XAU/USD از پایین ترین سطح ماهانه، همچنان تحت فشار نزدیک به 1820 دلار است

HAUUSD


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-rebounds-from-monthly-lows-still-under-pressure-near-critical-1-820-202302231549

دلار آمریکا پس از انتشار داده های ایالات متحده به اوج خود رسید در حالی که طلا به 1817 دلار رسید که پایین ترین رقم از 30 دسامبر است. فلز زرد سپس به 1830 دلار بازگشت اما نتوانست به بالاتر از سطح کلیدی کوتاه مدت صعود کند.

سرمایه گذاران به هضم دقیقه های FOMC و اعداد اقتصادی جدید ادامه می دهند. داوجونز 0.43 درصد و نزدک 0.50 درصد صعود می کنند. بازدهی ایالات متحده نسبتاً پایین تر است و نزدیک به بالاترین سطح ماهانه است.


اشتراک گذاری:

  • تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم ایالات متحده کاهش یافته و شاخص های تورم بازنگری شده اند.
  • ادعاهای بیکار، فعالیت فدرال رزرو شیکاگو از انتظارات فراتر رفت.
  • بازگشت طلا به بالای 1830 دلار نمی رسد.

به دنبال زنگ افتتاحیه وال استریت، دلار دوباره شتاب گرفت و XAU/USD را به سمت نزول برگرداند. XAU/USD به منطقه 1820 دلاری نزدیک می شود که بسیار مهم است. ادغام زیر درها را به روی ضعف بیشتری باز می کند و در ابتدا 1812 دلار را هدف قرار می دهد.

نمودار روزانه XAU/USD

داده های منتشر شده در ایالات متحده متفاوت بود. ادعاهای اولیه بیکاری به 192 هزار کاهش یافت که پایین ترین سطح در سه هفته اخیر است. قرائت دوم از تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم، نرخ رشد سالانه کمتر 2.7% کمتر از 2.9% برآورد قبلی را نشان داد. شاخص های تورم گزارش تولید ناخالص داخلی بازنگری شد. شاخص فعالیت ملی شیکاگو فدرال رزرو از -0.43 به 0.23 افزایش یافت که فراتر از انتظارات بود.

قیمت طلا پس از رسیدن به پایین‌ترین سطح ماهانه در بحبوحه ریسک‌پذیری و عقب‌گردی دلار آمریکا در طول روز دوباره افزایش یافت. XAU/USD پس از انتشار داده های اقتصادی ایالات متحده به 1817 دلار رسید که پایین ترین سطح از اواخر دسامبر بود و سپس به منطقه 1830 دلار بازگشت.