XAU/USD در حالت فشار قرار دارد زیرا بازارها بحران بانکی و مشکلات تورمی را ارزیابی می کنند

البته شایان ذکر است که شکست واضح حمایت 1955 دلاری می تواند به سرعت قیمت طلا را به سمت آستانه 1900 دلار بکشاند.

لازم به ذکر است که دلار آمریکا نتوانست داده های مختلط ایالات متحده و بلاتکلیفی بازار در مورد بحران بانکی را شاد کند. با این اوصاف، بازارها ابتدا موافقت First Citizens BancShares را برای خرید تمام سپرده‌ها و وام‌های بانک Silicon Valley وام‌دهنده شکست خورده تشویق کردند و سپس تلاش‌های اتحادیه اروپا و سیاست‌گذار ایالات متحده برای دفاع از بخش بانکی مربوطه خود را برجسته کردند.

با این حال، مبادله 5.4 میلیون دلاری سوآپ پیش‌فرض اعتباری (CDS) مورد بحث دویچه بانک بر احساسات اخیر تأثیر می‌گذارد و به خریداران طلا اجازه می‌دهد نفسی بکشند. علاوه بر این، کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز سه‌شنبه در مصاحبه‌ای با CNBC گفت که «در این لحظه»، به گزارش رویترز، نیازی به بیمه عمومی برای تمام سپرده‌های بانکی وجود ندارد. در همین راستا، خوزه مانوئل کامپا، رئیس سازمان بانکداری اروپا (EBA)، در روزنامه آلمانی Handelsblatt هشدار داد: “ریسک‌ها در سیستم مالی همچنان بسیار بالا هستند.” این سیاستگذار همچنین افزود: افزایش نرخ بهره همچنان بر بازارهای مالی تاثیر می گذارد.

ترس های ژئوپلیتیکی نیز بر XAU/USD تاثیر می گذارد

قیمت طلا عقب نشینی خود را از خط مقاومت صعودی چند ماهه معکوس می کند در حالی که از 10-DMA جهش می کند. با این حال، کاهش قدرت سیگنال های صعودی در شاخص میانگین متحرک همگرایی و واگرایی (MACD) خریداران طلا را آزمایش می کند. علاوه بر این، شکست خط شاخص قدرت نسبی (RSI) با قرار گرفتن در 14، به امیدهای فروشنده برای مشاهده کاهش بیشتر در XAU/USD قدرت می بخشد.

با این حال، اعتماد مصرف کننده هیئت کنفرانس ایالات متحده (CB) در مارس به 104.2 افزایش یافت، در مقابل 101.0 مورد انتظار و رقم قبلی اصلاح شده به سمت بالا 103.4. علاوه بر این، شاخص قیمت مسکن ایالات متحده در ماه ژانویه 0.2% در ماه ژانویه در مقابل -0.6% مورد انتظار و -0.1% قبل افزایش یافت در حالی که شاخص های قیمت مسکن S&P/Case-Shiller با پیش بینی سالانه 2.5% برای ماه مذکور در مقایسه با 4.5% قرائت قبلی مطابقت داشتند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-is-in-pressure-mode-as-markets-reassess-banking-crisis-inflation-woes-202303290005از سوی دیگر، خط مقاومت اعلام شده از اوایل آگوست 2022، در حدود یک آهنربای روانی 2000 دلاری، قبل از بالاترین قیمت سال گذشته (YTD) نزدیک به 2010 دلار است تا به عنوان آخرین دفاع از خرس های طلا عمل کند، که شکستن آن می تواند XAU/ را به حرکت درآورد. USD به سمت بالای سالیانه 2070 دلار.

قیمت طلا: نمودار روزانه

قیمت طلا (XAU/USD) پس از پشت سر گذاشتن یک رگه باخت دو روزه در روز گذشته، در حدود 1972 دلار تدافعی می‌ماند، زیرا گاوها به دنبال سرنخ‌های بیشتری در میان خلق و خوی محتاطانه پیش از داده‌های سطح بالا هستند. همچنین به چالش کشیدن قیمت XAU/USD می تواند نگرانی های متفاوت در مورد خوش بینی اخیر بازار مبنی بر پایان نابسامانی بانکی باشد. علاوه بر این، موقعیت یابی پایان ماه و یک تقویم سبک کاتالیزورهای اضافی هستند که حرکت های اخیر قیمت طلا را محدود می کنند. با این حال، خط اقتصادی در آستانه پر شدن است و از این رو می تواند یک جلسه فعال را به معامله گران کالایی که در حال حرکت هستند ارائه دهد.

