XAU/USD از پایین ترین حد چند هفته ای که افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را تحت تاثیر قرار می دهد، بهبود می یابد

قیمت طلا در روز پنجشنبه مقداری خرید را به خود جلب کرد و بخشی از زیان روز قبل را به منطقه 1830 دلار یا پایین‌ترین سطح خود از 6 ژانویه بازگرداند. محدوده روزانه آن، حدود 1840 دلار است.

کاهش اندک دلار آمریکا به نفع قیمت طلا در بحبوحه خطرات احتمالی رکود است

از طرف دیگر، منطقه 1852-1853 دلاری می تواند به عنوان یک مانع فوری در برابر SMA 50 روزه عمل کند که در حال حاضر در حدود سطح 1860 دلار است. هر حرکت بیشتر به سمت بالا به احتمال زیاد فروشندگان جدید را جذب می کند و در نزدیکی منطقه 1871-1872 دلاری یا بالاترین سطح هفتگی باقی می ماند که اکنون باید به عنوان یک نقطه محوری کلیدی عمل کند.

سطوح کلیدی برای تماشا

علاوه بر این، چندین سیاستگذار FOMC، از جمله جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، اخیرا بر نیاز به افزایش بیشتر نرخ بهره برای کنترل کامل تورم تاکید کردند. این باید به‌عنوان ضربه‌ای برای بازده اوراق قرضه ایالات متحده عمل کند و از دلار حمایت کند. از این رو، عاقلانه است که قبل از انجام شرط‌بندی‌های صعودی، منتظر یک خرید متوالی قوی در اطراف قیمت طلا بدون بازده باشیم.

داده های کلان از ایالات متحده برای ایجاد انگیزه برای قیمت طلا

این داده های کلان ایالات متحده، همراه با بازده اوراق قرضه ایالات متحده، می تواند تقاضای دلار را افزایش دهد. جدای از این، احساس ریسک گسترده تر باید به معامله گران اجازه دهد تا از فرصت های کوتاه مدت در اطراف قیمت طلا استفاده کنند. با این وجود، به نظر می‌رسد که پس‌زمینه بنیادی کاملاً به نفع دلار آمریکا متمایل است و نشان می‌دهد که مسیر کمترین مقاومت برای XAU/USD به سمت نزول است.

چشم انداز فنی قیمت طلا


اشتراک گذاری:

  • قیمت طلا در روز پنجشنبه بالاتر رفت و از کاهش اندک دلار حمایت شد.
  • ترس از رکود باعث حمایت بیشتر از XAU/USD می شود، هرچند که روند صعودی آن محدود به نظر می رسد.
  • انتظارات برای افزایش بیشتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو باید به عنوان یک باد مخالف برای قیمت طلا عمل کند.

اکنون به نظر می رسد سرمایه گذاران متقاعد شده اند که در میان تورم سرسختانه، نرخ بهره برای مدت طولانی تری بالاتر باقی می ماند. این شرط ها با انتشار شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در روز سه شنبه از ایالات متحده (ایالات متحده) لغو شد. در واقع، بازارها در حال حاضر در هر یک از دو نشست بعدی کمیته بازار باز فدرال (FOMC) در ماه مارس و می، حداقل 25 واحد بر ثانیه قیمت گذاری می کنند.

از منظر فنی، ریزش یک شبه سقوط زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) را تأیید می کند و به چشم انداز منفی اعتبار می بخشد. از این رو، سقوط بعدی به سمت حمایت میانی 1818-1817 دلاری، در مسیر رسیدن به رقم دور 1800 دلاری، به نظر یک احتمال متمایز است.

معامله گران اکنون به انتشار شاخص قیمت تولید کننده ایالات متحده (PPI) نگاه می کنند، که باید نشانه های جدیدی در مورد فشارهای تورمی ارائه دهد. این به نوبه خود بر انتظارات در مورد کمپین افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در آینده تأثیر می گذارد. سند اقتصادی روز پنجشنبه ایالات متحده همچنین دارای شاخص تولید فیلی فدرال، ادعاهای اولیه هفتگی بیکاری، مجوزهای ساختمانی و شروع مسکن است.

دلار آمریکا (USD) از بالاترین رقم شش هفته اخیر که در روز چهارشنبه به ثبت رسید، در بحبوحه کاهش اندک بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده عقب نشینی کرد. این به نوبه خود، به عنوان یک عامل کلیدی در جهت گیری برخی جریان ها به سمت قیمت طلای دلاری دیده می شود. جدای از این، ترس از رکود جهانی حمایت بیشتری از فلز گرانبها به پناهگاه امن می دهد، اگرچه هر گونه افزایش معنی دار هنوز گریزان به نظر می رسد.

شرط‌بندی برای افزایش نرخ اضافی توسط فدرال رزرو ممکن است XAU/USD را محدود کند


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-recovers-from-multi-week-low-fed-rate-hike-jitters-cap-gains-202302160801