XAG/USD با عجله معامله گران به سمت امن افزایش یافت

واکنش فعالان بازار نشان می‌دهد که فدرال رزرو در نشست آتی مارس 25 واحد در ثانیه افزایش یافته است. بر اساس داده های شغلی ایالات متحده، معاملات آتی بازار پول انتظار دارد که پاول و شرکت تا پایان سال 2023 نرخ بهره را کاهش دهند.


اشتراک گذاری:

  • نقره بیش از 2 درصد پیشرفت می کند و هفته را تقریباً ثابت به پایان می رساند.
  • داده‌های شغلی ایالات متحده متفاوت بود، اما نرخ بیکاری افزایش یافت که نشان‌دهنده سرد شدن بازار کار بود.
  • معامله گران به سمت فلزات گرانبها هجوم بردند، در مورد داده های تورم هفته آینده ایالات متحده نامطمئن بودند و دلار آمریکا را مجازات کردند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/silver-price-forecast-xag-usd-rallies-on-traders-rush-to-safety-202303101637وال استریت ضررهای خود را به دلیل انگیزه کاهش ریسک افزایش داد. وزارت کار ایالات متحده (DoL) فاش کرد که حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در ماه فوریه 311000 شغل افزایش یافت که بیش از 225000 مورد انتظار بود. تعداد مشاغل ژانویه از 517000 به 504000 کاهش یافت. نرخ بیکاری 3.6 درصد بود، بالاتر از پیش بینی 3.4 درصد، که نشان دهنده بازار کار ضعیف تر است. دستمزدها 4.6 درصد افزایش یافت و توجه به آمار تورم ایالات متحده در هفته آینده معطوف شد.

در طول هفته، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده، گفت که ممکن است در حضور وی در کنگره ایالات متحده، افزایش نرخ بهره بالاتر و بالقوه سریعتر مورد نیاز باشد. او اضافه کرد که اقتصاد ایالات متحده پایدار است و فدرال رزرو به دنبال ارقام حقوق و دستمزد غیرکشاورزی و شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در هفته آینده خواهد بود.

علاوه بر این، همانطور که شاخص دلار آمریکا (DXY) نشان داد که 0.87 درصد کاهش یافت و به 104.360 رسید، سرمایه گذاران ارزش دلار را کاهش دادند. بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده زیان های خود را افزایش داد و بازدهی 10 ساله با 16 واحد کاهش در 3.741 درصد کاهش یافت. XAG/USD پس از آزمایش پایین ترین سطح YTD در حدود 19.92 دلار بیش از 2٪ افزایش یافته است.

سطوح فنی XAG/USD

افزایش قیمت نقره به دلیل گزارش مشاغل مختلط در ایالات متحده که شاهد آن بود که آمریکایی ها بیش از آنچه تخمین زده می شد به نیروی کار اضافه شدند. حتی اگر این امر منجر به افزایش ارزش دلار آمریکا (دلار آمریکا) شود، نرخ بیکاری افزایش یافت و فشار فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) را از بین برد. در زمان نگارش این مقاله، XAG/USD با 20.49 دلار در هر اونس تروی معامله می شود.

انتظار می رود با افزایش نرخ بیکاری، فدرال رزرو به تدریج افزایش یابد