XAU/USD در میان قدرت اندک دلار آمریکا به بالای سطح 1660 دلار تثبیت می شود

از منظر فنی، بهبود اخیر از مجاورت غرفه های پایین YTD نزدیک به مانع متوسط ​​1675 دلاری است. به دنبال آن منطقه عرضه 1682 دلاری قرار می گیرد که در صورت پاکسازی قاطع، زمینه را برای تمدید حرکت مثبت اخیر که در هفته گذشته شاهد بودیم، از نزدیکی YTD فراهم می کند.

سطوح کلیدی برای تماشا


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-consolidates-above-1-660-level-amid-modest-usd-strength-202210270937طلا برای به دست آوردن هر گونه کشش معنی‌داری در روز پنج‌شنبه تلاش می‌کند و بین سودهای خفیف/زیان‌های جزئی در نیمه اول نشست اروپا می‌بیند. XAU/USD کمتر از بالاترین حد دو هفته‌ای است که در روز گذشته ثبت شده بود و در حال حاضر در محدوده 1663-1662 دلار معامله می‌شود، تقریباً بدون تغییر در روز.

معامله‌گران همچنین ترجیح می‌دهند پیش از رویدادهای کلیدی/ریسک‌های داده روز پنجشنبه به حاشیه بروند. بانک مرکزی اروپا قرار است تصمیم سیاست خود را اعلام کند و به طور گسترده انتظار می رود نرخ بهره را 75 واحد در ثانیه افزایش دهد. جدای از این، گزارش تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم ایالات متحده باید مقداری نوسانات را القا کند و انگیزه جدیدی برای طلا ایجاد کند.

  • مجموعه‌ای از عوامل باعث می‌شود تا در روز پنج‌شنبه مقداری طلا به فروش برسد.
  • افزایش بازده اوراق قرضه ایالات متحده تقاضای دلار را احیا می کند و کمی فشار وارد می کند.
  • پیش از گزارش تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم ایالات متحده، شرط‌بندی‌ها برای یک فدرال رزرو کمتر جنگ‌طلب حمایت می‌کنند.

با این اوصاف، انتظاراتی که فدرال رزرو ممکن است سرعت انقباض سیاست های خود را کاهش دهد، به کاهش روند نزولی طلای بدون بازده کمک می کند. داده‌های کلان دریافتی ایالات متحده به نشانه‌هایی از کندی در بزرگترین اقتصاد جهان اشاره کرد و سرمایه‌گذاران را مجبور کرد که شرط‌های خود را برای افزایش شدیدتر نرخ توسط بانک مرکزی ایالات متحده کاهش دهند.

دلار آمریکا کشش مثبتی را دوباره به دست آورد و از پایین ترین سطح خود از 20 سپتامبر تا کنون بازگشتی خوب به دست آورد که به نوبه خود به عنوان باد مخالفی برای طلای دلاری عمل می کند. جدای از این، لحن مثبت در مورد معاملات آتی سهام ایالات متحده بیشتر به محدود کردن روند صعودی فلز گرانبهای امن کمک می کند.