XAG/USD با افزایش بازده اوراق قرضه ایالات متحده کاهش می یابد، داده های NFP ایالات متحده بیش از پیش بینی ها است


اشتراک گذاری:

  • قیمت نقره کاهش می یابد زیرا گزارش مشاغل قوی در ایالات متحده بازده اوراق قرضه خزانه داری را تقویت می کند.
  • انتظارات برای افزایش نرخ بهره در ماه جولای توسط فدرال رزرو، که فلزات گرانبها را تحت فشار قرار می دهد.
  • حل‌وفصل درام با سقف بدهی ایالات متحده، فرصت بالقوه‌ای برای سیلور فراهم می‌کند.

با توجه به پس‌زمینه اساسی، XAG/USD از جهت‌گیری خنثی به سمت بالا به خنثی تغییر مکان داد. شاخص قدرت نسبی (RSI) خط وسط 50 را دور زد و به سمت پایین حرکت کرد، که نشان می دهد فروشندگان هنوز در جای خود هستند. اما نرخ تغییر 3 روزه (RoC) نشان می دهد که فشار فروش در حال کاهش است. این بدان معنی است که فلز سفید می تواند در کناره باقی بماند و در انتظار کاتالیزور بعدی باشد.

بنابراین بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده به سمت بالا منفجر شد که یک باد مخالف برای بخش فلزات گرانبها بود. بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده با افزایش 16 واحدی در ثانیه به 4.501 درصد رسید، در حالی که 10s به 3.689 درصد رسید و 9 واحد در ثانیه افزایش یافت. شاخص دلار آمریکا (DXY) که ارزش دلار آمریکا را در برابر سبدی از شش ارز ردیابی می کند، 0.46 درصد افزایش یافت و به 104.041 رسید، اما هفته را در مسیر اشتباه به پایان می رساند.

XAG/USD بر اساس گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده بیش از حد انتظار در ماه مه کاهش یافت، که نشان داد 339 هزار آمریکایی وارد نیروی کار شده اند که بیش از یک و نیم مورد انتظار 190 هزار نفر بود. داده های اصلی نشان می دهد که فدرال رزرو (فدرال رزرو) هنوز کمی کار دارد. با این حال، نرخ بیکاری نشانه‌هایی از فشار صعودی از 3.4 درصد به 3.7 درصد در سال را مشاهده کرد، در حالی که میانگین درآمد ساعتی، که به عنوان تورم دستمزد در نظر گرفته می‌شود، در 4.3 درصد سالانه بود که یک تیک کمتر از آوریل است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/silver-price-forecast-xag-usd-dips-as-us-bond-yields-rise-us-nfp-data-exceed-forecasts-202306022129

با توجه به حجم داده های فاش شده، معامله گران برای افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه جولای آماده می شوند و خود را با اظهارات اخیر مقامات فدرال رزرو، به رهبری جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، همسو می کنند و می گویند که بانک مرکزی ایالات متحده می تواند از جلسه ای صرف نظر کند تا اثرات 500 واحد در ثانیه را ببیند. از سفت شدن فیلیپ جفرسون، نامزد معاون رئیس جمهور و پاتریک هارکر، رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا، این پیام را تقویت کردند.

به سمت بالا، سطوح مقاومت در EMA 20 روزه در 23.79 دلار، متحرک نمایی 50 روزه در 23.91 دلار و رقم 24.00 دلار قرار دارند. برعکس، سطوح پشتیبانی XAG/USD عبارتند از EMA 100 روزه در 23.47 دلار، سطح قیمت روانی 23.00 دلار و متحرک نمایی 200 روزه در 22.85 دلار.

قیمت نقره در مسیر طلا یک چرخش را ایجاد می کند، زیرا فلزات گرانبها به دلیل کاهش بازدهی اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده کاهش می یابد. XAG/USD حول بالاترین حد روزانه باز شد و بالاترین هفتگی 24.00 دلار را چاپ کرد و قبل از عقب نشینی از تلاقی میانگین متحرک نمایی 50 و 20 روزه (EMAs) در زمان نگارش مقاله. XAG/USD با 0.01 درصد کاهش با 23.61 دلار معامله می شود.

XAG/USD در میان داده های شغلی قوی در ایالات متحده و پیش بینی افزایش نرخ بهره فدرال رزرو عقب نشینی کرد

در حوزه ژئوپلیتیک، حماسه سقف بدهی ایالات متحده با پایان خوشی به پایان رسید، و هر دو مجلس، مجلس نمایندگان و سنا، این لایحه را تصویب کردند و ترس از احتمال نکول دولت ایالات متحده را کاهش دادند. این لایحه در آخر هفته توسط جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده امضا خواهد شد.

تحلیل قیمت XAG/USD: چشم انداز فنی

نمودار روزانه XAG/USD