XAU/USD بهبود چشمگیری را به سمت متحرک نمایی 20/50 روزه در حدود 1930 دلار حفظ می کند.

اشتهای ریسک در طول جلسه یک شبه در بحبوحه فقدان داده های اقتصادی بهبود یافت و تصمیم سیاست پولی بانک مرکزی استرالیا (RBA) برجسته ترین نقطه آن بود. نرخ‌های RBA را بدون تغییر نگه داشت، اگرچه در را برای انقباض بیشتر در صورت نیاز باز کرد. گذشته از این، داده های اقتصادی ایالات متحده که طی دو هفته گذشته فاش شد، انعطاف پذیری اقتصاد ایالات متحده را در میان انقباض 500 واحدی توسط فدرال رزرو (فدرال رزرو) نشان داد. رقم سفارشات خوب بادوام، اعتماد مصرف‌کننده و تولید ناخالص داخلی (GDP) در سه‌ماهه اول، که با افزایش تقریبی دوبرابر برآورد اولیه تولید ناخالص داخلی از 1.1 درصد بهبود یافت، موضع فدرال رزرو برای افزایش نرخ‌ها را توجیه کرد.


اشتراک گذاری:

  • قیمت طلا به دلیل کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا در حدود 1920 دلار ثابت باقی می ماند.
  • داده‌های اقتصادی انعطاف‌پذیر ایالات متحده موضع سختگیرانه فدرال رزرو را توجیه می‌کند، اما اعداد پایین‌تر تورم بر دلار تاثیر می‌گذارد.
  • بازار منتظر داده های اقتصادی آتی ایالات متحده و صورتجلسه FOMC برای جهت گیری بیشتر در مورد قیمت طلا است.

بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده قدرت افزایش بیشتر را نداشت زیرا سرمایه گذاران برای افزایش نرخ بهره 25 واحد پایه (bps) فدرال رزرو در ماه جولای آماده می شوند، همانطور که توسط نشان داده شده است. ابزار CME FedWatch. با این وجود، فعالان بازار همچنان تمایلی به این باور ندارند که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو و همکارانش نرخ وجوه فدرال (FFR) را به محدوده 5.50-5.75 درصد افزایش دهند.

نمودار روزانه XAU/USD


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-holds-steady-eyes-recovery-toward-the-20-50-day-ema-around-1930-202307041814

XAU/USD خنثی تا نزولی است، با میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) در 1932.48 دلار، که با پایین ترین سطح روزانه 30 می 1932.20 دلار نیز تلاقی می کند. اگر XAU/USD به سمت بالا از سر گرفته شود، خریداران باید ناحیه ذکر شده قبلی را پس بگیرند تا قبل از آزمایش 1950 دلار، متحرک نمایی 50 روزه را در 1948.51 دلار به چالش بکشند. برعکس، اگر XAU/USD زیر منطقه عرضه قوی در اطراف منطقه 1932 دلار باقی بماند، فروشندگان می توانند قیمت ها را به سمت متحرک نمایی 200 روزه در 1896.61 دلار بکشانند، زیرا شاخص قدرت نسبی (RSI) در قلمرو نزولی باقی می ماند.

با این حال، داده های تورم، به ویژه سنج ترجیحی فدرال رزرو برای تورم، اعداد PCE و Core PCE در ماه ژوئن، کاهش یافته است. این امر بر دلار آمریکا تأثیر گذاشت، زیرا شاخص دلار آمریکا (DXY) که عملکرد دلار آمریکا را در مقابل سبدی از همتایان ردیابی می کند، در انتشار داده ها 0.42 درصد کاهش یافت، اما تا کنون برخی از این ضررها را کاهش داده و دست به دست در 103.010، 0.03 افزایش یافته است. ٪ در روز سه شنبه.

معامله گران XAU/USD نشانه های بیشتری در مورد جهت فلز بدون بازده دریافت خواهند کرد زیرا دستور کار اقتصادی ایالات متحده همچنان مشغول خواهد بود. در روز چهارشنبه، دستورات کارخانه و آخرین صورتجلسه FOMC مسیر بانک مرکزی ایالات متحده را روشن می کند. برای روزهای پنجشنبه و جمعه، PMI خدمات ISM و داده های بازار کار می تواند نوسانات فلز زرد را افزایش دهد. ارقام خوش‌بینانه، گمانه‌زنی‌ها را نه تنها برای یک، بلکه دو افزایش نرخ بهره که پاول در آخرین حضور عمومی‌اش به آن اشاره کرد، افزایش می‌دهد.

تحلیل قیمت XAU/USD: چشم انداز فنی

قیمت طلا پس از رسیدن به پایین ترین سطح روزانه 1919.89 دلار در یک جلسه معاملاتی ضعیف، با بسته شدن بازارهای اروپایی، در حالی که وال استریت به مناسبت روز استقلال ایالات متحده تعطیل می ماند، در حدود 1920 دلار ثابت می ماند. کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده راه نجاتی برای معامله گران XAU/USD بود که به دنبال بازیابی منطقه 1950 دلاری بودند، اگرچه داده های ایالات متحده (ایالات متحده) می تواند تقاضا برای دلار آمریکا را افزایش دهد که باد مخالفی برای قیمت های XAU است.

داده‌های تجاری و اقتصادی ایالات متحده برای تعیین مسیر XAU/USD کاهش یافته است