XAG/USD با افزایش قدرت کلی دلار آمریکا به 23.10 دلار سقوط کرد

  • افزایش ارزش دلار بر قیمت نقره تاثیر می گذارد.
  • گزارش قوی شاخص قیمت تولید کننده ایالات متحده تأیید می کند که تورم بیشتر از حد برآورد شده است.
  • احساسات مصرف کننده در ایالات متحده در هفته گذشته بهبود یافت در حالی که انتظارات تورمی کاهش یافت.
  • افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده ارزش XAG/USD را تضعیف می کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/silver-price-forecast-xag-usd-tumbles-to-2310s-on-overall-us-dollar-strength-202212121642

انتشار روز سه شنبه شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) می تواند کاتالیزوری در تعیین عملکرد بخش فلزات گرانبها و دلار آمریکا باشد. پیش‌بینی می‌شود که CPI کاهش داشته باشد، با انتظار می‌رود که قرائت سالانه از 7.7 درصد به 7.3 درصد کاهش یابد، در حالی که پیش‌بینی می‌شود CPI اصلی از 6.3 درصد به 6 درصد کاهش یابد. اگر یافته‌ها حاکی از سرد شدن شرایط تورم باشد، ممکن است منجر به تضعیف بیشتر دلار آمریکا شود که زیربنای فلز سفید خواهد بود.

بنابراین، XAG/USD احتمالا قبل از گزارش تورم ایالات متحده تحت فشار نزولی قرار خواهد گرفت. داده‌های CPI داغ‌تر از حد انتظار می‌تواند راه را برای طولانی‌تر شدن افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو هموار کند، به این معنی که دلار آمریکا به ضرر بخش فلزات گرانبها تقویت می‌شود.

سطوح فنی کلیدی نقره ای

در همین حال، شاخص دلار آمریکا (DXY)، معیاری برای سنجش ارزش دلار در برابر سبدی از شش ارز، 0.14 درصد افزایش یافته است، به بالای آستانه 105.000، در حالی که اسکناس 10 ساله آمریکا 3.586 درصد بازدهی اندکی دارد. به سمت بالا متمایل شده است، یک bps.

سهام ایالات متحده در بحبوحه یک روحیه خوش بینانه، رشد کرده و در بازار سبز معامله می شود. داده‌های اقتصادی هفته گذشته وزارت کار، با شاخص قیمت تولیدکننده (PPI)، نه تنها برای سه ماه متوالی 0.3 درصد افزایش یافت، بلکه از انتظارات بر اساس سالانه 7.4 درصد و بدون احتساب مواد غذایی و 6.2 درصد سالانه بالاتر بود. قیمت انرژی اطلاعات روز جمعه نشان داد که در طول روز، احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان (UoM) از 56.8 در ماه گذشته به 59.1 بهبود یافته است. با بررسی این گزارش، انتظارات تورمی از 4.9 درصد به 4.6 درصد در افق یک ساله کاهش یافت.

قیمت نقره از بالاترین قیمت روزانه 23.53 دلار که در جلسه اروپا به آن رسیده بود، برگشت و به دلیل تغییر ناگهانی در حال و هوای بازار به سمت 23.17 دلار سقوط کرد، با بازدهی خزانه داری ایالات متحده که زیان های قبلی خود را کاهش داد، در حالی که دلار آمریکا (USD) تغییر مثبتی داشت. بنابراین، XAG/USD با 23.16 دلار معامله می شود که کمتر از قیمت افتتاحیه آن 1.31 درصد است.