XAU/USD موانعی در حدود 1930 دلار را حس می‌کند زیرا حال و هوای بازار بدتر می‌شود و بازدهی افزایش می‌یابد.

قیمت طلا (XAU/USD) در حالی که تلاش می کند از مقاومت بحرانی 1930.00 دلار در جلسه آسیایی عبور کند، موانعی را احساس کرده است. این فلز گرانبها شاهد سود فروش بوده است زیرا سرمایه گذاران در هفته سیاست نرخ بهره ریسک گریز هستند. فدرال رزرو (فدرال رزرو) قرار است اولین تصمیم خود را در مورد نرخ بهره در سال 2023 در روز چهارشنبه اعلام کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-senses-hurdles-around-1-930-as-market-mood-sours-yields-extend-gains-202301300134

قراردادهای آتی S&P500 در نشست آسیایی زیان هایی را نشان می دهند که بیانگر احتیاط فزاینده در جو بازار است. شاخص دلار آمریکا (DXY) پس از اصلاح به نزدیک به 101.50 به شدت بهبود یافت. بهبود شاخص دلار با افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده پشتیبانی می شود. بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به نزدیک 3.53 درصد رسیده است.

قیمت طلا در یک محدوده کوچک تثبیت محدود در مقیاس ساعتی که نشان دهنده انقباض نوسانات است، دستکاری می کند. میانگین متحرک نمایی 50 دوره ای (EMA) در 1930.00 دلار به عنوان یک مانع بزرگ برای گاوهای نر طلا عمل می کند. منطقه تقاضا که در محدوده 1917-1920 دلار قرار می گیرد، یک پشتیبان کلیدی برای دارایی پیش رو خواهد بود.

  • قیمت طلا به دلیل نمایان شدن یک نمایه ریسک، سود فروش را در حدود 1930.00 دلار حس کرده است.
  • افزایش بازدهی اوراق خزانه داری ایالات متحده بالشتکی برای شاخص دلار آمریکا ایجاد کرده است.
  • شرکت های آمریکایی در بحبوحه افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو به چشم انداز اقتصادی تیره ای امیدوارند.

شاخص قدرت نسبی (RSI) (14) در محدوده 40.00-60.00 در نوسان است، که نشان می دهد سرمایه گذاران منتظر یک محرک جدید برای یک اقدام بسته قدرت هستند.

نمودار ساعتی طلایی

علاوه بر سیاست پولی فدرال رزرو، سرمایه گذاران به داده های استخدامی پردازش خودکار داده های ایالات متحده (ADP) توجه خواهند کرد، که انتظار می رود در مقایسه با انتشار قبلی 235 هزار نفر، به شدت به 86 هزار کاهش یابد. افزایش نرخ بهره توسط جروم پاول، رئیس فدرال رزرو برای کاهش شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) تقاضای کلی را کاهش داده است که تقاضای نیروی کار توسط شرکت ها را در بحبوحه چشم انداز تیره اقتصادی تحت فشار قرار داده است.

تحلیل تکنیکال طلا