XAG/USD پس از داده‌های نرم PCE، جایگاه خود را افزایش می‌دهد

از جنبه نزولی، سطوح حمایتی برای تماشا در SMA 200 روزه با قیمت 22.53 دلار، به دنبال آن 22.30 دلار و پایین ترین سطح ژوئن در 22.15 دلار ایستاده اند. در سمت دیگر، مقاومت ها در 23.00 دلار و سپس 23.10 دلار و همگرایی ذکر شده SMA در 23.35 دلار مشاهده می شود.

نمودار روزانه XAG/USD

اکنون تمرکز روی داده های بازار کار هفته آینده از ایالات متحده، از جمله ADP، مطالبات بیکاری در روز پنجشنبه، و گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در روز جمعه است.

سطوح XAG/USD برای تماشا

XAG/USD در روز جمعه از مرز 22.70 دلار گذشت و بیش از 0.80 درصد افزایش را ثبت کرد. این حرکت مثبت، آن را پس از دو هفته ضرر، یک هفته افزایش می دهد. افزایش قیمت نقره را می توان با انتشار داده های نرم افزاری مربوط به هزینه های مصرف شخصی هسته ای (PCE) از ایالات متحده در ماه می توضیح داد که نشان داد در ماه مه به 4.6 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است که کمتر از انتظارات است. در نتیجه، بازدهی دلار و اوراق قرضه ایالات متحده در پاسخ به داده‌هایی که به نفع فلز گرانبها بود، کاهش یافت.

دلار پس از ارقام نرم Core PCE ضعیف شد

به عنوان یک واکنش، شاخص DXY از 103.55 به 102.90 سقوط کرد در حالی که بازده اوراق قرضه ایالات متحده که می تواند هزینه فرصت نگهداری فلزات گرانبها بدون بازده در نظر گرفته شود از بالاترین سطح روزانه عقب نشینی کرد. از این نظر، بازده اوراق قرضه خزانه داری 2 ساله به 4.93 درصد رسید که بالاترین سطح از 9 مارس بود و متعاقباً به 4.85 درصد کاهش یافت. علاوه بر این، نرخ های 5 ساله و 10 ساله با کاهش مواجه شدند، به طوری که اولی به 4.13 درصد و دومی به 3.83 درصد کاهش یافت.

مخارج اصلی مصرف شخصی ایالات متحده (PCE)، که میزان پولی را که مصرف کنندگان در یک ماه خرج می کنند به استثنای محصولات نوسان فصلی مانند غذا و انرژی اندازه گیری می کند، در ماه می شاهد کاهش بود. این رقم در ماه می از 4.7 درصد به 4.6 درصد کاهش یافت، در حالی که عنوان از 4.6 درصد به 3.8 درصد کاهش یافت.

طبق نمودار روزانه، XAG/USD در کوتاه مدت نزولی به نظر می رسد. قدرت نسبی (RSI) و واگرایی میانگین متحرک (MACD) هر دو در قلمرو منفی باقی می‌مانند و نشان می‌دهد که فروشندگان برتری را دارند. علاوه بر این، معامله گران باید به یک متقاطع نزولی که توسط میانگین متحرک ساده 20 و 100 روزه (SMA) 23.35 دلار انجام می شود، توجه کنند، که می تواند باعث کاهش بیشتر شود.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/silver-price-forecast-xag-usd-gains-ground-following-soft-pce-data-202306301705


اشتراک گذاری:

  • XAG/USD با افزایش بیش از 0.80 درصدی به بالای 22.70 دلار جهش کرد و قرار است یک هفته برنده را به پایان برساند.
  • Core PCE در ماه می به 4.6% سالانه کاهش یافت که کمتر از انتظارات بود.
  • به دنبال داده ها، بازده اوراق قرضه دلار و ایالات متحده کاهش یافت.