XAU/USD به تدریج در میان بازده اوراق قرضه ایالات متحده بالا رفت و داده های قوی ایالات متحده را به دنبال داشت


اشتراک گذاری:

  • قدرت اقتصادی ایالات متحده نشان داده شده توسط آخرین دور داده ها، چشم انداز افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در ژوئن را افزایش می دهد و دلار آمریکا را تقویت می کند.
  • وال استریت علیرغم افزایش نرخ تورم توسط فدرال رزرو، صعود کرد و Core PCE به 4.7% سالانه رسید.
  • افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده و اظهار نظر جنگ طلبانه فدرال رزرو می تواند به بهبود طلا آسیب برساند.

قیمت طلا تا حدودی بهبود یافته است، اما پس از آن که داده های اقتصادی قوی در ایالات متحده (ایالات متحده) نشان می دهد که فدرال رزرو (فدرال رزرو) می تواند در ماه ژوئن مجدداً افزایش یابد، از بازیابی رقم 1950 دلار خجالتی است. در نتیجه، بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده در حال افزایش است، در حالی که دلار ایالات متحده (USD) در برابر سبدی از همتایان به بالاترین حد خود در دو ماه اخیر می رسد. XAU/USD در 1940.21 دلار معامله می شود که هنوز با اندکی 0.03 درصد افزایش است.

وال استریت علیرغم نگرانی های تورمی بالاست. مصرف کننده و مخارج تجاری انعطاف پذیری را به نمایش می گذارد

وال استریت افزایش قابل توجهی را به ثبت رساند، حتی اگر فدرال رزرو (فدرال رزرو) سنج تورم را ترجیح داد، هزینه مصرف شخصی اصلی (PCE) که اقلام نوسانی مانند غذا و انرژی را کاهش می دهد، از برآوردهای 4.6 درصد فراتر رفت و در آوریل 4.7 درصد افزایش یافت. . پس از آن، پس از انتشار صورتجلسات نشست ماه مه فدرال رزرو توسط فدرال رزرو، که نشان دهنده آمادگی بانک مرکزی ایالات متحده برای توقف چرخه انقباض خود بود، تورم کل از 4.2 درصد به 4.4 درصد در سال افزایش یافت.

اخیراً، لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو کلیولند، بر موضع جنگ طلبانه خود ایستاد و در مصاحبه ای در CNBC تأیید کرد که تورم بسیار بالاست. او گفت که پیش‌بینی خود را برای تورم اصلاح خواهد کرد و داده‌های بیشتر به او کمک می‌کند تا در مورد نشست ژوئن تصمیم بگیرد و در عین حال تاکید کرد که «همه چیز روی میز است» برای FOMC بعدی.

تحلیل قیمت XAU/USD: چشم انداز فنی

در داده‌های دیگری، قرائت نهایی احساسات مصرف‌کننده دانشگاه میشیگان برای ماه می، از تخمین‌های 57.7 در 59.2 بالاتر بود، اما از 63.5 قرائت قبلی عقب‌تر بود. همین نظرسنجی نشان داد که انتظارات تورمی یک ساله شهروندان آمریکایی تا پایان سال از 4.5 درصد به 4.1 درصد کاهش یافته است، در حالی که برای افق 5 ساله، 3.1 درصد بالاتر از 3.0 درصد در آوریل است.

XAU/USD خنثی به سمت نزولی است، اگرچه همچنان در محدوده سطوح حمایت و مقاومت مهم معامله می شود. به عنوان پشتیبانی، میانگین متحرک نمایی 100 روزه (EMA) در 1933.85 دلار به کاهش سقوط خدا ادامه می دهد، در حالی که سطح روانی قیمت 1950 دلار، قیمت را در محدوده 17 دلار محدود نگه می دارد. اگر فروشندگان XAU/USD ادعای اولی را داشته باشند، این می تواند در را برای آزمایش رقم 1900 دلار باز کند قبل از اینکه متحرک نمایی 200 روزه را در 1883.27 دلار تهدید کند. از سوی دیگر، اگر خریداران XAU/USD به رقم 1950 دلار دست پیدا کنند، فلز زرد می‌تواند منطقه 1973.32 دلاری را به چالش بکشد، جایی که EMA 50 روزه در آن قرار دارد.

در نتیجه، بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده به افزایش خود ادامه داد و نرخ اسکناس 10 ساله به 3.851 درصد رسید، که بالاترین سطح از 10 مارس بوده است که مانع از بهبود طلا شده است. عامل دیگری که می تواند اشتها را برای XAU/USD کاهش دهد، بازدهی واقعی ایالات متحده است که 1.60 درصد است، بالاتر از بسته شدن روز پنجشنبه 1.57 درصد.

پیش از این، سفارشات خوب بادوام در ماه آوریل 1.1 درصد در ماه آوریل افزایش یافت، که بالاتر از تخمین‌ها از افت 1 درصدی بود، اما از 3.3 درصد مارس عقب‌نشینی کرد که نشان می‌دهد هزینه‌های مصرف‌کننده و کسب‌وکار انعطاف‌پذیر هستند، دلیل دیگری که جروم پاول و شرکت را برای ادامه رشد توجیه می‌کند. نرخ‌ها، زیرا اقتصاد با مقاومت در برابر نرخ‌های بهره بالاتر مخالف است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-ascents-gradually-amidst-high-us-bond-yields-post-solid-us-data-202305261536

نمودار روزانه XAU/USD