XAU/USD برای سومین هفته متوالی زیان بسته می شود

در حال حاضر، بازارها در نشست بعدی فدرال رزرو در ماه ژوئیه، 25 واحد در ثانیه افزایش را کاهش می دهند، اما زمانی که دومین افزایشی که جروم پاول به آن اشاره کرده است، اختلاف نظر دارند. شایان ذکر است که فلزات زرد غیر بازده با نرخ‌های بهره همبستگی منفی دارند، بنابراین شرط‌بندی‌های تند روی فدرال رزرو فشار فروش بیشتری را اعمال می‌کند.

سطوح XAU/USD برای تماشا


اشتراک گذاری:

  • علی‌رغم افزایش‌های روزانه، XAU/USD قرار است برای سومین هفته متوالی از دست دادن، نزدیک به منطقه 1920 دلاری را ببندد.
  • کاهش بازده در بحبوحه ارقام ملایم PCE، دلار را به نفع قیمت طلا تضعیف کرد.

سطوح پشتیبانی برای تماشا: 1905 دلار، 1900 دلار، 1890 دلار.
سطوح مقاومت برای تماشا: 1930 دلار، 1938 دلار (میانگین متحرک ساده 20 روزه)، 1945 دلار (میانگین متحرک ساده 100 روزه)


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-to-close-a-third-consecutive-week-of-losses-202306302132

پس از اینکه دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده نشان داد که هزینه‌های مصرف شخصی اصلی (PCE)، معیار ترجیحی فدرال رزرو برای تورم، به طور غیرمنتظره‌ای کاهش یافت و به 4.6 درصد در ماه مه رسید. با توجه به معطوف شدن توجه به داده‌های بازار کار، سرمایه‌گذاران در تلاش هستند تا حرکت‌های بعدی فدرال رزرو را پس از اظهار نظر رئیس پاول مبنی بر اینکه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) افزایش‌های بیشتری را پیش‌بینی کرده است، رمزگشایی کنند.

چشم انداز فنی، طبق نمودار روزانه، برای XAU/USD در کوتاه مدت خنثی می ماند تا نزولی باشد. شاخص قدرت نسبی (RSI) در زیر خط وسط خود اما با شیب مثبت باقی می ماند، در حالی که واگرایی میانگین متحرک همگرایی (MACD) نوارهای قرمز رو به افزایش را نشان می دهد.

از این نظر، پیش بینی می شود حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) در ماه ژوئن به 200 هزار کاهش یابد. علاوه بر این، میانگین درآمد ساعتی پیش‌بینی می‌کند که ثابت باقی بماند در 4.3٪ سالانه و نرخ بیکاری در 3.7٪.

نمودار روزانه XAU/USD

روز جمعه، نقطه طلا XAU/USD با نزدیک به 0.50 درصد افزایش معامله شد و نزدیک به منطقه 1920 دلار جهش کرد. هزینه‌های مصرف‌کننده شخصی نرم از ایالات متحده باعث کاهش بازدهی ایالات متحده و در نتیجه ضعیف‌تر شدن دلار آمریکا شد که باعث تقویت فلز زرد شد. علاوه بر این، مسیر کوتاه‌مدت طلا با شرط‌بندی روی تصمیم بعدی فدرال رزرو (فدرال رزرو) تعیین می‌شود که بر داده‌های مهم بازار کار که هفته آینده منتشر می‌شود، تأثیر خواهد داشت.

ایالات متحده ارقام نرم PCE را گزارش کرد. چشم به داده های بازار کار