XAU/USD در بحبوحه افزایش تقاضای USD تا سطح 1650 دلار عقب نشینی کرد

طلا سودهای روزانه خود را به منطقه 1660 دلاری تسلیم کرد و در نیمه اول معاملات اروپا به پایین ترین محدوده معاملات روزانه خود عقب نشینی کرد. در حال حاضر در حوالی منطقه 1650 دلاری، ظهور مقداری کاهش خرید دلار آمریکا به عنوان یک عامل کلیدی بر روی کالاهای دلاری تاثیر می گذارد.

فعالان بازار اکنون مشتاقانه منتظر سند اقتصادی ایالات متحده هستند که شامل انتشار داده های تولید صنعتی و نرخ بهره برداری از ظرفیت است. این، همراه با بازده اوراق قرضه ایالات متحده، بر پویایی قیمت دلار تأثیر می گذارد و محرکی برای طلا ایجاد می کند. جدای از این، معامله گران از احساسات ریسک بازار گسترده تر برای گرفتن فرصت های کوتاه مدت در اطراف XAU/USD استفاده می کنند.

سطوح فنی برای تماشا

جدای از این، یک بهبود V شکل در احساس ریسک جهانی – همانطور که با افزایش شدید ادامه روند در بازارهای سهام نشان داده شده است – بیشتر پناهگاه امن XAU/USD را تضعیف می کند. با این حال، در بحبوحه نگرانی‌ها در مورد رکود عمیق‌تر اقتصاد جهانی، این حرکت نزولی، حداقل در حال حاضر، کاهش یافته است. افزایش سریع هزینه های استقراض، همراه با خطرات ژئوپلیتیکی و سیاست سختگیرانه چین در برابر کووید صفر، ترس از رکود را تشدید کرده است و باید این خوش بینی را محدود کند.

پس‌زمینه ترکیبی بنیادی، قبل از قرار دادن شرط‌بندی‌های جهت‌دار تهاجمی، کمی احتیاط را ایجاب می‌کند، اگرچه ناتوانی فلز در به دست آوردن کشش معنی‌دار به نفع معامله‌گران نزولی است. علاوه بر این، شکست‌های مکرر اخیر در نزدیکی منطقه عرضه 1680-1682 دلار نشان می‌دهد که مسیر کمترین مقاومت برای طلا به سمت نزول است. از این رو، هر حرکت به سمت عقب به سمت مانع مذکور می تواند به عنوان یک فرصت فروش تلقی شود و خطر از بین رفتن نسبتاً سریع را به همراه دارد.

  • در بحبوحه ظهور برخی کاهش قیمت دلار، طلا تلاش می کند تا از افزایش اولیه خود سرمایه گذاری کند.
  • شرط‌بندی‌های تهاجمی فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره، افزایش بازده اوراق قرضه ایالات متحده به‌عنوان باد دمی برای دلار عمل می‌کند.
  • ترس‌های رو به رشد رکود از XAU/.USD حمایت می‌کند و به محدود کردن مسیر نزولی کمک می‌کند.

در واقع، شاخص USD، که عملکرد دلار آمریکا را در برابر سبدی از ارزها اندازه گیری می کند، به سرعت از پایین ترین سطح یک و نیم هفته ای که در اوایل سه شنبه ثبت شد، بازگشت. چشم انداز تشدید سیاست تهاجمی تر توسط فدرال رزرو، که توسط ارقام داغ تر تورم مصرف کننده ایالات متحده منتشر شد، مجدداً تأیید شد، همچنان از افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده حمایت می کند. این به نوبه خود به دلار کمک می کند تا کشش مثبت را به دست آورد و جریان را از طلای بدون بازده دور می کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-retreats-to-1-650-level-amid-a-pickup-in-usd-demand-202210181012