اکنون در مقاومت از خط مرزی معکوس شود و در موج پنجم شروع به کاهش به خط مرزی پایین در حدود 1958 دلار کند. همچنین می تواند بالاتر رود. صرف نظر از این، با توجه به اینکه مثلث تقریباً کامل شده است، اکنون در هر زمانی احتمال شکست وجود دارد.

در نهایت، تام بارکین، رئیس فدرال رزرو ریچموند در یک مقاله گفت سخن، گفتار به شورای مدیران عامل ویرجینیا در روز پنجشنبه گفت: “اگر تورم ادامه یابد، می توانیم با افزایش بیشتر نرخ ها واکنش نشان دهیم. همین چند هفته پیش بود که برخی خواهان افزایش 50 واحدی بودند.”

سوزان کالینز، رئیس بانک فدرال رزرو بوستون در سخنانی در یک گردهمایی از بانک مرکزی بوستون گفت: «تورم بسیار بالاست و شاخص‌های اخیر دیدگاه من را تقویت می‌کند که باید کارهای بیشتری برای کاهش تورم به هدف 2 درصدی مرتبط با ثبات قیمت انجام داد. انجمن ملی اقتصاد کسب و کار. لازم به ذکر است که کالینز یکی از اعضای رای دهنده FOMC نیست.

با نگاهی گسترده تر، قیمت طلا همچنان در نمودار روزانه به بالاترین و پایین ترین حد خود ادامه می دهد و الگوی مثلث متقارن کنونی احتمالاً یک الگوی ادامه دهنده است تا معکوس. طبق اصل بازار، «روند تا پایان خم شدن دوست شماست»، بنابراین دیدگاه فنی به نفع گاو نر است.

روزنبرگ در مصاحبه ای با Kitco.com استدلال می کند که تا کنون تجزیه و تحلیل بحران بانکی بر ریسک سپرده متمرکز شده است، اما مردم خطرات آزاردهنده دارایی های بانک ها را نادیده می گیرند.

واکنش روز جمعه به داده‌ها مشابه واکنش کلی به داده‌های روز پنجشنبه است، زمانی که طلا با افزایش ارزش دلار آمریکا و کاهش بازدهی خزانه‌داری آمریکا، منعکس‌کننده دیدگاه سرمایه‌گذاران مبنی بر اینکه احتمالات فدرال رزرو آمریکا اندکی کاهش یافته است، است. افزایش نرخ بهره در نشست ماه مه

اعضای فدرال رزرو می گویند که باید کار بیشتری برای کاهش تورم انجام شود

در زمان نگارش، منحنی آینده وجوه فدرال رزرو، بسیار مورد توجه قرار گرفت سنج بازار سیاست‌های آتی فدرال رزرو افزایش 51 درصدی احتمال افزایش 0.25 درصدی در ماه می را در مقابل احتمال 49 درصدی عدم تغییر نشان می‌دهد.

نوسان کلیدی 1934 دلاری 22 مارس باید برای گاوهای طلا حفظ شود تا مزیت را حفظ کنند. با این حال، شکستن و بسته شدن به صورت روزانه زیر این سطح، شک و تردیدی را در ارزیابی کلی روند صعودی ایجاد می‌کند. چنین حرکتی احتمالاً کاهش شدیدی را برای حمایت از 1990 دلار که توسط میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) عرضه می شود، شاهد خواهد بود.

“طلا به خوبی توسط ترس از رکود اقتصادی ایالات متحده، کاهش فشار تورمی و سیاست های پولی ضعیف تر حمایت می شود. با این وجود، در بحبوحه کاهش ریسک های بانکی و افزایش بیشتر نرخ بهره فدرال رزرو، در کوتاه مدت، روند صعودی محدود به نظر می رسد.”

با توجه به روند قبلی قبل از شکل گیری آن صعودی، شانس به نفع یک شکست صعودی است، به همان طول مثلث در پهن ترین قسمت آن یا نسبت فیبوناچی آن. این نشان دهنده هدف حدود 2050 دلار در صورت افزایش و 1890 دلار اگر شکست کمتر باشد.

داده‌های کمتر از حد انتظار تورم این احتمال را افزایش می‌دهد که فدرال رزرو در نشست ماه مه هیچ کاری انجام ندهد و حتی ممکن است در اواخر سال نرخ بهره را کاهش دهد. نرخ‌های بهره پایین‌تر به نفع طلا است زیرا هزینه فرصت نگهداری فلز گرانبها را در مقابل پول نقد یا معادل‌های نقدی کاهش می‌دهد.

هدیه ای به گاوهای نر طلا از داده های کمتر از حد انتظار ایالات متحده


اشتراک گذاری:

  • قیمت طلا پس از افزایش ناگهانی به دنبال داده‌های پایین‌تر از پیش‌بینی‌شده مربوط به هزینه‌های مصرف شخصی ایالات متحده، عقب‌نشینی کرد.
  • سه مقام فدرال رزرو می گویند که باید کار بیشتری برای کاهش تورم انجام شود.
  • سپرده گذاری مهم نیست، دارایی های بانک چطور؟ از اقتصاددانی سوال می‌کند که بحران را احیا می‌کند و طلا را بیش از 2000 دلار می‌بیند.
  • طلا ممکن است در یک روند صعودی در حال تشکیل مثلث باشد. اگر «روند دوست شماست»، ممکن است گاوها حق داشته باشند.

این نشان دهنده تغییر قابل توجهی نسبت به میزان یک روز پیش است، زمانی که همین شاخص شانس افزایش تنها 44 درصدی فدرال رزرو را نشان می داد.

در مرحله بعد، نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس گفت که این موسسه “کار بیشتری برای انجام دادن” دارد، اما او بیان نکرد که این کار به چه شکل خواهد بود. کاشکاری در مورد FOMC رأی دارد.

همه بر بیمه سپرده‌ها تمرکز کرده‌اند، سپرده‌های بدون بیمه را در سمت بدهی ترازنامه متمرکز کرده‌اند. اما می‌دانید، بخش دیگر داستان این است که دارایی‌ها چگونه به نظر می‌رسند؟ این اقتصاددان گفت.

داده های PCE از روند داده های اقتصاد کلان در روز پنجشنبه پیروی می کند که در کل ضعیف تر از حد انتظار بود. ادعاهای اولیه بیکاری افزایش غیرمنتظره ای را در تعداد افراد بیکار که مدعی حمایت بیکاری در ایالات متحده بودند از 191 هزار به 198 هزار نشان داد – بالاتر از پیش بینی 196 هزار نفری توسط اقتصاددانان. تولید ناخالص داخلی ایالات متحده (GDP) برای سه ماهه چهارم نیز از 2.7 درصد در سه ماهه سوم که 2.7 درصد پیش بینی شده بود، به 2.6 درصد کاهش یافت.


قیمت طلا: نمودار روزانه