XAU/USD به سمت 1900 دلار عقب نشینی می کند زیرا بازارها در رشد قوی چین تردید دارند

شایان ذکر است که آستانه 1900 دلار می تواند به عنوان حمایت نزولی فوری عمل کند در حالی که سطح 200-HMA در اطراف 1878 دلار می تواند خرس های XAU/USD را پس از آن بررسی کند.

با صحبت در مورد داده ها، تولید ناخالص داخلی (GDP) چین برای سه ماهه چهارم (سه ماهه چهارم) رقم 0.0٪ QoQ در مقابل -0.8٪ مورد انتظار و 3.9٪ قبل را چاپ کرد. جزئیات بیشتر حاکی از آن است که تولید صنعتی در ماه دسامبر 1.3% در مقایسه با پیش‌بینی‌های بازار 0.5% و پیش‌بینی‌های قبلی 2.2% رشد داشته است. علاوه بر این، فروش خرده‌فروشی در ماه دسامبر به -1.8٪ در سال در مقایسه با -7.8٪ اجماع و -5.9٪ قبل بهبود یافته است.

به غیر از نظرات NBS، عدم پذیرش بازار از داده‌های خوش‌بینانه چین، در میان امید به مشاهده نتیجه بد به دلیل مشکلات COVID-19، همچنین به نظر می‌رسد که بر احساسات و قیمت‌های XAU/USD تأثیر گذاشته است. علاوه بر این، ارقام مثبت اخیر ایالات متحده و انتظارات تورمی که در روز جمعه منتشر شد، سوگیری پیش از این را برای فدرال رزرو (فدرال رزرو) بررسی کرد و از این رو پشتوانه بازگشت بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده بود.

از طرف دیگر، خط پایین کانال اعلام شده، حداکثر نزدیک به 1923 دلار، صعود فوری XAU/USD را محدود می کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-retreats-towards-1-900-as-markets-doubt-strong-china-growth-202301170323

  • قیمت طلا عقب نشینی ابتدای هفته را از بالاترین سطح چند ماهه افزایش می دهد.
  • چین گزارش می دهد که تولید ناخالص داخلی، تولید صنعتی و خرده فروشی خوشبین است، اما نظرات NBS خوش بینی را به چالش می کشد.
  • بازگشت کامل بازارها پشتوانه بازگشت بازدهی خزانه داری ایالات متحده است و گاوهای XAU/USD را به چالش می کشد.

قیمت طلا (XAU/USD) پس از رسیدن به بالاترین سطح از آوریل 2022، برای دومین روز متوالی کاهش یافت و 0.20 درصد در روز کاهش یافت زیرا فروشندگان در اوایل روز سه‌شنبه کنترل را نزدیک به 1910 دلار نگه داشتند.

با این اوصاف، S&P 500 Futures با عقب نشینی از بالاترین سطح ماهانه، زیان ملایمی را چاپ می کند، در حالی که بازدهی خزانه داری 10 ساله ایالات متحده از بهبود شروع هفته دفاع می کند، که در زمان انتشار دو واحد پایه (bps) نزدیک به 3.54 درصد افزایش یافته است.

روند: نزولی بیشتر مورد انتظار است

با این اوصاف، سیگنال‌های MACD نزولی و پایین‌تر RSI (14) که بیش از حد فروخته نشده‌اند، خرس‌های طلا را امیدوار نگه می‌دارند.

پس از آن، یک خط روند صعودی از پنجشنبه گذشته، نزدیک به 1947 دلار، می‌تواند خریداران طلا را قبل از اینکه آنها را به سمت قله آوریل 2022 در حدود 1998 دلار هدایت کند، به چالش بکشد.

قیمت طلا: نمودار ساعتی

همچنین بخوانید: NBS چین: بنیاد بهبود اقتصادی هنوز محکم نیست

در بحبوحه بازدهی اوراق قرضه خزانه داری آمریکا قوی تر، شاخص دلار آمریکا از پایین ترین سطح هفت ماهه خود بازگشت، و پشتوانه عقب نشینی قیمت طلا در روز دوشنبه بود. با این حال، به نظر می‌رسد که احساس قیمت منفی بازار حتی پس از اقتصاد خوش‌بینانه چین، اخیراً بر XAU/USD تأثیر گذاشته است.

شکست واضح کانال صعودی سه روزه به نفع فروشندگان طلا است زیرا آنها به خط مقاومت قبلی از 9 ژانویه نزدیک می شوند، نزدیک به 1898 دلار تا زمان مطبوعات.

با این حال، باید توجه داشت که اداره ملی آمار چین (NBS) پس از داده‌ها اشاره کرد که پایه‌های بهبود اقتصادی هنوز محکم نشده است.

در ادامه، معامله گران طلا باید منتظر داده های سطح دوم ایالات متحده مانند شاخص تولید NY Empire State برای ماه ژانویه باشند، انتظار می رود -4.5- در مقابل -11.2 قبل، برای جهت های روشن. با این حال، توجه عمده به خرده‌فروشی چهارشنبه ایالات متحده برای دسامبر معطوف خواهد شد که انتظار می‌رود 0.1% در سال در مقابل -0.6% قبل باشد.

تحلیل تکنیکال قیمت طلا