XAU/USD با بازدهی ایالات متحده بهبود می یابد و در حدود 1830 دلار در نوسان است، و USD پایین تر می رود.

با ماندن بر موضوع تورم، داده‌های PPI پنجشنبه گذشته در قرائت‌های ماهانه، سرفصل و اصلی افزایش یافت.

داده های اضافی به اقتصاد قوی در ایالات متحده اشاره می کند، زیرا خرده فروشی به طور شگفت انگیزی 3.0٪ در مقابل برآوردهای 1.8٪ پس از دو ماه انقباض افزایش یافت و به فدرال رزرو آزادی عمل بیشتری برای ادامه افزایش نرخ های بهره داد.

با توجه به این پس زمینه، کار فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) در مورد تورم هنوز انجام نشده است. پیامی که روز پنجشنبه توسط مقامات فدرال رزرو، از جمله لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو کلیولند و جیمز بولارد فدرال سنت لوئیس، تکرار شد. در مجموع این یک نشانه بد برای طلا است.

مصرف کنندگان آمریکایی با تقویت بازار کار هنوز هم هزینه می کنند

اخیرا، XAU/USD پس از رسیدن به کمترین قیمت 1818.97 دلار، در حدود میانگین متحرک نمایی 100 روزه (EMA) در 1819.49 دلار، با ورود خریداران و کشاندن قیمت‌ها به بالاتر، مهلت پیدا کرد.

سرمایه گذاران شروع به ارزیابی مجدد کرده اند که فدرال رزرو تا چه حد نرخ ها را با ادامه چرخه انقباض افزایش می دهد.

سهام ایالات متحده با ریسک گریزی با زیان معامله می شود. داده های اقتصادی از افزایش فشارهای تورمی در ایالات متحده (ایالات متحده) در روز سنت ولنتاین خبر داد. اگرچه شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده در ماه ژانویه کمتر از آمارهای ماه قبل بود، اما داده ها همچنان بیش از پیش بینی ها بود.

معاملات آتی بازار پول نشان می دهد که نرخ های صندوق فدرال (FFR) به بالای 5.3% در جولای در مقابل 4.9% چند هفته پیش رسیده است. بنابراین، بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، به ویژه نرخ اوراق معیار 10 ساله ایالات متحده، اگرچه در طول جلسه کاهش یافت، اما ده واحد در ثانیه، به 3.838 درصد افزایش یافت.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-recovers-and-hovers-around-1830s-as-us-yields-and-the-usd-edged-lower-202302171540

حتی با وجود اینکه XAU/USD خنثی به سمت بالا باقی می ماند، فروشندگان می توانند در حدود متحرک نمایی 50 روزه با قیمت 1854.27 دلار به عنوان یک ناحیه مقاومت ثابت قدم بگذارند. با این حال، بسته شدن روزانه بالاتر از حمایت روزانه 27 دسامبر در 1833.29 دلار می‌تواند راه را برای ادغام در منطقه 1830 تا 1850 دلار هموار کند. در غیر این صورت، ادامه نزولی به سمت متحرک نمایی 100 روزه در کارت است.


اشتراک گذاری:

  • قیمت طلا قرار است هفته را با کاهش 1.60 درصدی زیر 1850 دلار به پایان برساند.
  • ارقام CPI و PPI ایالات متحده نگرانی سرمایه گذاران را در مورد فدرال رزرو جنگ طلب را برانگیخته است.
  • داده‌های خرده‌فروشی جامد و مطالبات بی‌کاری، استحکام اقتصاد ایالات متحده را نشان می‌دهد.
  • سرمایه گذاران تخمین می زنند که نرخ های صندوق فدرال تا ژوئیه 2023 بالاتر از آستانه 5.0 درصد خواهد بود.
قیمت نقدی طلا برای سومین روز هفته کاهش یافت و تقریباً 0.65 درصد کاهش یافت. در زمان نگارش این مقاله، XAU/USD با قیمت 1838.70 دلار معامله می شود.

تورم در ایالات متحده اظهارات تندروانه مقامات فدرال رزرو را توجیه می کند

گرین‌بک از جهش بازدهی سود برد و شاخص دلار آمریکا (DXY) به بالای سطح 104.00 بازگشت که در هفته 0.44 درصد افزایش یافت.

تحلیل تکنیکال طلا

اداره آمار کار ایالات متحده (BLS) فاش کرد که مطالبات اولیه بیکاری برای هفته منتهی به 11 فوریه 194 هزار افزایش یافته است که کمتر از هفته قبل 196 هزار و کمتر از 200 هزار پیش بینی شده توسط اقتصاددانان است.

سرمایه گذاران تخمین می زنند که فدرال رزرو نرخ بهره را بالای 5.30 درصد افزایش دهد.