قیمت طلا بین نگرانی‌های بانکی و تورم در هم می‌افتد

قیمت طلا از حمایت کلیدی کوتاه مدت جهش کرد زیرا دلار آمریکا نتوانست بازدهی اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده را در بحبوحه احساسات متفاوت و عمدتاً اطلاعات خوش بینانه ایالات متحده تشویق کند. دلیل آن را می‌توان به موقعیت‌یابی بازار در پایان ماه و همچنین چالش‌های اخیر احساسات بازار ناشی از سرفصل‌های بانکی مرتبط دانست.

روند: ضعف بیشتر مورد انتظار است

از سوی دیگر، وال استریت با زیان های خفیف بسته شد و بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده بهبود یافت، اما شاخص دلار آمریکا (DXY) نتوانست با کاهش شرط بندی های متعصب فدرال رزرو، بهبود یابد. با این حال، ابزار FedWatch CME به بازیگران بازار پیشنهاد می‌کند که نزدیک به 65 درصد روی افزایش 0.25 درصدی دیگر نرخ برای جلسه 3 می، شرط‌بندی کنند.

اگرچه موانع متعدد همچنان خریداران طلا را به چالش می کشد، جدا از ضعف دلار آمریکا، فقدان داده ها و خلق و خوی محتاطانه پیش از آمار تورم این هفته از آلمان، اروپا و ایالات متحده باعث تحریک معامله گران XAU/USD شد. بر اساس نرخ تورم سربه سر 10 ساله و 5 ساله فدرال رزرو سنت لوئیس (FRED) می تواند جهش اخیر در انتظارات تورمی ایالات متحده را افزایش دهد. به این ترتیب، نرخ تورم سربه سر 10 و 5 ساله از سوی فدرال رزرو سنت لوئیس (FRED) اخیراً به ترتیب یک رگه برنده سه روزه و دو روزه را پشت سر گذاشت، در حالی که سطح 2.31% و 2.34% را به ترتیب ثبت کرد. با این اتفاق، پیش سازهای تورم به بالاترین سطح در یک دو هفته رسید.

به طور خلاصه، قیمت طلا علیرغم آخرین بازگشت مجدد، نامشخص باقی می ماند و از این رو معامله گران باید قبل از اتخاذ هر گونه موقعیت عمده منتظر دستورالعمل های روشن باشند.

تحلیل تکنیکال قیمت طلا


اشتراک گذاری:

  • قیمت طلا در حالت تثبیت نزولی باقی می‌ماند، قیمت آن با قیمتی ملایم در اواخر وقت.
  • معامله گران خوش بینی قبلی پیرامون محیط بانکی را دوباره بررسی می کنند و خریداران XAU/USD را تشویق می کنند.
  • نگرانی‌های مختلف در مورد تورم و همچنین حرکت بانک مرکزی نیز حرکت قیمت طلا را محدود می‌کند.
  • خرس های XAU/USD نیاز به اعتبارسنجی از تورم بالاتر، رد جدید بحران بانکی دارند.

جدای از طلا، بلاتکلیفی معامله گران و ترس های ژئوپلیتیکی پیرامون چین، روسیه و کره شمالی نیز بر قیمت XAU/USD تاثیر می گذارد. با این حال، کشمکش‌های چین و آمریکا اخیراً تلخ به نظر می‌رسد در حالی که نگرانی‌های جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در مورد انتقال تسلیحات هسته‌ای روسیه به بلاروس و ستایش کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی از آمادگی برای استفاده از قدرت‌های هسته‌ای، نگرانی بازار از جنگ مرگبار را در این صورت افزایش داده است. این کاتالیزورها به جلو حرکت می کنند. همین امر می تواند به موقعیت یابی پایان ماه و یک تقویم سبک برای به چالش کشیدن خریداران طلا بپیوندد.

نگرانی بازار حرکت قیمت طلا را محدود می کند

گفته می شود، سطح 10-DMA در حدود 1960 دلار به اوایل فوریه که در حدود 1955 دلار است می پیوندد تا نزول کوتاه مدت XAU/USD را محدود کند.