XAU/USD در میان انعطاف‌پذیری اقتصادی ایالات متحده و بازدهی بالای اوراق قرضه ایالات متحده سقوط کرد

XAU/USD همچنان در یک سوگیری خنثی باقی می‌ماند، اگرچه دست به دست بالاتر از میانگین‌های متحرک نمایی 50، 100 و 200 روزه (EMA) هر کدام در 1978.42 دلار است. با این وجود، از زمانی که XAU/USD به 2081.82 دلار به بالاترین حد سال تا به امروز (YTD) رسید، به شدت پایین‌تر از بالاترین قیمت 2048.79 دلاری 13 آوریل بازگشت، که در را برای عقب‌نشینی عمیق‌تر باز کرد. از آن زمان، XAU/USD بیش از 3.5 درصد کاهش یافته است و فروشندگان به دنبال افزایش زیان آن از مرز 2000 دلار هستند. پس از تسویه، پشتیبانی بعدی برای XAU/USD، میانگین متحرک نمایی 50 روزه با قیمت 1978.43 دلار خواهد بود، قبل از اینکه طلا نوسان پایین 19 آوریل (1969.34 دلار) را آزمایش کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-plunges-amidst-us-economic-resilience-high-us-bond-yields-202305161532

انتظار می رود فدرال رزرو با جان ویلیامز فدرال نیویورک، لوری لوگان فدرال رزرو دالاس و رافائل بوستیک فدرال رزرو آتلانتا صحبت بیشتری کند.

تجزیه و تحلیل قیمت طلا: چشم انداز فنی

دستور کار اقتصادی ایالات متحده نشان داد که خرده‌فروشی 0.4 درصد در ماهانه افزایش یافته است، کمتر از تخمین 0.8 درصد، در حالی که بدون احتساب خودروها 0.4 درصد در ماهانه افزایش یافته است، مطابق با برآوردها. باید گفت که هر دو رقم از قرائت ماه مارس که نشان دهنده کاهش فروش بود، پیشی می گیرد. ارقام سالانه 1.6 درصد کمتر از رشد 2.4 درصدی ماه قبل افزایش یافت که نشان دهنده کاهش مداوم اقتصاد ایالات متحده (ایالات متحده) است.

در انتشار داده ها، XAU/USD ضررهای خود را افزایش داد و قبل از کاهش برخی از زیان های خود، به پایین ترین سطح دو روزه خود یعنی 1998.17 دلار رسید. در حالی که مقامات فدرال رزرو به رهبری لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو و توماس بارکین، رئیس جمهور ریچموند، به نظر جنگ طلبانه برخورد کردند، بازده اوراق خزانه داری ایالات متحده به افزایش خود ادامه داد.

مستر گفت که فدرال رزرو نمی تواند کار زیادی برای کاهش رشد اقتصادی بلندمدت انجام دهد، اما می تواند با مقابله با تورم “به سهم خود” عمل کند. او بر تعهد فدرال رزرو برای رساندن تورم به هدف 2 درصد تاکید کرد. در همین حال، توماس بارکین گفت که اگر افزایش بیشتری برای کاهش نیاز باشد، “از این بابت راحت است.”

رویدادهای آینده

قیمت طلا با کاهش 0.80 درصدی، رشد روز دوشنبه را از بین می‌برد، زیرا داده‌های ایالات متحده (ایالات متحده) در میان گزارش خرده‌فروشی قوی نشانه‌هایی از انعطاف‌پذیری را نشان می‌دهد. تولید صنعتی در ماه آوریل بهبود یافت، اگرچه تولیدات تولیدی در محدوده انقباضی قرار داشت. عوامل ذکر شده در بالا و افزایش بازده اوراق قرضه ایالات متحده، باد مخالفی برای قیمت XAU/USD بود. در زمان نگارش این مقاله، XAU/USD پس از رسیدن به بالاترین سطح روزانه 2018.28 دلار، با 2000.91 دلار معامله می شود.

داده‌های فروش خرده‌فروشی و تولید صنعتی جامد، افت دلار و XAU/USD را تقویت می‌کند

در داده‌های دیگری، فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو) گزارش داد که تولید صنعتی در ماه آوریل 0.5 درصد در ماه مارس، بالاتر از تخمین 0 درصد، در حالی که بر اساس سالانه، از 0.1 درصد در مارس به 0.2 درصد افزایش یافته است. همین گزارش نشان داد که تولیدات تولیدی با سرعت 1 درصد رشد ماهانه افزایش یافت و پیش‌بینی‌های 0.1 درصدی را کاهش داد و تولید وسایل نقلیه موتوری زیربنای این ارقام بود.


اشتراک گذاری:

  • قیمت طلا 0.80 درصد کاهش می یابد زیرا داده های اقتصادی ایالات متحده انعطاف پذیری را نشان می دهد که منجر به ارقام خرده فروشی قوی و تولید صنعتی می شود.
  • لحن هاوکی از مقامات فدرال رزرو، مستر و بارکین به افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده کمک می کند و قیمت طلا را بیشتر تحت فشار قرار می دهد.
  • سخنرانی های آینده فدرال رزرو نیویورک، جان ویلیامز، فدرال رزرو دالاس، لوری لوگان، و فدرال رزرو آتلانتا، رافائل بوستیک، ممکن است بینش بیشتری در مورد چشم انداز اقتصادی ارائه دهد.