XAU/USD بر روی داده‌های قوی ایالات متحده سقوط کرد، فدرال رزرو جنگ‌طلب پیش از NFP ایالات متحده حرکت کرد

با توجه به این موضوع، رئیس فدرال رزرو دالاس، لوری لوگان در یک رویداد دانشگاه کلمبیا در نیویورک، اظهار داشت که او از افزایش ماه ژوئن حمایت می کند و افزود: «دو سوم از شرکت کنندگان FOMC حداقل دو افزایش نرخ بیشتر در سال جاری را پیش بینی کردند.»

تحلیل قیمت XAU/USD: چشم انداز فنی


اشتراک گذاری:

  • طلا متحمل 0.20 درصد ضرر می شود زیرا ارقام شغلی قوی در ایالات متحده و چشم انداز افزایش نرخ بهره باعث افزایش بازدهی خزانه داری ایالات متحده می شود.
  • اظهارات هوکی از لوری لوگان، رئیس فدرال رزرو دالاس و گزارش قوی ADP، زیربنای انتظارات از افزایش نرخ بهره در ماه جولای است.
  • معامله گران سرنخ های بیشتری را از گزارش آینده حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده پیش بینی می کنند که می تواند بر مسیر طلا تأثیر بگذارد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-tumbles-os-us-strong-data-hawkish-fed-tilt-ahead-of-us-nfp-202307062001

پس از اینکه تقویم شلوغ اقتصادی در ایالات متحده (ایالات متحده) بر انعطاف‌پذیری اقتصاد تاکید کرد، قیمت طلا برای دو روز متوالی کاهش یافت. در روز پنجشنبه، XAU/USD پس از رسیدن به بالاترین قیمت روزانه 1927.55 دلار، زیان 0.20% را چاپ کرد و در 1910.70 دلار مبادله کرد.

کاهش قیمت طلا ادامه می‌یابد: انعطاف‌پذیری اقتصادی ایالات متحده و انقباض فدرال رزرو جذابیت صعودی را کاهش می‌دهد

نمودار روزانه XAU/USD طلا را به صورت خنثی به سمت نزولی نشان می دهد و میانگین متحرک نمایی 20، 50 و 100 روزه (EMAs) بالاتر از قیمت لحظه ای فعلی باقی مانده است. برای از سرگیری نزولی، XAU/USD باید به زیر میانگین متحرک نمایی 200 روزه در 1896.93 دلار کاهش یابد، و پس از اتمام، پشتیبانی بعدی XAU/USD، بالاترین قیمت روزانه 6 مارس در 1879.45 دلار خواهد بود و پس از آن، نوسان پایین 8 مارس در 1809.48 دلار خواهد بود.

نمودار روزانه XAU/USD

معامله گران طلا سرنخ های بیشتری در مورد جهت فلز زرد در روز جمعه دریافت خواهند کرد، زیرا اداره آمار کار ایالات متحده (BLS) گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده را فاش می کند. تحلیلگران تخمین می زنند که اقتصاد ایالات متحده 225 هزار شغل به اقتصاد اضافه کرده است و نرخ بیکاری به 3.6 درصد کاهش می یابد.

اگر XAU/USD بالای 1900 دلار باقی بماند، اولین مقاومت متحرک نمایی 20 روزه در 1928.88 دلار خواهد بود. پس از پاکسازی، منطقه عرضه بعدی EMA 50 روزه با 1945.75 دلار خواهد بود.

صورتجلسه فدرال رزرو (فدرال رزرو) نشان داد که اکثر مقامات خواهان افزایش نرخ بهره هستند، اما موافقت کردند که برای ارزیابی تاثیر انباشته شدن نرخ بهره صبر کنند. علاوه بر این، “تقریبا همه” اعضای FOMC توافق کردند که در سال جاری به تشدید بیشتر نیاز خواهد بود، که نشان می دهد افزایش نرخ بهره در ماه جولای تقریباً اجتناب ناپذیر است.

پس از این داده ها، با افزایش سرسام آور بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، ارزش XAU/USD از حدود 1928 دلار به 1902 دلار کاهش یافت. اسکناس 10 ساله خزانه داری آمریکا 4.045 درصد افزایش یافت و 10 واحد پایه افزایش یافت. بازده واقعی ایالات متحده به بالاترین سطح سالانه 1.821٪ افزایش یافت، اگرچه، تا زمان نوشتن، در 1.781٪ قرار دارد، یک باد مخالف برای فلز بدون بازده.

فلز زرد تحت فشار است زیرا آخرین گزارش اشتغال ملی ADP ایالات متحده، فعالان بازار را شگفت زده کرد، زیرا استخدام خصوصی شاهد ایجاد 497,000 شغل در اقتصاد ایالات متحده بود که از 228,000 پیش بینی شده توسط تحلیلگران فراتر رفت. این گزارش قبل از اعلام وزارت کار ایالات متحده منتشر شد که ادعاهای بیکاری (مدعیات اولیه بیکاری) برای هفته منتهی به اول ژوئیه به 248 هزار افزایش یافت که از 245 هزار تخمین فراتر رفت، اما گزارش ADP بر داده ها سایه انداخت.