XAU/USD به شدت سقوط کرد و نتوانست 1950 دلار را پس بگیرد زیرا شرط‌های فدرال‌رزرو باز می‌گردند.

میانگین متحرک نمایی جادویی 200 دوره ای (EMA) در 1975.47 دلار به عنوان یک مانع قوی برای گاوهای نر طلا عمل می کند.

قیمت طلا یک الگوی نمودار جعبه دارو در کتاب درسی را در مقیاس چهار ساعته تشکیل داده است که نشان دهنده انقباض نوسانات و به دنبال آن حرکت یک طرفه است. این فلز گرانبها طی سه هفته گذشته در محدوده 1932 تا 1985 دلار تثبیت شده است. به طور کلی، حمایت افقی از بالاترین سطح 15 مارس در 1937.39 دلار ترسیم شده است.


اشتراک گذاری:

  • قیمت طلا پس از ناکامی در دستیابی به مقاومت 1950.00 دلاری در بحبوحه بهبود شرط‌های متعصب فدرال رزرو، به شدت کاهش یافته است.
  • قراردادهای آتی S&P500 برخی از زیان های اضافه شده در آسیا را جبران کرده اند، با این حال، جو کلی بازار همچنان محتاطانه است.
  • یلن ایالات متحده معتقد است که تورم را می توان با حفظ بازار کار خوشبینانه مهار کرد.

جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا روز چهارشنبه گفت که هزینه های مصرف کننده قوی اقتصاد ایالات متحده را انعطاف پذیر نگه داشته است. بر اساس گزارش رویترز، او احساس می‌کند که تورم را می‌توان با حفظ بازار کار خوش‌بینانه، با نرخ بیکاری در محدوده 4 درصد، مهار کرد.

شاخص قدرت نسبی (RSI) (14) نزدیک به 40.00 شناور است و شکستن زیر آن، حرکت نزولی را آغاز می کند.

نمودار چهار ساعته طلایی

انتظار می‌رود که شاخص دلار آمریکا متلاطم بماند زیرا تقویم اقتصادی این هفته چیز زیادی برای ارائه ندارد. اقتصاددانان MUFG بر این باورند که با توجه به کاهش اشتهای احتمالی برای موقعیت یابی در آستانه هفته کلیدی هفته آینده با توجه به داده های شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) و FOMC و بانک مرکزی اروپا (ECB) به نظر می رسد تثبیت در این سطوح قوی تر دلار آمریکا به احتمال زیاد به نظر می رسد. ) جلسات

تحلیل تکنیکال طلا

قیمت طلا (XAU/USD) پس از ناکامی در رسیدن به مقاومت حیاتی 1950.00 دلار در جلسه اروپا شاهد افت شدیدی بود. این فلز گرانبها پیشنهادهای قابل توجهی را به خود جلب کرده است زیرا به نظر می رسد حرکت اصلاحی در شاخص دلار آمریکا (DXY) به دلیل بهبود احتمالات برای ادامه طلسم افزایش نرخ توسط فدرال رزرو (فدرال رزرو) به پایان رسیده است.

قراردادهای آتی S&P500 برخی از زیان های اضافه شده خود در آسیا را جبران کرده اند، با این حال، جو کلی بازار همچنان محتاط است زیرا سرمایه گذاران نگران هستند که افزایش بیشتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو باعث بدتر شدن چشم انداز اقتصادی شود.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-drops-sharply-post-failing-to-reclaim-1-950-as-hawkish-fed-bets-rebound-202306080644

پس از اینکه جفری لاکر، رئیس سابق فدرال رزرو ریچموند، گفت که نرخ بهره فعلی بین 5.0 تا 5.25 درصد باید به 6 درصد افزایش یابد تا تورم چسبنده کاهش یابد، احتمال یک افزایش دیگر نرخ بهره از سوی فدرال رزرو افزایش یافت.