XAU/USD به طور پیوسته در حدود 1960 دلار در میان بازده اوراق قرضه ایالات متحده بالاتر است


اشتراک گذاری:

  • علیرغم نگرانی ها از چشم انداز تیره اقتصادی در ایالات متحده که ناشی از ضعف در فعالیت های تجاری بود، افزایش طلا با بازده اوراق قرضه آمریکا محدود شد.
  • انتظار می رود که فدرال رزرو آمریکا در نشست ژوئن نرخ های بهره را بدون تغییر حفظ کند، اما تصمیمات اخیر بانک مرکزی در سراسر جهان حاکی از تشدید شرایط پولی است.
  • تجزیه و تحلیل فنی XAU/USD یک الگوی معکوس سر و شانه بالقوه را با تلاقی مقاومت مهمی از EMAهای 50 و 20 روزه برای تأیید آن نشان می دهد.

در این میان، آخرین غافلگیری روز سه‌شنبه در اوایل جلسه آسیایی اتفاق افتاد و بانک مرکزی استرالیا (RBA) نرخ‌ها را برای دومین جلسه متوالی افزایش داد. معامله گران طلا باید به خاطر داشته باشند که RBA ها جلسه ای را صرف نظر کردند تا شاهد جهش تورم و دستمزدها باشند. پس از آن، 50 bps سفت شدن به نرخ نقدی آن اضافه شد که اکنون 4.10 درصد است.

معامله گران انتظار دارند 76 درصد احتمال دارد که فدرال رزرو ایالات متحده نرخ ها را در اتحاد 13 تا 14 ژوئن بدون تغییر نگه دارد، همانطور که توسط CME Fed Watch Tool نشان داده شده است. با این وجود، باید توجه داشت که برخی از بانک‌های مرکزی که افزایش نرخ‌ها را زودتر متوقف کرده بودند، دوباره به سمت سخت‌تر کردن شرایط پولی درگیر شدند زیرا تورم پایدار است.

نمودار روزانه XAU/USD


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-steadily-around-1960s-amid-higher-us-bond-yields-202306061544

با توجه به پس زمینه، ما خواهیم دید که فدرال رزرو در هفته آینده چه تصمیمی می گیرد، اما تصمیمات فعلی بانک مرکزی می تواند مشخص کند که فدرال رزرو چه کاری می تواند انجام دهد.

تحلیل قیمت XAU/USD: چشم انداز فنی

بهبود احساسات قیمت طلا را تحت فشار نگه می دارد. پس از افت شدید در روز دوشنبه، بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده بهبود یافت، با نرخ اوراق 10 ساله در 3.708 درصد، دو واحد پایه بالاتر از باز، در حالی که TIPS 10 ساله ایالات متحده، نماینده بازده واقعی، در 1.521 درصد بالاتر است. علامت 1.50٪، پس از بسته شدن روز دوشنبه زیر دومی.

قیمت طلا پس از رسیدن به بالاترین سطح روزانه 1966.34 دلار با افزایش بازده اوراق قرضه آمریکا که باد مخالفی برای فلز زرد است، عقب نشینی کرد. پس از آن که گزارش‌های مربوط به فعالیت تجاری در ایالات متحده (ایالات متحده) نگرانی‌ها در مورد رکود اقتصادی را افزایش داد، احساسات سرمایه‌گذاران منفی است و اظهارات هفته گذشته فدرال رزرو (فدرال رزرو) از سقوط XAU/USD حمایت کرد. در زمان نگارش این مقاله، XAU/USD با قیمت 1959.40 دلار معامله می شود که 0.10 درصد زیان دارد.

با افزایش بازده اوراق قرضه ایالات متحده و نشانه هایی از تورم مداوم بر فلز گرانبها فشار می آورد، احساسات سرمایه گذاران باعث کاهش رشد طلا می شود.

پس از اینکه ارقام ماه مه موسسه مدیریت تامین (ISM) برای تولید و خدمات سناریوی تیره‌ای را در ایالات متحده ترسیم کرد، طلا شاهد افزایش جریان بود. با وجود اینکه گزارش مشاغل ایالات متحده فوق العاده بود، با چاپ 339 هزار شغل توسط May Nonfarm Payrolls به اقتصاد افزوده شد، نرخ بیکاری 0.3٪ به 3.7٪ افزایش یافت، کار فدرال رزرو برای مقابله با تورم سرسختانه را آسان کرد. این باعث جهش در بازده اوراق قرضه ایالات متحده شد زیرا سرمایه گذاران احتمال افزایش نرخ در ژوئن را نادیده گرفتند.

در تصمیم روز چهارشنبه بانک مرکزی کانادا (BoC)، که چرخه انقباض خود را نیز متوقف کرد، اما در جلسه اخیر بیش از آنچه انتظار می رفت، تندخو به نظر می رسید. تحلیلگران TDS خاطرنشان کردند: «ما به دنبال افزایش ۲۵ واحدی در ماه ژوئن و ۲۵ واحدی در ماه جولای هستیم. انعطاف‌پذیری اقتصادی مداوم مسیر بازگشت به تورم 2 درصدی را طولانی‌تر می‌کند و به این ترتیب، ما معتقدیم بانک مرکزی باید بیشتر سفت‌تر شود.» علاوه بر این، “داده های اخیر نوار افزایش های اضافی را پاک کرده است.”

نمودار روزانه XAU/USD نشان می‌دهد که فلز زرد به سمتی معامله می‌شود، اما ممکن است یک سر و شانه معکوس شکل بگیرد. با این حال، برای تأیید الگوی نمودار، XAU/USD باید از محل تلاقی میانگین متحرک نمایی 50 و 20 روزه (EMAs) به ترتیب در 1969.90 دلار و 1970.41 دلار عبور کند. پس از تسویه، راه را برای رسیدن به بالاترین قیمت هفته گذشته 1983.44 دلار هموار می کند، قبل از اینکه به سمت مقاومت کم تغییر در 12 می در 1985.43 دلار، در مسیر XAU به سمت علامت 2000 دلار، هدف قرار گیرد. برعکس، اگر XAU/USD به زیر میانگین متحرک نمایی 100 روزه در 1937.19 دلار و به دنبال آن پایین ترین سطح روزانه 30 می 1932.20 دلار سقوط کند، این الگو نفی خواهد شد.