XAU/USD با توجه به خرده‌فروشی ایالات متحده، با افزایش شاخص USD به 2000 دلار کاهش می‌یابد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-declines-towards-2-000-as-usd-index-rebounds-us-retail-sales-eyed-202305150440


اشتراک گذاری:

  • انتظار می رود قیمت طلا به 2000.00 دلار بازگردد زیرا شاخص USD حمایت خود را حفظ کرده است.
  • قراردادهای آتی S&P500 کل زیان خود را جبران کرده و مثبت شده اند و جذابیت خوبی برای سهام ایالات متحده به تصویر می کشند.
  • داده‌های خرده‌فروشی روز سه‌شنبه ۰.۷ درصد در مقابل انقباض ۰.۶ درصد افزایش یافته است.

پس از انتشار داده‌های خرده‌فروشی ماهانه ایالات متحده (آوریل)، سرمایه‌گذاران شفاف‌تر در مورد عملکرد فدرال رزرو خواهند شد. داده‌های خرده‌فروشی روز سه‌شنبه ۰.۷ درصد در مقابل انقباض ۰.۶ درصد افزایش یافته است. بهبود تقاضای خرده فروشی نگرانی ها از افزایش بیشتر نرخ بهره از سوی فدرال رزرو را تشدید می کند.

شاخص قدرت نسبی (RSI) (14) در 40.00-60.00 در نوسان است که نشان دهنده حرکت ضعیفی است.

نمودار طلایی دو ساعته

همچنین، میانگین متحرک نمایی 50 دوره ای (EMA) در 2019.38 دلار، روند صعودی گاوهای طلا را محدود کرده است.

شاخص دلار آمریکا در بحبوحه عدم قطعیت در مورد نتیجه مذاکرات سقف بدهی ایالات متحده در حال تقویت است. جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده از مذاکرات بیشتر با رهبران جمهوری خواه برای افزایش سقف بدهی ایالات متحده برای جلوگیری از نکول در پرداخت های تعهدی خبر داده است.

تحلیل تکنیکال طلا

قراردادهای آتی S&P500 کل زیان خود را جبران کرده و مثبت شده اند و جذابیت خوبی برای سهام ایالات متحده به تصویر می کشند. سرمایه گذاران سرمایه خود را به سهام می ریزند به این امید که فدرال رزرو (فدرال رزرو) ولگردی و قانونی شکنی تهاجمی خود را برای کاهش سیاست ها متوقف کند تا از آسیب بیشتر به رونق اقتصادی جلوگیری کند.

قیمت طلا در الگوی نمودار کانال صعودی در مقیاس دو ساعته حراج می شود. بخش بالایی الگوی نمودار فوق از بالاترین قیمت 20 مارس در 2009.88 دلار ترسیم شده است در حالی که بخش پایینی از پایین ترین سطح 22 مارس در 1934.34 دلار قرار گرفته است. خط روند نزولی که از بالاترین رکورد تاریخ 3 می در 2079.78 دلار ترسیم شده است، به عنوان مانعی برای گاوهای نر طلا عمل می کند.

قیمت طلا (XAU/USD) از 2019.00 دلار پس از یک حرکت بهبودی کمتر مطمئن در جلسه آسیایی عقب نشینی کرد. انتظار می رود که این فلز گرانبها به حمایت روانی 2000.00 دلار بازگردد، زیرا شاخص دلار آمریکا (DXY) به شدت رشد کرده است.

به نظر می رسد که اصلاح حاشیه ای در شاخص دلار توسط سرمایه گذاران خریداری شده است و هدف این دارایی برای بازپس گیری بالاترین رقم پنج هفته اخیر در 102.75 است.