WTI پس از داده‌های مربوط به تورم ایالات متحده در میان کاهش ارزش دلار آمریکا صعود کرد اما در 79.00 دلار متوقف شد.

وسترن تگزاس اینترمدیت (WTI)، معیار نفت خام ایالات متحده، روز پنجشنبه 0.98 درصد افزایش یافت و رشد خود را به دو روز متوالی افزایش داد، اگرچه پس از انتشار داده های مهم تورم ایالات متحده، حول شاخص های فنی درگیر شده است. در زمان نوشتن این مقاله، WTI در حدود 78.40 دلار در هر بشکه معامله می شود.

تاجران نفت همچنین در حال آماده‌سازی برای محدود کردن بیشتر عرضه نفت روسیه هستند، زیرا تحریم‌ها به دلیل تهاجم روسیه به اوکراین آغاز می‌شود. ممنوعیت اتحادیه اروپا برای واردات فرآورده های نفتی از روسیه از 5 فوریه آغاز می شود و به گفته دفتر EIA ایالات متحده، “می تواند مخل تر از ممنوعیت اتحادیه اروپا برای واردات نفت خام از روسیه باشد.”

تجزیه و تحلیل قیمت WTI: چشم انداز فنی

  • WTI با کاهش ارزش دلار آمریکا تقویت شد، اگرچه تلاش کرد تا بالاتر از مقاومت جامد بشکند.
  • کاهش در شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) و انتظارات برای چرخش فدرال رزرو می تواند زیربنای قیمت WTI باشد.
  • تجزیه و تحلیل قیمت WTI: با دیوار مقاومتی در حدود 79.00 دلار روبرو است.

منابع به نقل از رویترز اظهار داشتند که فرود نرم در ایالات متحده و شاید در سراسر جهان، همراه با جهش اقتصادی چین، می تواند سالی بسیار بهتر از آنچه که اکثر تحلیلگران خیابانی از آن می ترسند، رقم بزند. بنابراین، تقاضای نفت ممکن است افزایش یابد و قیمت WTI همچنان بالا خواهد ماند مگر اینکه تولید افزایش یابد.

از منظر نمودار روزانه، WTI خنثی به سمت نزولی است، اگرچه افزایش سود خود را تا تقریباً 4 دلار در چند روز گذشته افزایش داده است. ناتوانی WTI در از بین بردن خط روند نزولی دو ماهه و میانگین متحرک نمایی 50 روزه (EMA) در حدود 79.00 دلار می تواند یک اصلاحی را تشدید کند، حداقل تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه در 76.79 دلار. با این حال، اگر WTI بالاتر از قیمت اول باشد، می تواند به سمت 80.00 دلار افزایش یابد. از طرف دیگر، زمانی که 78.00 دلار کاهش یابد، می تواند راه را برای رسیدن به رقم 76.00 دلار هموار کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/wti-climbs-but-stalls-at-7900-amidst-a-soft-us-dollar-after-us-inflation-data-202301121757طبق گزارش وزارت کار (DoL)، شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) در ماه دسامبر 0.1٪ کاهش یافت که نشان می دهد فدرال رزرو ایالات متحده (Fed) می تواند سرعت افزایش نرخ را کاهش دهد، که باد مخالفی برای دلار است. بنابراین، قیمت نفت افزایش یافت، زیرا کاهش دلار آمریکا به نفع خریداران نفت خام خواهد بود.

عامل دیگری که WTI را تقویت کرد، بازگشایی چین پس از حذف سیاست‌های عدم تحمل کووید-19 توسط مقامات است.