XAU/USD به بالاترین حد خود رسیده است، اما سودهای قبلی را کاهش می دهد

آشفتگی مالی در اطراف سیستم بانکی ایالات متحده همچنان ادامه دارد، زیرا PacWest و Western Alliance Bank تحت فشار فروش قوی قرار دارند، که باعث ایجاد جریان به سمت ایمنی شد. بنابراین، XAU/USD علیرغم تقویت اخیر دلار آمریکا (USD) به حفظ جایگاه خود ادامه می دهد.

قیمت طلا پس از رسیدن به بالاترین رکورد جدید تاریخ (ATH) در حدود 2081.82 دلار همچنان در محدوده مثبت معامله می شود. برخی سودجویی ها، ریسک گریزی و افزایش نرخ های بانک مرکزی دیگر، قیمت XAU/USD را به سمت منطقه 2050 دلار کشاند. در زمان نگارش این مقاله، XAU/USD با قیمت 205.92 دلار مبادله می کند و تا 0.40 درصد افزایش می یابد.

XAU/USD به سودهای قبلی خود می‌چسبد، اگرچه در آستانه از دست دادن 2050 دلار است

XAU/USD پس از اینکه فدرال رزرو نرخ بهره را بالاتر از آستانه 5 درصد افزایش داد و نشان داد که وابسته به داده است، به بالاترین سطح جدید ATH خود رسید. با این حال، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو بار دیگر تاکید کرد که تورم همچنان بالاست و بازار کار در تنگنا قرار دارد. او شانس سفت شدن بیشتر روی میز را حفظ کرد و از کاهش نرخ بهره در میان سطوح تورم، دو برابر هدف فدرال رزرو عقب نشینی کرد.


اشتراک گذاری:

  • XAU/USD با توقف سیگنال‌های فدرال رزرو به بالاترین سطح جدید ATH رسید، اگرچه سود گرفتن بر قیمت طلا تأثیر گذاشت.
  • با افزایش ادعای بیکاری اولیه ایالات متحده به 242 هزار نفر، بازار کار کاهش می یابد، اما مطالبات مستمر به 1.81 میلیون کاهش می یابد.
  • تحلیل قیمت XAU/USD: با چشم انتظاری فروشندگان به 2000 دلار، ممکن است به زیر 2050 دلار کاهش یابد. در غیر این صورت، خریداران می توانند ATH را به چالش بکشند.

دستور کار اقتصادی در ایالات متحده (ایالات متحده) نشان داد که مطالبات بیکاری در هفته منتهی به 29 آوریل به 242 هزار افزایش یافت، که بیش از برآوردهای 240 هزار بود، گزارشی که توسط مقامات فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) مورد تشویق قرار گرفت. مطالبات مستمر که شامل شهروندانی است که برای یک هفته یا بیشتر مزایای بیکاری دریافت می کنند، در هفته منتهی به 22 آوریل با 38 هزار کاهش به 1.81 میلیون نفر رسید.

از دیدگاه نمودار روزانه، XAU/USD همچنان به سمت بالا حرکت می‌کند، اگرچه اقدام قیمت روز پنجشنبه در را برای یک حرکت برگشت متوسط ​​باز می‌کند. اگر شمع روزانه پنجشنبه XAU/USD زیر 2050 دلار بسته شود، این اصلاح را تشدید خواهد کرد. در ابتدا، XAU/USD می‌توانست به 2030.50 دلار، پایین‌ترین حد در 4 می سقوط کند، پس از آن، نوسان اوج 20 مارس، که پشتیبانی را به 2009.75 دلار تبدیل کرد. نقض دومی رقم 2000 دلار را آشکار می کند.

در روز پنجشنبه، شاخص دلار آمریکا (DXY) که ارزش شش ارز را در برابر دلار اندازه گیری می کند، تحت تأثیر بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، بین سود و زیان در 101.340 در نوسان است. بازدهی اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در حال از دست دادن هشت واحد در ثانیه است که به 3.315 درصد کاهش می یابد، یک باد انتهایی برای قیمت XAU/USD.

چه چیزی را تماشا کنیم؟


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-reaches-new-all-time-high-but-trims-earlier-gains-202305041650

روز جمعه، دفتر اقتصادی ایالات متحده گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده برای ماه آوریل را ارائه خواهد کرد که انتظار می رود 180 هزار نفر باشد، کمتر از 236 هزار شغل در ماه قبل که به اقتصاد اضافه شده است. علاوه بر این، انتظار می رود میانگین درآمد ساعتی بدون تغییر در 0.3٪ در ماه مارس باقی بماند، در حالی که نرخ بیکاری 3.6٪ پیش بینی شده است.

تجزیه و تحلیل فنی XAU/USD

برعکس، اگر خریداران XAU/USD قیمت‌ها را بالای 2050 دلار نگه دارند و به مانع 2100 دلاری نگاه کنند، ادامه صعودی ممکن است اتفاق بیفتد.