XAU/USD به مناطق کلیدی بالاتر از NFP نگاه می کند


اشتراک گذاری:

  • گاوهای نر قیمت طلا در پول هستند اما همچنان بالاتر را هدف قرار می دهند.
  • اکنون همه چیز به داده های NFP در روز جمعه بستگی دارد.
به نظر می‌رسید که قانون‌گذاران ایالات متحده با انتشار اخباری مبنی بر اینکه توافق سقف بدهی ایالات متحده از طریق مجلس نمایندگان به تصویب رسید، از یک بحران مالی جلوگیری کردند. این توافق برای افزایش سقف بدهی برای دو سال است و اکنون به سنا منتقل می شود و انتظار می رود خیلی زودتر از ضرب الاجل 5 ژوئن تصویب شود.

قیمت طلا در روز پنجشنبه افزایش یافت و از پایین ترین سطح 1953.44 دلار به 1983.15 دلار در روز رسید. به دنبال تصویب توافقنامه سقف بدهی آمریکا در روز چهارشنبه، ارزش دلار کاهش یافت.

به دلیل ترکیبی از عوامل، شاخص دلار آمریکا به 103.52 سقوط کرد که پایین‌ترین رقم برای مدتی بود، زیرا داده‌های جدید و نظرات برخی از مقامات فدرال رزرو اعلام کردند که بانک مرکزی در ژوئن متوقف خواهد شد. اولا، کاهش بهره وری کمتر مورد بازبینی قرار گرفت، در حالی که ISM PMI نشان داد که بخش تولید برای هفتمین ماه منقبض شده است. ادعاهای اولیه بیکاری و گزارش ADP پیش بینی ها را شکست داد، اما داده ها نشان دهنده بازار کار کمتر است.

در مورد صحبت های فدرال رزرو، فیلیپ جفرسون، رئیس فدرال رزرو و پاتریک هارکر، رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا، پیشنهاد کردند که بانک مرکزی در جلسه بعدی از افزایش نرخ بهره خودداری کند. همه اینها قبل از برگزاری مسابقه حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده در روز جمعه انجام می شود. یک نتیجه قوی احتمالاً باعث افزایش دوباره دلار آمریکا می شود و بر قیمت طلا تأثیر می گذارد.

به طور کلی، انتظارات این است که فدرال رزرو ممکن است در جلسه کمیته سیاست گذاری آن در اواخر این ماه، نرخ بهره را افزایش ندهد. ابزار CME Fedwatch که احتمال 75 درصدی را نشان می دهد که بانک مرکزی نرخ ها را بدون تغییر نگه دارد.

حقوق و دستمزدهای ایالات متحده احتمالاً در ماه مه اندکی کاهش یافت و برای دومین ماه متوالی با سرعت بالای 200 هزار+ پیشرفت کرد. تحلیلگران TD Securities گفتند، ما همچنین به دنبال ثابت ماندن نرخ بیکاری در پایین ترین سطح تاریخی 3.4 درصد هستیم و رشد دستمزدها 0.3 درصد در ماهانه (4.4 درصد سالانه) منتشر می شود.

تحلیل تکنیکال طلا

شماتیک بالا یک سناریوی فرضی برای قیمت طلا است که ما به سمت رویداد حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در روز جمعه پیش می رویم. ما شاهد یک پمپ به سمت اوج های مساوی در نزدیک به 50٪ گسترش دامنه بین اوج و پایین های نوسانی قبلی هستیم که پشتیبانی در روز پنجشنبه برگزار شد. این سناریو یک فروش بالقوه در اطراف داده های NFP را به محض رسیدن به بالاترین حد مساوی نشان می دهد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-bulls-eye-key-territories-above-ahead-of-nfp-202306011935