XAG/USD به سودهای بالاتر از 24.00 دلار می‌ماند و قیمت بالای چند ماهه را در ژانویه تنظیم می‌کند

برخی از خریدهای متعاقب این امکان را دارند که XAG/USD را به سمت مانع مربوطه بعدی در نزدیکی منطقه 25.35 دلار در مسیر رسیدن به رقم دور 26.00 دلار برسانند.

با نگاهی به تصویر گسترده تر، XAG/USD در حدود یک ماه و نیم گذشته در محدوده معاملاتی آشنا در نوسان بوده است. در این میان، اکشن قیمت، تشکیل یک مستطیل در نمودار روزانه را تشکیل می دهد و به بلاتکلیفی معامله گران اشاره می کند. این به نوبه خود، احتیاط را برای معامله گران تهاجمی و قبل از موقعیت یابی برای یک جهت کوتاه مدت مستحکم می کند.

نقره بر اساس حرکت این هفته از سطح زیر 23.00 دلار افزایش می یابد و برای سومین روز متوالی در روز پنج شنبه مقداری کشش را به دست می آورد. فلز سفید به طور پیوسته به مقاومت افقی 24.30 دلار در طول جلسه اولیه اروپا صعود می کند و به خوبی در فاصله قابل توجه سقف چند ماهه لمس شده در ژانویه حرکت می کند.

با این حال، شاخص‌های فنی مثبت در نمودار روزانه به نفع گاوها است و از چشم‌اندازهای احتمالی برای شکست نهایی به سمت صعود حمایت می‌کند. یک قدرت پایدار فراتر از مقاومت محدوده معاملاتی، در حدود منطقه 24.50-24.55 دلار، چشم انداز سازنده را مجدداً تأیید خواهد کرد. XAG/USD ممکن است برای اولین بار از آوریل 2022 به دنبال بازپس گیری مارک روانی 25.00 دلار باشد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/silver-price-analysis-xag-usd-sticks-to-gains-above-2400-eyes-multi-month-top-set-in-january-202302020748

  • نقره برای سومین روز متوالی بالاتر می رود و در روز پنجشنبه بالاترین سطح هفتگی را لمس می کند.
  • تشکیل یک مستطیل در نمودار روزانه احتیاط را قبل از قرار دادن شرط‌های جهت دار الزامی می‌کند.
  • با این حال، تنظیمات فنی به نفع گاوها است و از چشم انداز برای شکست نهایی پشتیبانی می کند.

از طرف دیگر، به نظر می رسد که علامت 24.00 دلار اکنون از نزولی فوری محافظت می کند. هر گونه عقب نشینی بعدی ممکن است همچنان برخی از خریداران را در نزدیکی منطقه 23.50-23.45 دلار جذب کند، که در زیر آن XAG/USD می تواند تا سطح 23.00 دلار کاهش یابد. پس از آن، حمایت نزدیک به منطقه 22.75 دلار دنبال می شود، که اگر به طور قاطع شکسته شود، حمایت مربوطه بعدی در نزدیکی منطقه 22.20-22.15 دلار آشکار خواهد شد.

نمودار روزانه نقره ای

fxsorginal

سطوح کلیدی برای تماشا